Page 16 of 66 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 990

Thread: Sa facem prezentarile! Tu si BMW-ul tau!

Senior Member KiLLaH's Avatar

Quote Originally Posted by mike_68 View Post
    am achizitionat de curind un BMW 320, an 2003. e totul OK dar nu reusesc sa setez ceasul pe bord.
    simplu.......apesi butonul ala din semnalizare pana ajungi la afisarea ceasului pe bord, apoi in partea dreapta a bordului unde`ti afiseaza apa este un buton, apesi pe el si`l rotesti pana cand vezi ca incepe ceasul sa se schimbe.
    Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda.

AB 89 KYL - http://bmwforum.ro/showthread.php?p=...ed=1#post52845

Member

Default 320 d

buna,
    Sunt Bogdan si ma dau cu un 320 diesel din 2002 de...2 zile!!
    e f misto si diferit fata de celelate...urmeaza o saptamana de teste sao pun la punct...daca e ceva de pus!
    Attached Images Attached Images

Junior Member

salut... sunt Sorin si de 2 saptamani sunt posesorul unui 318is din '97 ... 94.000km reali. Momentan masina are totul original pe ea, dar dupa ce o inmatriculez in vara ma gandesc sa ii fac cateva modificari incepand cu un kit //M la exterior. Am atasat cateva poze mai jos.

Senior Member IQ_E39's Avatar

Default sal

Quote Originally Posted by mario28 View Post
    Sal'tare tuturor!Numele meu este MARIO am 29 de ani si de curand(mai exact de pe 8.09.2005) sunt proprietarul unui 525 D din 2001 luna octombrie.Ce pot sa spun ...este primul meu BMW si pot sa zic ca sunt foarte multumit de el !!!.Sunt un novice in ceea ce priveste aceasta marca si cu aceasta ocazie va cer ajutorul pentru a-mi modifica exteriorul (vreau sa-mi pun stopuri tip leduri si bara fata ca si la M5).Va multumesc anticipat si va prezint BMW-ul meu (ce am apucat sa-i fac poza in interior).
    vezi k intre timp masina ta a ajuns la mine!

Member nappalla's Avatar

Default Marius Sibiu 25 de ani 316 din 92

Bine v-am gasit. Am condus multe masini si acum o saptamana am cumparat un 316 din 92. M-am indragostit pe loc. arfi trebuit sa intru pe forumul asta inainte sa o cumpar si probabil as fi luat un 318 cu motorizare mai mare. e bine si 1.6. bmw nu e masina.. e virus.. si evouleaza mereu.. devi tot mai bolnav.. am deja o saptamana de experienta. De obicei cumparam masina si imi vedeam de ale mele.. cu bmw ul e altfel.. Ma gandesc intr-una sa-l inbunatatesc sa mai schimb una alta la el, sa-l fac mai dragut. O sa ma vedeti des pe aici

Junior Member razvi's Avatar

Default salut

Sunt Razvan, am 35 de ani,iar de vreo 3 luni sunt fericitul posesor al unui 320d de 150 CP din 2002....de care sunt foarte multumit...iar dupa 3 luni de zile am ajuns si eu la concluzia ca masinile se impart in 2 categorii: BMW.....si celelalte..

Junior Member geyer's Avatar

salut! am avut o sumedenie de masini, iar acum am un e46 320d 150 cp, din 2005, saphirschwartz. pun si poza cu ea. Sunt f multumit de masina, nu se compara cu nici o alta masina...posesor de A4, model 2007, a fost impresionat de bmw si a recunoscut ca 320 al meu e racheta pe langa A4 al lui de 140cp... so...

Senior Member tune_cat's Avatar

Quote Originally Posted by razvi View Post
    dupa 3 luni de zile am ajuns si eu la concluzia ca masinile se impart in 2 categorii: BMW.....si celelalte..
    frumoasa concluzie - eu stiut ca bmw-urile sint cu totul speciale inca inainte sa pot spera ca o sa am unul si in visele mele a fost mereu un bmw rosu

Senior Member micutuj's Avatar

Salutare ..mi se spune MICUTU am 29 de ani am un BMW 318I E46 1999 si ma mandresc cu el...am mania asta de 7 ani cand am avut un BMW 316I E30 adus de dincolo Pozele nu stiu unde trebuie sa ma bag

Senior Member IQ_E39's Avatar

Default re

acum am un e46 320d 150 cp, din 2005, saphirschwartz.
    mishto interior

Junior Member

Salut, numele meu este Remus;
    am avut un audi A4 si vreau sa merg in Germania sa mi iau un BMW 525 E 60,nu cunosc marca deci nici masina, as dorii ceva sfaturi pt a putea alege ce trebuie.multumesc anticipat!!!!

Junior Member geyer's Avatar

Quote Originally Posted by IQ_E39 View Post
    acum am un e46 320d 150 cp, din 2005, saphirschwartz.
    mishto interior
    mersi, e si comoda, desi nu e chiar f spatioasa. sunt multumit de el.

Member

No ca mi-a venit si mie masina in sfarsit. e totul atat de frumos, incat am impresia ca visez....eh sper sa dureze mult aceasta euforie.

Fara sa las impresia ca-mi laud masina...vreau sa va spun ca diferentza este de la cer la pamant. Intr-adevar, exista 3 marci mari si late de masini : Audi, BMW, Mercedes, dupa care vin super/hyper car-urile (lambo, ferrari bla bla).

Din momentul in care m-am urcat la volan simteam ca o iau razna, surpriza cea mai mare am avut-o la calcarea pedalei de acceleratie....uau...oricum. Pt cei care doresc sa-si adopte un 'copilas' pe viitor va stau la dispozitie pt orice fel de intrebare si sfat (PERSONAL).

320d, 177cp, clima, mp3, senzori spate, tapiserie sensatec, xenon, proiectoare, comenzi pe volan si cam atat. masina dementiala! I luv Germans, and I luv BMW!

Am atasat cateva poze.

Junior Member the judge's Avatar

Default al meu E46

salutare! eu sint catalin, am 25 de ani,si sint posesorul unui E46 fabricat in 1999, 318i.este cel de-al doilea BMW pe care il am, primul fiind un E30 320i, masina care si acum mi-a ramas la suflet.mari modificari nu am adus masinii, dat fiind faptul ca este masina de zi cu zi..incerc pe cat posibil sa pastrez aspectul original al masinii, nefiind un impatimit al tuning-ului.nu va spun foarte multe despre ea pentru ca ma aflu pe un site de profesionisti, iar un 318i, cred eu, ca nu are niciun secret pentru voi.

va salut cu drag, impatimiti ai bimmerelor !

Junior Member

Default Salut

Salut sunt nou pe "BMWforum" dar vechi in tot ceea ce reprezinta BMW. Pasiunea pentru BMW a inceput undeva pe la 10 ani. Mi-am dorit un E30 dar s-a "nimerit" si ii multumesc lui D-zeu sa imi cumpar un 2002 E39 530d M Paketsport Int/Ext 194 HP / 410 NM (cred ca o sa ii pun chip pana la urma). O sa revin cu poze. ( In viitor target-ul este E46 M3 cu turbo).

---------
    Victime (402m):
    - VW Golf IV Gti ( Resoftat vine peste mine in a 3-a chiar pe final)
    - VW Golf V Gti stock
    - E90 320d (stock si resoftat)
    - E46 320d (stock si resoftat)
    - E39 525d (stock si resoftat)
    - Honda Civic Type R (surprinzator dar dupa 400 m vine vijelios)
    - Skoda Octavia 2.0 TDi ( stock-140 si resoftat-175)
    - E46 330 Cd (184HP)
    - E46 330 d
    - X5 3.0 d (184, 218, 231 HP)
    - X5 3.0 sd (286 HP)

Nu vreau sa ma dau mare spunand acestea la unele cred ca diferenta a facut-o soferul adica in mod normal ar fi trebuit sa castige.
    2002 E39 530d mit M Paketsport Schwarz Metallic

Page 16 of 66 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)