Results 1 to 6 of 6

Thread: Reparatii Soft Top / Prelata E36

Junior Member

Default Reparatii Soft Top / Prelata E36

Salutare, de aproximativ 1 an detin un 320 E36 Cabrio. Am ceva probleme cu plouatul in masina , deci stiti pe cineva care ma poate cinvea ajuta cu repratia prelatei originale? (este demontata de pe masina).

Momentan am montat pe masina o prelata aftermarket dintr-un material cam nasol si care, desi este noua tot ploua pe la cusaturile din spate. Sunt constient ca prelata fiind montata de mine nu a fost intinsa cum trebuie si poate nici montata prea corect.

P.S. Pentru cei care isi cauta prelata noua, a mea a fost luata de pe olx, de la un tip din Orastie, care mi-a promis si instructiuni de montaj si... instructiuni s-a facut

Junior Member

Ai rezolvat ceva? Si eu am cumparat tot de pe OLX, de la Soft Top Auto Targu-Mures. Are o serie de anunturi in care vinde soft topuri pentru aproape orice model de masina. Initial mi-a spus ca instructiunile sunt in cutie, am cautat in toata cutia pe toate partile si nimic. Dupa cateva zile de insistente mi-a trimis niste poze facute dintr-un catalog de piese de bmw, in care erau toate reperele la cabrio... O porcarie, nici un fel de detalii despre montaj. 299E aruncati pe geam. Se da ca fiind din Bucuresti, Sector 1, dar coletul vine de la Targu-Mures.

Materialul pare sa fie cu mult mai subtire decat cel original, cu MULT mai subtire, ma indoiesc crunt de calitatea sau impermeabilitatea lui. Instructiuni ar exista pe net, dar pentru produse originale sau identice cu originalul, riscul mare este sa raman cu masina demontata, fara top, nu am de unde sti daca cel comandat are vreo legatura cu ceea ce se afla pe masina in momentul de fata.

Evitati sa cumparati Prelata Decapotabila ( Soft Top ) de pe OLX de la acest individ, aruncati banii.

https://www.olx.ro/oferta/vand-prela...e-ID53kXq.html
    https://www.olx.ro/oferta/luneta-sof...a-ID6Le1A.html
    https://www.olx.ro/oferta/prelata-de...u-ID5rGgu.html

Junior Member

Salutare, inca n-am rezolvat nimic. Peste 2 saptamani in weekend ma apuc sa desfac iar prelata si sa incerc s-o intind cum trebuie, cu informatiile pe cate am reusit sa le adun de pe net.

In concluzie NU cumparati prelata decapotabila de pe OLX!

Junior Member

Sunt curios daca i-ai dat de cap. Eu nu am avut curaj sa ma apuc inca... poate poti pune si 2 - 3 poze daca faci progrese.

Junior Member

Salutare, am desfacut iar soft-ul si l-am intins si l-am pruns cum trebuie. Acum e mai alta treaba, dar problema este ca incepe sa cedeze la anumite imbinari.
    Softu-ul nou este de o calitate foarte slaba, ce-i drept...cat dai, atata face
    O sa incerc sa repar prelata originala a masinii si sa ii schimb luneta, s-o pregatesc pt sezonul viitor...pana atunci ii pun termopanele (hartdop-ul) si am terminat cu balamucu.

Am facut cateva poze, dar sincer cred ca mai rau te incurca

Junior Member

Exclamation

Salutare inca o data. Acum mi-am amintit sa scriu si pe forum. Dupa ce am reintins prelata soft top a cedat dupa cateva decapotari.
    In concluzie, NU CUMPARATI PRELATA DECAPOTABILA SOFT TOP DE PE OLX!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread