Results 1 to 5 of 5

Thread: lumini, senzori marsalier.....ajutor

Default lumini, senzori marsalier.....ajutor

Sapt trecuta in timp ce rulam cu marsalierul in parcare am sesizat ca luminile + senzori(PDA) de marsalier nu mai functioneaza. M-am uitat la sigurante dupa care am verificat si becurile de pe spate si totul este in ordine, intrebarea este ce altceva ar mai putea fi ? Sa fi sarit cumva cablul (sau ce o fi) de la cutie care transmite semnalul pt marsalier sau ce altceva sa fie? Va multumesc anticipat...

alexfin si eu am o problema tot cu senzorul de marsalier.
    am incercat sa montez senzori de parcare si m-i sa stins becurile
    nu stiu ce sa mai fac , am incercat toate sigurantele si becurile dar nici un rezultat.
    nu stiu ce sa mai fac nu mai am somn noaptea si nu ma pot bucura nici de senzorii de parcare
    sper sa gasesc un raspuns sau o rezolvare pe forum daca nu am de asteptat sa treaca sarbatorile si anul nou si sa merg la un service
    multumesc anticipat celor care ne vor ajuta

Wink

hello!
    cand mi-am cumparat masina nu imi mergeau luminile de marsalier. M-am bagat sub masina, am scos mufa din bulbul de la cutia de viteze si era oxidat. L-am dat cu spray degripant sa se curete si l-am pus la loc. De atunci imi functioneaza luminile
    succes!!!

calculatorul de la PDC este localizat in porbagaj pe partea dreapta ,k sa ajungi la el trebuie sa dai mocheta la o parte incepand din parte de sus a porbagajului de langa stopul de pe caroserie si o sa vezi in spate pe arip undeva la jumatatea ei calculatorul,poti incerca sa scoti mufa si sa o bagi la loc ,poate se rezolva problema.oricum eu am avut o poblema aveam un bec ars si nu mai mergeau senzorii din cauza acelui bec .......

problema voastra e comutatoru de macsalier , si se afla la cutie unde vin firere , costa undeva la 60 lei. si eu am probleme cu el si trebe sa il schimb din 10 incercari cupleaza o data . pun ceva poze sa ma faceti o idee despre piesa is mai multe modele dar dupa an si motorizare gasiti modelu vostru
    Attached Images Attached Images

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)