Results 1 to 4 of 4

Thread: Problema 318i FL lumini bord, ceasuri nefinctionale

Junior Member

Default Problema 318i FL lumini bord, ceasuri nefinctionale

Salutare,

Fara sa dea vreun semn, m-am trezit cu o problema si anume: tot ce tine de indicatoare (practic ce se afla in spatele volanului) nu mai functioneaza: martori, ceasuri etc + sunetul semnalizarii. Raman ca si cum nu ar fi pus contactul. (Exceptie fac 2 martori care se aprind cand pun contactul dupacare se sting: airbag - pozitia 1 contact, ABS - pozitia 2)
    Masina merge normal, consola centrala este luminată (player, clima etc), inclusiv comenzile de pe volan sunt luminate normal.

Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
    Multumesc.

Junior Member

schimba bordul

Senior Member mihaiCJ's Avatar

salut. am vazut recent un video pe youtube "instrument cluster problem" sau asa ceva la un e46, respectivul tip a avut aceleasi simptome ca cele descrise de tine, iar la el problema a fost mufa de la cd player daca retin bine. incearca sa cauti acel video, sa vezi daca e o problema asemanatoare sau incearca sa schimbi ceasurile din bord, poate s-au defectat. daca retin bine in acel video nu functiona nici modulul de clima din aceeasi cauza. sper sa te ajute informatiile. spor

Junior Member

Multumesc. Si-a revenit dupa cateva zile. Cred ca a fost vorba despre ceva consens pe la siguranta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)