Results 1 to 6 of 6

Thread: ce amperaj trebuie sa aiba bateria pentru e36

Default ce amperaj trebuie sa aiba bateria pentru e36

am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cine.vreau sa schimb bateria la un e36 318tds si pe asta care o am acum imi scrie doar 12V dar ma intereseaza si de cati amperi imi trebuie.multumesc

Default salut

cel mai bine iti iei o baterie dupa tipul motorului(cel putin asa a fost la mine).La praktiker am gasit un manual bosch care avea toate tipurile de motorizari si de ce baterii ai nevoie(amperaj).

Salutare, de cateva zile am schimbat si eu bateria e36 318i 1995 de la 63Ah cat era, am pus una Rombat 73Ah! Am mai scris eu un topic ca mi se tot oprea muzica cand dadeam vol tare. Akm nu mai am treaba.Dar intrebarea mea este: ii bine ca am pus una de 73Ah? masina merge super bine akm cu asta de 73Ah! imi afecteaza alternatorul? mersi

Default salut

nu o sa ai nici o problema dar totusi daca ai facut investitia asta trebuia sa iei ceva mai bun gen bosch,varta etc din cate stiu eu rombat sunt cele mai proaste baterii

Da stiu ca Varta sunt cele mai bune,asa am avut vechea ,dar eu am 'primito' pe gratis.daca era sa cumpar normal ca ma orientam spre una mai de nadejde. Deci nu o sa fie nici o problema. mersi moolt

Default baterie

gata mi-am luat un bosch de 70 ah si merge brici.mai greu cu dezapezitul dar asta e...ne chinuim

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)