Results 1 to 4 of 4

Thread: Presiune intalatie racire bmw e46

Junior Member

Exclamation Presiune intalatie racire bmw e46

Salut! Am si eu o problema cu e46-le meu! De ceva vreme a inceput sa imi faca o presiune pe instalatia de racire! Temperatura apei creste foarte repede la 90 si ramane acolo dar in schimb furtunul de la radiator ce duce in motor este sub presiune si fierbinte iar celalalt ce duce din motor in radiator este rece si nu e sub presiune iar cand desfac capacul de la vasul de expansiune imi da antigelul afara! Radiatorul este rece constant inclusiv si furtunul ce vine din motor la radiator! Tin sa mentionez ca am schimbat termostatul am curatat radiatorul am schimbat pompa de apa si schimbat garnitura de chiuloasa + rectificat! Este vorba de motor 1.8 benzina! Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi cei ce au mai intampinat problema aceasta

Junior Member lucipopa2000's Avatar

am acelas motor 1.8 vvt, se pare ca e normal sa faca presiune. temperatura sta undeva intre 105-107. si la mine furtunele sunt tari! Dupa o perioada crapa vasul de expansiune, o problema frecventa la bmw

Junior Member

Quote Originally Posted by lucipopa2000 View Post
    am acelas motor 1.8 vvt, se pare ca e normal sa faca presiune. temperatura sta undeva intre 105-107. si la mine furtunele sunt tari! Dupa o perioada crapa vasul de expansiune, o problema frecventa la bmw
    Da doar ca nu imi face circuitul mare! Furtunele sunt mult prea tari decat ar trebuii sa fie iar dupa o anumita distanta parcursa cu masina incepe sa se duca acul spre rosu!

Junior Member

Am realizat astazi dupa un drum cu masina ca furtunul din spatele motorului este crapat si scapa presiune inclusiv picura apa! Maine il voi schimba sper sa fie din cauza aceea

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread