Results 1 to 12 of 12

Thread: filtru motorina

Senior Member doru_89's Avatar

Default filtru motorina

fratilor daca aveti si voi o poza cu filtru de motorina la e46 2004 va rog si unde se afla .......

uite o poza
    Attached Images Attached Images

Default filtru motorina

merci dar acolo este??? nu e sub masina ? la un break tot 320 era sub masina nush intreb....eu l-am cumparat deja si este asa tubular si are cate o iesire in fiecare parte iar de el sunt prinsi 2 bureti asa patrati asta e? o sa pun eu o poza cu el......

este sub masina daca este din 2004

Default filtru motorina

da e din 2004 dar unde sub masina mai exat cel de la break am vazut ca difera un pic??

Quote Originally Posted by doru_89 View Post
    da e din 2004 dar unde sub masina mai exat cel de la break am vazut ca difera un pic??
    este sub masina, in partea stanga, pe partea cu volanul. este cel din aluminiu cu doua cauciucuri?

Default filtru motorina

da e din aluminiu si are doua cauciucuri de fapt bureti sunt ....cilindru asa

Senior Member vallman's Avatar

fratilor daca aveti si voi o poza cu filtru de motorina la e46 2004 va rog si unde se afla .......
    Este neconcludent ce vrei.... E46 din 2004.....nu benzina ,nu diesel etc.... Daca e vorba de masina din avatar adica 318d nu are nicio legatura cu 320d din 2004. Sunt lucruri diferite. Sunt informatii corecte, toate si poza e corecta dar fiecare are specificul ei, poza e pentru 318d iar informatiile despre break (de fapt touring ca vorbim de B M W) sunt si ele corecte. Acum daca te-ai lamurit e ok, numai ca ar trebui sa scrii si tu ''da, multumesc am rezolvat !'' ca nimeni nu mai scrie nimic dupa ce-si rezolva problemele si pentru informare exact aceste lucruri ar fi interesante. Cineva cauta ceva si daca cei care au avut probleme ar fi scris si cum le-au rezolvat atunci unul din scopurile forumului si anume informarea, ar fi atins. Succes !!!

Default filtru motorina

nu am rezolvat problema!! masina e 318d 2004 e46 eu am cerut o poza sa il vad cum arata daca are cineva si unde se afla....

nu am rezolvat problema!! masina e 318d 2004 e46 eu am cerut o poza sa il vad cum arata daca are cineva si unde se afla....
    ...pai nu ti s-a raspuns la intrebare?....sub masina in dreptul scaunului de la sofer e o protectie neagra din plastic(ca un scut, dar mai mic)...desfaci suruburile, o dai intr-o parte, scoti filtrul(are niste coliere la capete), il pui pe celalalt(vezi ca are sens, adica sageata), strangi suruburile....si gata....s-a rezolvat

Ps:filtrul e ca un cilindru, metalic, cu doua mutuflendere la capete(intrare-iesire), are doua bucse de cauciuc(pe corpul cilindrului, la capete), care au rol de gidaj, si de amortizare, iar la capete , cand il cumperi are niste doape de protectie(pe care le scoti si le arunci).Toate astea le-au mai spus si colegii mai sus, dar nu asa detaliat,...deci, ce n-ai inteles?

Pss: daca nici acum nu ai inteles, du-te la un mecanic, ca n-o sa-l schimbi in veci tu personal

Default filtru motorina

sa rezolvat l-am schimbat eu ..ma-m uitat sub masina si mi-am at seama ca ala e dar nu eram sigur ca se afla sub masina si nu la motor ... daca ar da toti explicatii asa detaliate ar fi bine si mult mult mai usor ....

sa rezolvat l-am schimbat eu ..ma-m uitat sub masina si mi-am at seama ca ala e dar nu eram sigur ca se afla sub masina si nu la motor ... daca ar da toti explicatii asa detaliate ar fi bine si mult mult mai usor ....
    ma bucur ca ai rezolvat

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)