Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: BMW e36 316i coupe

Member Alin Coupe's Avatar

Frumos coupe-ul! O sa iasa un interior fain cand o sa fie pus la punct. Dintre jante, personal as alege intre styling 5, 29, 30 sau 32. Mi se pare ca dau foarte bine pe orice E36. Bineinteles, in afara de cele M doublespoke sau M kontur. Pastreaz-o cat mai OEM, deja sunt pe cale de disparitie E36-urile clasice. Multe au pachete M ( majoritatea doar bara fata ) si interioare de la 10 masini. Chiar imi place sa vad un E36 care inca are interiorul din piele original si inca se prezinta bine.
    E36 316i Coupe

Senior Member Edu24's Avatar

Multumesc pentru aprecieri si parere. O sa incerc sa il tin cat mai OEM dar depinde ce chestii imi vor veni in cap. Te astept pe aici dupa ce voi rezolva cu interiorul. Sper sa nu dezamageasca!
    Style 32 imi place foarte mult dar o sa vedem ce rezolv la RAR.
    Only a life we have! Let's spend it in a BMW!!!

1995 318i limo The German's Avatar

Quote Originally Posted by Alin Coupe View Post
    Frumos coupe-ul! O sa iasa un interior fain cand o sa fie pus la punct. Dintre jante, personal as alege intre styling 5, 29, 30 sau 32. Mi se pare ca dau foarte bine pe orice E36. Bineinteles, in afara de cele M doublespoke sau M kontur. Pastreaz-o cat mai OEM, deja sunt pe cale de disparitie E36-urile clasice. Multe au pachete M ( majoritatea doar bara fata ) si interioare de la 10 masini. Chiar imi place sa vad un E36 care inca are interiorul din piele original si inca se prezinta bine.
    Vroiam sa ii subliniez eu chestia cu a tine caroseria cat mai aproape de varianta OEM dar mai bine ca ai facut.o tu...a mai zice omul ca va iesi masina cum vreau eu nu cum vrea el.Sunt pe cale de disparitie Alin e unul din putinele persoane care stie ce zice.Daca esti pasionat asta conteaza cel mai mult...linia OEM.

Member Alin Coupe's Avatar

Quote Originally Posted by Edu24 View Post
    Multumesc pentru aprecieri si parere. O sa incerc sa il tin cat mai OEM dar depinde ce chestii imi vor veni in cap. Te astept pe aici dupa ce voi rezolva cu interiorul. Sper sa nu dezamageasca!
    Style 32 imi place foarte mult dar o sa vedem ce rezolv la RAR.
    O sa urmaresc cu interes topicul. Chiar sunt curios cum o sa arate interiorul dupa un detailing.
    @ The German, multumesc pentru apreciere. Ma bucur ca nu sunt singurul caruia ii place E36-le clasic.
    E36 316i Coupe

Chiar si eu am putine emotii dar sper sa iasa bine!

Quote Originally Posted by Edu24 View Post
    Chiar si eu am putine emotii dar sper sa iasa bine!
    Important este sa ai rabdare si sa nu te grabesti.Mi.a luat 2 zile sa termin aproape tot interiorul in afara de fetele de portiera care sunt si ele in plan.

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Trebuia sa faci un efort si sa dai jos, tot ce ai vopsit tu acolo !
    “Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young.”
    “Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”
    “Don't find fault, find a remedy; anybody can complain”
    Henry Ford

Quote Originally Posted by dezsoszabi View Post
    Trebuia sa faci un efort si sa dai jos, tot ce ai vopsit tu acolo !
    Subscriu......i.ar fi venit mult mai usor si nu ar fi murdarit unele plastice...cred.Sa speram ca a a atins toate punctele laterale bine cu vopsea.

Va salut.
    Am atins marginile cu vopsea. Am murdarit si plasticele dar se rezolva. Nu am avut timp sa scot scaunele, folosesc masina zilnic..
    Acestea fiind spuse, interiorul e gata! Sunt multumit de rezultate, masina este mai fericita acum, eu la fel!
    BeFunky Collage.jpg
    7.12 BST.jpg

Pai fata de portiera e luna semn ca te.ai ocupat bine.In orice caz te laud si te felicit aici pe topicul tau pentru ce ai facut.Home made se poate nu neaparat firme profesionale......doar ambitie sa fie ca restul se rezolva.Astept urmatoarele etape

Pe fata de portiera mai e ceva minuscul la care trebuie sa mai lucrez. Asa este, ma simt altfel cand fac ceva cu mana mea..
    Urmeaza folie si pe fata sambata iar maine curatam putin plasticele. Tot sambata o sa iau chederul de la geamul spate. Este rupt si nu imi place. Suporti de numar si pun si numerele si cred ca asta a fost pe partea estetica. Raman jantele si micile pete de rugina dar nu e graba asta. O sa-mi stabilesc bugetul si o sa ma ocup si de partea de articulatie care nu imi place cum arata, vizual dar simt si un zgomot infundat la denivelari, semn ca trebuie schimbat cate ceva. Deocamdata nu am o regula in ceea ce voi schimba mai curand. Pot sa apara si lucruri neasteptate, dupa cum stiti.
    Va tin la curent!

Motivatie!Pentru mine e intr.un fel cu referire la aspectul exterior.
    Attached Images Attached Images

E perfecta. Doar ca eu as schimba ceva in privinta jantelor. Si acel lip la care tot visez si de care tot precizez. Ador Alpina!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)