Page 53 of 66 FirstFirst ... 343515253545563 ... LastLast
Results 781 to 795 of 990

Thread: Sa facem prezentarile! Tu si BMW-ul tau!

Member one1two2's Avatar

salut tuturor
    ma numesc radu , sunt proaspat posesor al unui bmw318ci 2002
    sunt multumit de masina si foarte incantat (sunt ceva probleme cu motorul dar in curand se vor rezolva )
    va salut si va doresc numai bine !
    Attached Images Attached Images

marius m_top's Avatar

Default New!

Schimbari majore:D

New motor 2,5i , 24v ,dublu vanos din 97'.

Faruri si proiectoare galbejite.

Si poate cel mai imprtant lucru,transformare in Euro 5!
    Attached Images Attached Images
    Alearga-ma sa te prind!

BANAT

Cum EURO 5???
    Vezi ca trb sa pui o bara de rigidizare intre oale sau strut bar,cum i`se mai spune!
    Puterea motorului si a cuplului v`a afecta caroseria!

Senior Member maxmartinez's Avatar

Quote Originally Posted by m_top View Post
    Schimbari majore:D

New motor 2,5i , 24v ,dublu vanos din 97'.

Faruri si proiectoare galbejite.

Si poate cel mai imprtant lucru,transformare in Euro 5!
    Unde e dublu vanosul?!

Ce e acolo in poze, e un motor M52, ori 2.8-ul de 193 CP, ori 2.3-ul de 2500cc de 170 CP.

2.5 dublu vanos e motorul M54B25 de pe e46, dupa 2000, si nici asta nu era euro 5.

Oricum, frumoasa masina, si felicitari ptr upgrade de la 1.8is.
    Ideas cannot be killed!

marius m_top's Avatar

Default Hahaha

Glumesc mai baieti!

Este doar V'anus ) Stiu ca toti mor cand aud dublu vanus

Si trecerea la euro 5 s-a facut prin braduletul frumos mirositor pus in calea noxelor )

Ms Ms pentru aprecieri. Va salut. Fostul motor a fost un m44 care era foarte elegant,dar pierdea la putere.
    Alearga-ma sa te prind!

marius m_top's Avatar

Puterea motorului si a cuplului v`a afecta caroseria![/QUOTE]

Vb serios? totusi nu-i v8.
    Alearga-ma sa te prind!

marius m_top's Avatar

Quote Originally Posted by one1two2 View Post
    salut tuturor
    ma numesc radu , sunt proaspat posesor al unui bmw318ci 2002
    sunt multumit de masina si foarte incantat (sunt ceva probleme cu motorul dar in curand se vor rezolva )
    va salut si va doresc numai bine !
    Foarte frumoasa masina ta!

Te descurci cu volanul pe dreapta?
    Alearga-ma sa te prind!

BANAT

Quote Originally Posted by m_top View Post
    Puterea motorului si a cuplului v`a afecta caroseria!

Vb serios? totusi nu-i v8.[/QUOTE]

Serios?

eu am vazut un caz, de oala crapata,exact la imbinarea de caroserie...in urma unui transplant asemanator!
    eu sunt serios,doar ti`am dat un sfat!
    motorul este mai greu,cuplul face ca motorul sa se incline pe turatie,daca intelegi ce zic,la asta mai adaugam si socurile de la suspensia sport,mai adaugam si jantele cu et`ul mic...toate astea au de afectat flansele si locul de unde sunt prinse!
    ai putea merge cat de cat linistit,cu o bara de rigidizare si niste jante cu et putin mai mare...macar undeva la 35!

Senior Member maxmartinez's Avatar

Quote Originally Posted by strees View Post
    Serios?

eu am vazut un caz, de oala crapata,exact la imbinarea de caroserie...in urma unui transplant asemanator!
    motorul este mai greu,cuplul face ca motorul sa se incline pe turatie,daca intelegi ce zic,la asta mai adaugam si socurile de la suspensia sport,mai adaugam si jantele cu et`ul mic...toate astea au de afectat flansele si locul de unde sunt prinse!
    ai putea merge cat de cat linistit,cu o bara de rigidizare si niste jante cu et putin mai mare...macar undeva la 35![/QUOTE]

nu cred ca e chiar panica, de la 140 la 170 CP/175 la 245 nm, dar pentru o stabilitate mai buna, ar putea arunca un strut bar in fata/si spate...

flansele si oalele cred ca sunt la fel, depinde doar in ce stare se afla...am auzit si eu de oale sparte (pe spate) dar asta doar pentru ca erau ruginite si prost intretinute (cu cat ai suspensia mai rigida, cu atat trebuie ceva reinforcement, la flanse si strut bar).

Si nu cred ca va merge el cu masina sa se dea pe nurburgring, sa scoate dracii din ea )
    Ideas cannot be killed!

marius m_top's Avatar

Quote Originally Posted by strees View Post
    Serios?

ai putea merge cat de cat linistit,cu o bara de rigidizare si niste jante cu et putin mai mare...macar undeva la 35![/QUOTE]

La stilul meu de mers..linistit spre putin sportiv plus fiecare gropitica ocolita ma descurc asa cum este acum.

Stiu ca vb serios,nu te ataca,nu te luam la misto. Ms de sfaturi,dar totusi 2,8 nu are strut bar si oalele fac fata,nu? Oricum flansele au fost schimbate,rulmentii,bucse etc. Acum vedem cat tin si ele pe drumurile noastre.
    Alearga-ma sa te prind!

marius m_top's Avatar

Quote Originally Posted by maxmartinez View Post
    Serios?

ai putea merge cat de cat linistit,cu o bara de rigidizare si niste jante cu et putin mai mare...macar undeva la 35!
    nu cred ca e chiar panica, de la 140 la 170 CP/175 la 245 nm, dar pentru o stabilitate mai buna, ar putea arunca un strut bar in fata/si spate...

flansele si oalele cred ca sunt la fel, depinde doar in ce stare se afla...am auzit si eu de oale sparte (pe spate) dar asta doar pentru ca erau ruginite si prost intretinute (cu cat ai suspensia mai rigida, cu atat trebuie ceva reinforcement, la flanse si strut bar).

Si nu cred ca va merge el cu masina sa se dea pe nurburgring, sa scoate dracii din ea )[/QUOTE]

Pai am ales acest motor fiind generatia mai noua,electronica imbunatatita , cuplu la turatii joase si consum mai redus decat un 2,5 192cp. Satisfactiile sunt enorme la drum deschis si virajat,nu se compara cu 1,9M44 la nimic,poate doar la consum.

Poate trec si eu macar odata pe the ring in viata mea,nu conteaza cu ce masina,dar sa o exorcizez putin.
    Alearga-ma sa te prind!

Junior Member

Sal,
    Ma numesc Aron sunt din cluj-napoca am 24 de ani si am un e 36 318 is turbo. Inca mai am de facut pe ea dar merge:P

BANAT

Default 318 tds

Salut!
    Andrei, Iasi, e36 tds touring din '95. Motor mic pe caroserie mare, deci cam lenes, dar faptul ca are cruise control e un mare plus.
    Consum exterior, folosind cc-ul a fost de 5,4 %.SDC13316.jpgSDC13314.jpg

Junior Member cip02's Avatar

Default bijuteria mea!!!!

salut!!! ma numesc ciprian,am 27 ani din bv.sunt fericitul posesor al unui bmw 320d e46 m-paket (din fabrica) din 2003.sunt foarte mandru de el!!!

Junior Member cip02's Avatar

Page 53 of 66 FirstFirst ... 343515253545563 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)