Page 66 of 66 FirstFirst ... 1656646566
Results 976 to 990 of 990

Thread: Sa facem prezentarile! Tu si BMW-ul tau!

1995 318i limo The German's Avatar

Quote Originally Posted by montecristo84 View Post
    Salutare. Am revenit de la 316 am facut upgrade la 318i sedan USA model, motor 1800 is de 140 cai. Are cateva probleme, trebuie sa schimb chitul de ambreiaj, scaunul de la sofer e rupt in partea stg, si nu merge trapa dar in rest sunt multumit.An fabricatie 92. nu stiu exact luna, inmatriculata, taxa nerecuperata, pret nesemnificativ, parerea mea, avand in vedere la cat cer nemtii pe modelul acesta.
    Dotari: scaune incalzite, cruise control, clima, geamuri electrice fata spate, trapa electrica, banchete rabatabile spate 50/50, abs, diferential blocabil 25%(nu stiu exact ce inseamna), faruri ceata si pe fata( momentan in portbagaj ), frana pe discuri fata spate, centralizata cu alarma originala din fabrica cu cip.
    Attachment 64921Attachment 64922Attachment 64923
    Sa te tina!Model state?Inseamna ca ai ceva rar pe mana.Incerc si eu din rasputeri sa termin pachetul sport pus numai pe partea de state pentru E36 si multe alte optiuni de care noi nu am beneficiat.Astept mai multe poze in special la interior.DIn ce vad se prezinta bine.Eu unul ma bucur ca ai trecut la E36.Mi se pare oplatforma prea reusita.Sa o stapanesti sanatos!

Member montecristo84's Avatar

Talking

http://www.etkbmw.com/bmw/EN/vin/decoder/FG05340/EN/
    multe din ce mai are nu sunt trecute aici, banuiesc ca pt ei sunt standard, de aceea nu le considera dotari, cum ar fi ABS, frane discuri stop frana suplimentar, si altele la interior pot sa zic ca e normal, nimic deosebit, am lumina la palasolar cu oglinda si eu, ceva cutiuta pt monezi in buzunarul de pe usa, foarte simpatic, si ar mai fi Batery master switch, ma gandesc ca pt cand ai accident in loc sa scoti bornele, ai un intrerupator lanaga volan in partea dreapta cum is puse cel de reglaj faruri ( care lipseste, din fabrica ) si luminozitate, ca minusuri ar fi: scaunul pasagerului nu se regleaza pe inaltime, si nu am airbag la pasager, doar la sofer, fostul proprietar a pierdut cheia cu butoane deci nu am decat una si trebuie sa inchid din iala masina, si casetofonul original nu il mai are, cica a fost furat. Si nu mai gasesc pe OLX nimic. toate s-au dat. Dar pe mine nu ma deranjeaza asa de mult toate aceste minusuri. As vrea sa schimb scaunul pasagerului cu unul reglabil si pe inaltime si sa-i pun si faruri reglabile electric, insa sunt adeptul originalului si nu imi place sa pun chestii care nu merg sau nu au fost pe ea din fabrica doar ca sa le am sau sa arate mai bine in poze. Voi revenii cu poze.
    BMW 316i '93
    BMW 318is '92

Pai gandeste.te ca daca pui optiuni OEM tot de fabrica e.Eu l.am luat aproape chel si in timp am inceput sa imi strang piese si daca o vezi...tot ca de fabrica e!

IMG_1685[1].jpgIMG_1686[1].jpgIMG_1687[1].jpgIMG_1688[1].jpgIMG_1689[1].jpgIMG_1690[1].jpgIMG_1691[1].jpgIMG_1692[1].jpgIMG_1693[1].jpgIMG_1694[1].jpgIMG_1695[1].jpgIMG_1696[1].jpg
    astea sunt pozele. Da, ai dreptate, insa e bataie mare de cap. EX: am o cunostinta, a luat tot asa un 316scurt, chel, si a pus pe el frate, de toate, lipsesc masina de spalat vasi si microunde... insa le-a pus asa, cu suntari cu artificii, gen, OBC cu maxim butoane dar nu functioneaza, adica ii arata ora si ce arata vechiul cu 7 butoane, deci care e rostul? scaune incalzite legate aiurea fara sigurante individuale, etc. plus bandouri de M3 coupe pe scurt... le-a taiat, le-a adaugat, silicoane, apoi le-a vopsit cu pensula in culoarea masinii....deci dezastru... decat asa mai bine investesc in mentinerea ei ca originala!
    BMW 316i '93
    BMW 318is '92

Ce zici tu e tiganeala.Eu strang piese de aproape 3 ani care nici macar nu sunt puse pe masina insa tot ce se va urca sus pe ea, va fi montat dupa original.Eu zic ca se merita sa pui optiuni pe ea si sa o pastrezi insa fiecare vede lucrurile diferit.Muncesc pentru masina ce e drept pentru ca starea imi momentan acest lucru si sper sa pot face asta in continuare si sa stii ca ai un sentiment extrem de placut cand pui pe ea chestii originale.Nu facem referire la tiganeala ci la lucruri montate ca la carte.Spre ex am geamuri elec fata si caut sa imi mai iau pe spate cu tot cu parte de consola, butoane, parte electrica si modul.Crede.ma e un sentiment aparte sa vezi ca poti readuce la viata prin acest fel o caroserie aproape cheala.Dar ma repet vorbim de mentalitati diferite.In orice caz masina se prezinta bine!

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Am eu casetofon original in stare impecabila, daca se ofera pretul corect pleaca,are si aux, mai am is un cd player oem, ala il mai tin unpic,
    “Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young.”
    “Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”
    “Don't find fault, find a remedy; anybody can complain”
    Henry Ford

Member Alin Coupe's Avatar

Quote Originally Posted by montecristo84 View Post
    IMG_1685[1].jpgIMG_1686[1].jpgIMG_1687[1].jpgIMG_1688[1].jpgIMG_1689[1].jpgIMG_1690[1].jpgIMG_1691[1].jpgIMG_1692[1].jpgIMG_1693[1].jpgIMG_1694[1].jpgIMG_1695[1].jpgIMG_1696[1].jpg
    astea sunt pozele. Da, ai dreptate, insa e bataie mare de cap. EX: am o cunostinta, a luat tot asa un 316scurt, chel, si a pus pe el frate, de toate, lipsesc masina de spalat vasi si microunde... insa le-a pus asa, cu suntari cu artificii, gen, OBC cu maxim butoane dar nu functioneaza, adica ii arata ora si ce arata vechiul cu 7 butoane, deci care e rostul? scaune incalzite legate aiurea fara sigurante individuale, etc. plus bandouri de M3 coupe pe scurt... le-a taiat, le-a adaugat, silicoane, apoi le-a vopsit cu pensula in culoarea masinii....deci dezastru... decat asa mai bine investesc in mentinerea ei ca originala!
    Frumoasa masina si destul de dotata pentru vremea ei, se vede ca este model de state. O cotiera si un casetofon OEM si nu prea ai ce sa ii mai faci la interior. Mai ales ca ai zis ca nu iti place sa pui nimic pe ea. Dotarile pe care le are deja sunt mai mult decat decente. Pe partea de exterior nu ar strica sa vopsesti bara fata/spate si pragurile in nuanta masinii si niste jante OEM.
    Motorul este piesa de rezistenta, intretinut corespunzator, nu are moarte! Probabil cel mai bun motor in 4 cilindri benzina pe care l-au construit.
    E36 316i Coupe

Quote Originally Posted by Alin Coupe View Post
    Frumoasa masina si destul de dotata pentru vremea ei, se vede ca este model de state. O cotiera si un casetofon OEM si nu prea ai ce sa ii mai faci la interior. Mai ales ca ai zis ca nu iti place sa pui nimic pe ea. Dotarile pe care le are deja sunt mai mult decat decente. Pe partea de exterior nu ar strica sa vopsesti bara fata/spate si pragurile in nuanta masinii si niste jante OEM.
    Motorul este piesa de rezistenta, intretinut corespunzator, nu are moarte! Probabil cel mai bun motor in 4 cilindri benzina pe care l-au construit.
    Si asa ma bate gandul sa mai cumpar un motor....forta IS ca sa nu mai zic ca este un pret derizoriu!

Daca este inmatriculata cu omologare de tip individuala ce inseamna? Abia acum de cateva zile am observat ) Va cer parerea ca poate imi confirmati sau infirmati ceea ce cred/stiu deja. Multumesc anticipat, si scuze pt off topic, daca e.
    BMW 316i '93
    BMW 318is '92

Junior Member

Default Bună tuturor!

Bună tuturor și La Mulți Ani!
    De curând mi-am luat și eu un X3 din 2004, 3.0i benzină.
    am multe nelămuriri încă, dar pe parcurs, sper sămă dumiresc...

BANAT pentru SPAM si FURT DE PUBLICITATE.

Bmw este o masina exceptionala ! Si eu am bmw seria 3 2004 o masina extraordina!!

Junior Member zztp's Avatar

Buna,
    sunt si eu posesorul unui BMW E36 320i cutie automata, imi doream de mult sa cumpar o automata, am incercat diverse masini cu cutie automata dar nici una nu mi-a intrat la inima, BMW-ul era la vanzare de o vreme, ma uitam periodic la anunt, dar nu ma indemna nimic sa merg sa-l vad, dupa vreo 2 luni am zis hai sa vad ce-i si cu Bmw-ul ala.
    Mi-a placut enorm cum schimba cutia fata de celelalte masini testate, tinuta de drum...etc, a fost nevoie si de ceva investitii in el, dar masina asta m-a castigat definitiv.
    Attached Images Attached Images

Quote Originally Posted by zztp View Post
    Buna,
    sunt si eu posesorul unui BMW E36 320i cutie automata, imi doream de mult sa cumpar o automata, am incercat diverse masini cu cutie automata dar nici una nu mi-a intrat la inima, BMW-ul era la vanzare de o vreme, ma uitam periodic la anunt, dar nu ma indemna nimic sa merg sa-l vad, dupa vreo 2 luni am zis hai sa vad ce-i si cu Bmw-ul ala.
    Mi-a placut enorm cum schimba cutia fata de celelalte masini testate, tinuta de drum...etc, a fost nevoie si de ceva investitii in el, dar masina asta m-a castigat definitiv.
    Frumoasa sa o stapanesti sanatos!

BANAT pentru SPAM si FURT DE PUBLICITATE.

Default valyy2017

Am vazut masina! Este foarte tare!!!

Junior Member

Salutare tuturor ,sunt Andrei am 30 ani si din luna martie sunt posesorul unui Bmw 520,E60 LCI berlina,automata,177 Cp,suficienti pentru mine,prima masina automata ( nu eram fan al acestei transmisi ) ,de cand este in posesia mea i-am schimbat kit-ul de distributie ( motor N47 ) ulei Bmw twin power ,fulie vibrochen,si ieri acumulatorul ( Exide AGM 95A ) plus cateva decodari printre care,US SideLights pe WelcomeLights DRL si far aprins,video in mers,activat viteza digitala in BC,activat WelcomeLights pe proiectoare,activat ejectarea confort a cheii la oprire motor. Masina are 207000km de acum,interior crem ,este exact ceea ce am cautat,revin cu mai multe poze ( daca se considera reclama ultima poza rog un moderator sa o stearga,multumesc )
    Attached Images Attached Images

Page 66 of 66 FirstFirst ... 1656646566

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)