Results 1 to 8 of 8

Thread: intra apa in bmw

Question intra apa in bmw

sal!nush ce sa mai fac cu masina asta e vorba de un bmw320d e46 din 2001 care de fiecare data cand ploua gasesc presul de la pasager ud,m am tot uitat sa vad pe une intra cum de ajunge acolo dar fara rost...am auzit mai multe chesti cum k ar avea un tunel ceva la aripa si asta e infundat!eu m am uitat de tunelul asta si nu l-am vazut!masina are si trapa ma gandesc k se leaga cumva tunelul asta de trapa sau nush...ma puteti ajuta cu un sfat ceva k nush ce sa ii fac... multumesc anticipat

http://www.bmwforum.ro/showthread.ph...ighlight=intra

succes!eu inca n-am rezolvat-o desi in cazul meu cred ca e de la chederul usii

Verifica sa nu fie desprins plasticul de la partea inferioara a parbrizului,plasticul ce vine sub stergatoare(nu stiu denumirea exacta),e prins in niste clipsuri si la mine la e36 s-a ridicat putin in sus si pe acolo imi intra apa si se uda presul pasagerului,i-am dat o palma si a intrat la loc.Tin sa mentionez ca incepea sa se ude din partea stanga a covorasului,pe undeva pe langa consola.

Mie-mi vine apa pe sub usa,pe sub difuzor.Voi da (iar) fata usii jos,inchid usa,si rog pe cineva sa ude puternic masina,eu stand in interior,si analizand pe unde are loc infiltratia

Ia-ti costumu de scafandru cu tine si multa bafta!!!

salut,trebuie sa dai jos fata de la usa si o sa vezi ca usa are ca o captusala de ceva asemanator cu buretele,chestia aia trebuie sa fie bine lipita dar sa fi sigur ca nu-ti mai intra apa lipeste-o tu cu silicon.Eu am avut aceiasi problema la toate usile.

Am dat fata usii jos a doua zi dupa ce am descoperit ca aveam apa in masina,intr-adevar nu era lipita bine "folia" insa aveam destul mastic pe usa,si o lipisem bine inapoi.Degeaba insa,nu rezolvasem nimic.Intr-o zi libera,voi da jos iar fata usii,si dau cu furtunul cu apa pe portiera,asa voi vedea cel mai clar pe unde intra,desi imi banuiesc chederul usii ( o fi coincidenta sau nu,dar a inceput sa-mi intre apa,dupa ce mi-am vopsit portiera,din cauza unei zgarieturi)

merci pt sfat baietii am sa dau fata de use jos sa vad daca e lipit bine k eu am pus folie pe geam si poate nu a lipit baieti buretele ala bine si o sa ma uit si la plasticul ala de langa parbriz...daca nu pot rezolva imi iau colacu sa fiiu mai sigur

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)