Results 1 to 12 of 12

Thread: Ajutor...VIBRATII MOTOR

Hybrid View

Member cipaly's Avatar

Exclamation Ajutor...VIBRATII MOTOR

NUJ ce D_zeu ca de la un timp la rrelanti vibreaza toata caroseria adik trepideaza destul de plauzibil iar la oprirea motorului parca opresc moara cu ciocanele........faza-i ca in rest masina merge si se comporta ireprosabil astept raspunsurile voastre si ce tre sa fac sa remediez problema Ms mult Bmw-ishtilor

68bmw
    Guest

daca nu ai nimic defect la motor,ceea ce poti sa vezi numai pe un tester la diesel se duc tampoanele de la motor,trebuesc inlocuite,am inteles ca pretul lor este cam 320 ron-verifica si tampoanele de la cutie.

Junior Member

Default salut

farte am acceasi problema imi vibreaza masian ca toti dracii zici ca am tractor plus cand opresc motoru faca urat ...faza care e ...nu sunt tampoanele .... am fost la service si au sesizat unde era problema ...de fapt toba s-a spart exact de la galerie si de aceea face asa...m-a costat 1 mil bafta TIE ITI BAGA MIROS URAT INAUNTRU ? mie imi baga miros naspa

68bmw
    Guest

-reparta1986 se refera la racordul elastic de la teava de evacuare-e in fata catalizatorului,pe original vine cu tot cu catalizator,dar e prea scump.

Junior Member

Default sal

da asa e e prea scump pe original mie mi-au sudat-o

Member

Default toba

salut am si eu un 320d din 2000 E46 si am aceeasi problema care ai expus-o tu cu zgomotul la oprire si cu fumul in interior. si eu am stabilit ca este toba dar la mine se taie teava de la toba din cauza vibratiilor undeva pe la mijlocul masinii. mi s-a spus ca aceste vibratii puternice ar fi din cauza pompei de injectie sau un injector lucru ce m-a speriat ingrozitor pt ca masina merge perfect doar la relanti cand sta sub 1000 toba vibreaza foarte puternic. am inteles ca tu ai fost la un service sau un mecanic ceva poti sa ma ajuti si pe mine. putem vb la tel: 0721287854 ; 0767560705 ; 0788135536 te rog ajuta-ma

amator

Quote Originally Posted by cipaly View Post
    NUJ ce D_zeu ca de la un timp la rrelanti vibreaza toata caroseria adik trepideaza destul de plauzibil iar la oprirea motorului parca opresc moara cu ciocanele........faza-i ca in rest masina merge si se comporta ireprosabil astept raspunsurile voastre si ce tre sa fac sa remediez problema Ms mult Bmw-ishtilor
    si eu am avut aceasta problema acum 2 sapt,dar un upgrate al mororului a facut ca sa nu mai am aceasta problema,am fost la rep bmw aici in irlanda si mia facut dagnostic si a aconstata ca softwarul trebuie upgrate ..atata tot

Junior Member

salut!
    Stie cineva care este firma producatoare pentru tampoane motor originale?
    Eu vreau sa le comand in Germania si i-mi da mai multe variante.
    Multumesc!

Junior Member

Salut ! Am un Bmw e46 320d, modelul de 136cp. La vreo luna dupa ce am luat-o a inceput sa vibreze toata masina, la inceput am spus ca sunt tampoanele, le-am schimbat+alea de la cutie si tot la fel face. Am fost la cateva service-uri mi-au schimbat toate furtumele de vaccum si ce au mai schimbat ei dar tot nimic. la genul ca in mers e foarte ok, trage etc dar cum ma-am oprit incepe masajul. Poate stie cineva care a patit-o si cum a rezolvat! Mersi !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)