Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 110

Thread: modul inchidere centralizata la e36

Post modul inchidere centralizata la e36

Stie cineva unde se afla modulul de inchidere centralizata la e36 316i compact? pt ca mi-am achizitionat un set inchidere pe cheie briceag si trebuie legat la modulul existent pe masina . Sau daca cineva a montat asa ceva orice alta indicatie ar fii buna. ms

sal

miam montat eu asa ceva pe pisicuta de fapt mio montato "adiy" cautal aici pe forum poate te ajuta el mai bine.

trebe legate numa 7 fire

1 de la + constant
    1 la -
    2 la semnalizari daca vrei sa le vezi cum clipesc
    si 3 la actuator

mie mi leo legat la cel de la portbagaj

pune o poza cu schema ca poate te ajut eu

dap adiy te poate ajutat. si eu trebe sa imi montez o alarma cu inchidere, cred ca am sa o montez eu si apoi il rog pe adiy sa o conecteze la inchidera masini ca acolo pierd siru

Plus, minus, si semnale nu-i problema, ma intereseaza unde trebuie celelalte , k am inteles k trebuie puse la modulul de inchidere de pe masina . problema nu ar fii cum sa le leg cat care e acel modul si unde exact se afla.

vezi asta nu stiu nici io ...dar din cate am vb cu adi am intales ca in portiera sofer se leaga ...

trebe legat sau la modulu inchiderii sau la un actuator care poate da comanda de inchidere si deschidere

la mine a fost mai simplu ca a montato la actuatoru de la portbagaj

vezi daca poti inchide si deschide masina de la yala de la portbagaj daca se poate o legi acolo

o sa incerc sa ma uit in portiera cand se mai incalzeste umpic :D
    sper sa reusesc cand ma apuc de demontat va anunt . ms

Si pe mine m-ar interesa un modul din asta, cam cat costa? si de unde l-ati luat?. Montajul nu cred ca se face prea usor, sper sa nu se faca modificari la instalatia electrica de baza, ca aia chiar nu-mi place cum suna. Daca va rezolvati problema postati totusi cum se instaleaza chestia aia.

spor

imi zice cineva cum ajung cu un fir de sub bord la motot ... mam uitat si nu am gasit nici cel mai mic orificiu ....

De legat se poate lega in orice portiera, (sau pe firele ce merg la inchidere) la portiera.
    Acum despre locul unde vrei sa pui modulul ..
    Eu il am in usa soferului, iar la taurus0205 l-am pus in portbagaj, legat pe firele ce merg la modulul de inchirere al portbagajului.
    La bebe am sa rezolv problema cat de repede cu putinta, inca nu am avut timp sa merg la cluj,
    Daca vrei .. cand leg inchiderea la Bebe o sa fac ceva poze .. si o sa pun explicatia pe forum.
    Sunt convins ca nemtii stiu pastra culorile la instalatiile electrice la toate modelele de BMW
    Daca nu gasesc o schema pe net, sa postez aici .. o sa fac poze si o sa pun si explicatia
    316i, compact, Mic si Rau

am montat . merge foarte bine . am desfacut o portera am gasit minusu la blocare , minusu la deblocare totul bine doar alara mea nu imi da minus nici la blocare nici deblocare ( adiy ti-ai schimbat nr de tel ?? am incercat sa dau de tine si tot inchis ..

Ciao
    Bebe ai numaru lu nevasta-mea?
    te-am sunat si de la ea de pe mobil
    nu de alta .. da mii cam bulit telu .. si cate-o data nu imi merge
    Abia ieri ce am descoperit :P
    Daca nu .. iti dau pe mess numaru lui erika si ma poti suna la ea pe tel pana maine / poimaine cand imi schimb telu

multumesc frumos. dupa ce pui niste poze sau o schema o sa ma apuc si eu. nu stiu unde o sa pun modulul pt ca are si o antena pe care treb sa o scot pe un geam, preferabil parbriz zic eu. astept pozele si bineinteles sa se faca mai frumos afara, avand in vedere k acum ninge in bucuresti.

la mine antena a ramas acolo unde e si modulul...nu trebuie scoasa afara...

Antenuta nu trebuie neaparat scoasa afara.
    Sistemul functioneaza normal si de la 10 M fara ca antenuta sa fie scoasa afara, dar bineinteles .. depinde si de cat de bune sunt bateriile din telecomanda
    La mine antenuta e in usa, exact unde am pus modulul, si .. nu am avut nici o problema cu receptionarea semnalului nici de la 15 M
    Au aparut probleme de distanta abia cand au inceput bateriile sa se termine, dar asta e ceva normal .. si nu depinde de pozitionarea antenei
    Mentionez ca desi cu bateriile aproape terminate se deschidea normal de la 5 M
    Am schimbat bateriile si nu am nici o surpriza

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)