Results 1 to 4 of 4

Thread: probleme valvetronic

Default probleme valvetronic

Salut la toti, am un 318 ci cabrio din 2005. de cateva zile am senzorul motor aprins in bord si EML. Cand imi ramane aprins EML masina nu se mai tureaza. Am fost la 3 testere si imi daucodurile de eroare 2A67 valvetronic internal faul si 2A6B power limitation. Astazi am schimbat si cele 2 bobine valvetronic ( 200Euro) dar defectul persista. Ma poate ajuta cineva sa gasesc misterul?

Quote Originally Posted by costa69 View Post
    Salut la toti, am un 318 ci cabrio din 2005. de cateva zile am senzorul motor aprins in bord si EML. Cand imi ramane aprins EML masina nu se mai tureaza. Am fost la 3 testere si imi daucodurile de eroare 2A67 valvetronic internal faul si 2A6B power limitation. Astazi am schimbat si cele 2 bobine valvetronic ( 200Euro) dar defectul persista. Ma poate ajuta cineva sa gasesc misterul?
    Salutare, aceeasi problema o am si eu.Cum ai rezolvat problema?

Au fost pinioanele de la axele cu came, am rezolvat problema la service-ul BMW din Brasov, factura a fost 4.700 lei

Quote Originally Posted by costa69 View Post
    Au fost pinioanele de la axele cu came, am rezolvat problema la service-ul BMW din Brasov, factura a fost 4.700 lei
    Mie service-ul BMW mia spus ca e unitate valvetronic, calculatorul adica, si ma costa 1800 lei piesa plus resoftare inca 350 de lei!
    Sper sa nu fie si la mine ce a fost la tine ca ma distruge atunci o suma deasta!Plus ca daca am comandat unitatea si a pus-o sus si softat-o nu mai pot sa nu o platesc asa mi-au spus indiferent daca asta e de vina sau nu, ceea ce mi sa parut aiurea din partea lor.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)