Results 1 to 11 of 11

Thread: senzori de parcare

Default senzori de parcare

Salutare!

Am o mica problema cu super meseriasul meu BMW.Am senzori de parcare in bara din spate pana acum au functionat super dar astazi au inceput senzorii sa nu mai faca beep.Ce se intampla, cand bag in masalier se aude un beep lung, daca scot din masalier si bag iarasi nu se mai aude dar nici nu ma mai atentioneaza cand parchez.Poate stie cineva ceva rezolvare.

Junior Member

Exact aceasi problema o am si eu su senzorii.Mi s-a spus ca e unul defect si ca singura solutie este sa-i inlocuiesc pe toti.Stie cineva daca se poate anula doar cel defect?

sa incerc sa te ajut ,imi dau cu parearea nu stiu sigur dc vei reusi ceva,,,,,intai lampile de la marsalier iti functioneaza(becurile)?dc ai cumva un bec ars sa stii k sernzorii nu mai merg ,la mine unu asa a facut,dupa cre in partea dreapta spate pe aripa in interior dc dai la o parte capitonajul vei gasi calculatorul de la senzori-verifica mufa,multa bafta si numai bine,pe mine unu ma disperase problema asta

Nu ma dispera problema asta, dar ma ajuta forta mult cand dau cu spatele, adica eram linistit nici nu ma mai uitam in oglinda.Spre norocul meu am un set nou de senzori, o sa incerc sa vad ce mi-ai scris tu cu becurile si cu mufa , daca nu o sa merg la mecanic si sa vad ce e defect.Mersi!

Default Salut

Quote Originally Posted by botschner View Post
    Nu ma dispera problema asta, dar ma ajuta forta mult cand dau cu spatele, adica eram linistit nici nu ma mai uitam in oglinda.Spre norocul meu am un set nou de senzori, o sa incerc sa vad ce mi-ai scris tu cu becurile si cu mufa , daca nu o sa merg la mecanic si sa vad ce e defect.Mersi!
    Ai rezolvat cu senzorii?Citisem undeva ca trebuia resetat la BMW daca face asa.Tu ce ai gasit ca la mine la fel face.BMW 525i 2002.

Mersi.
    Best Machine Worldwide

Am rezolvat-o, la un senzor se adunase multa mizerie si nu mai face bone contact.A trebuit sa dau bara din spate jos, am verificat toti senzorii pe rand si merg toti, unul nu face bine contact din cauza mizeriei.

Pa

la care nu le mai merg senzorii am nevoie de suportul pt senzori de parcare, care vrea sa renunte la el sa ma anunte si pe mine

Am rezolvat-o, la un senzor se adunase multa mizerie si nu mai face bone contact.A trebuit sa dau bara din spate jos, am verificat toti senzorii pe rand si merg toti, unul nu face bine contact din cauza mizeriei.

Pa
    cum i'ai verificat ? si eu am aceeasi problema, mecanicul auto mi a zis ca trebuie ilocuit doar unul si costa undeva la 4 mil. m'am gandit ca poate si la mine e aceeasi problema din cauza mizeriei.

Asa mult un senzor de parcare.Iti dau eu unul cu 100 de lei daca macanicu ti-a cerut 400 pe el.

Asa mult un senzor de parcare.Iti dau eu unul cu 100 de lei daca macanicu ti-a cerut 400 pe el.
    spune mi te rog cum i'ai verificat? cu ce? ca el a zis ca nu are cum sa' verifice, ca nu i'as schimba daca nu sunt arsi sa dau bani pe degeaba

Salutare!

Am o mica problema cu super meseriasul meu BMW.Am senzori de parcare in bara din spate pana acum au functionat super dar astazi au inceput senzorii sa nu mai faca beep.Ce se intampla, cand bag in masalier se aude un beep lung, daca scot din masalier si bag iarasi nu se mai aude dar nici nu ma mai atentioneaza cand parchez.Poate stie cineva ceva rezolvare.
    si eu am avut aceeasi problema , am mers la mecanic si a zis ca e unul ars si ca trebuie sa scot din buzunar 100 de e, insa am vb cu cineva si am facut un lucru interesant, am dat cu spray de contact mufa de la fiecare senzor si toti cei 4 senzori, si au mers, nu cred ca faceau contact

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)