Results 1 to 12 of 12

Thread: caseta directie servo - se repara?

Default caseta directie servo - se repara?

am si eu probleme cu caseta de directie (curge lichidul de servo) si vreau sa va intreb daca stiti pe cineva care repara casete. daca ar curge si el cate putin, n-ar fi bai, dar papa 1 litru/2 sapt
    pana acum am auzit variantele 'da' (se cauta kitul de reparatie si se schimba alea), 'depinde' (cautat strungar care a mai facut, dar nu se stie sigur daca iese ok) si 'nu' (pentru ca nu exista kit de reparatie pentru casete de directie de ursulet)
    stie cineva mai multe?
    BMW E30 324D 1986

poate un admin sa mute topicul la E30 simplu, fara M?
    eu putin cam indragostita zilele astea
    BMW E30 324D 1986

caseta de directie poate avea pierderi de ulei la imbinarea cu bieleta de directie sau cu tevile care vin de la rezervor..insa astfel de pierderi nu pot duce la 1-2l. pe sapt..o astfel de pierdere o ai daca ai caseta lovita (sparta), pompa de servo dusa (de obicei se uzeaza o garnitura a fuliei-care nu poate fi schimbata,se schimba pompa cu totu sau jumatatea cu fulia daca o gasesti) sau rezervorul de lichid spart(la nivelul tevilor dintre rez si caseta).Trebuie sa verifici exact dc ai aceasta pierdere..vis-a-vis de kit de reparatie...hmm nu stiu daca pt urs gasesti insa te complici sa faci o astfel de reparatie..nu e regula sa iasa din prima si iti trebuie un om f priceput care sa faca treaba asta (si nu prea gasesti)..sfatul meu e sa incepi sa dai search pe internet si sa cauti o caseta de vanzare pt urs..n-are voie sa fie scumpa!dar ai grija sa fie buna.Bafta!

Default caseta directie servo

se poate repara caseta servo. Exista si seturi de reparatie (simeringuri) si bucsi. O reparatie face 2,5 - 4,5 mil. max. Garantie 2 ani.

Default Caseta directie bmw e90 320d-2006

Quote Originally Posted by michelle3107 View Post
    am si eu probleme cu caseta de directie (curge lichidul de servo) si vreau sa va intreb daca stiti pe cineva care repara casete. Daca ar curge si el cate putin, n-ar fi bai, dar papa 1 litru/2 sapt
    Pana acum am auzit variantele 'da' (se cauta kitul de reparatie si se schimba alea), 'depinde' (cautat strungar care a mai facut, dar nu se stie sigur daca iese ok) si 'nu' (pentru ca nu exista kit de reparatie pentru casete de directie de ursulet)
    Stie cineva mai multe?
    cine stie unde pot repara o caseta de directi ptr bmw 20d-2006 caroserie e90?

Quote Originally Posted by TICU View Post
    cine stie unde pot repara o caseta de directi ptr bmw 20d-2006 caroserie e90?
    pentru reparatie suna la SC Auto Efect srl 0744-512696 Florin

Quote Originally Posted by hfauto View Post
    pentru reparatie suna la SC Auto Efect srl 0744-512696 Florin
    multumesc mult,sper ca stiu ce sa faca baietii!!!!!!

Bafta!Anunta-ne si pe noi ce ai rezolvat.

BANAT pentru SPAM si FURT DE PUBLICITATE.

Try 0763 811 310

BANAT

este data jos dupa masina caseta? contacteaza-ma...0765378223

Quote Originally Posted by dorub98nic View Post
    este data jos dupa masina caseta? contacteaza-ma...0765378223
    doru,a trecut un an de atunci

BANAT

s u p e r

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)