Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: BMW e36 316i coupe

1995 318i limo The German's Avatar

Jantele sunt pe placul meu.OEM si pe un sedan dau super ok.In orice caz, gusturile difera.Legat de lip.....boala

Senior Member Edu24's Avatar

Azi am schimbat o anvelopa deoarece am luat o chestie si s-a taiat. Am pus playerul care vine perfect. Fata de cel vechi...
    Nu stiu daca am apucat sa va prezint folia fata, care are o saptamana. 20% transparenta, la fel ca pe spate. Sunt foarte multumit de aspect.
    Momentan, am atins cam toate obiectivele ce tin de esteticul masinii la interior. Vreau foarte mult clima digitala si motor de 2.0 nv. O sa adun cat mai multi bani si o sa vedem cand va fi cu putinta, dar sper ca intr-un an...
    O sa trebuiasca alte jante, alte anvelope, bara fata si nari facelift, lip OEM Alpina si multe altele. Vom vedea cand va fi momentul. Va tin la curent!
    7.23 Player 1.jpg7.23 Player.jpgIMG_20160722_193059.jpgFolie fata.jpg
    Only a life we have! Let's spend it in a BMW!!!

Quote Originally Posted by Edu24 View Post
    Azi am schimbat o anvelopa deoarece am luat o chestie si s-a taiat. Am pus playerul care vine perfect. Fata de cel vechi...
    Nu stiu daca am apucat sa va prezint folia fata, care are o saptamana. 20% transparenta, la fel ca pe spate. Sunt foarte multumit de aspect.
    Momentan, am atins cam toate obiectivele ce tin de esteticul masinii la interior. Vreau foarte mult clima digitala si motor de 2.0 nv. O sa adun cat mai multi bani si o sa vedem cand va fi cu putinta, dar sper ca intr-un an...
    O sa trebuiasca alte jante, alte anvelope, bara fata si nari facelift, lip OEM Alpina si multe altele. Vom vedea cand va fi momentul. Va tin la curent!
    7.23 Player 1.jpg7.23 Player.jpgIMG_20160722_193059.jpgFolie fata.jpg
    Frumos vede bine fata de ce ai avut.

Clima digitala o gasesti la pret rezonabil mai mult de 600 de lei nu ar trebui sa te coste.Pe mine m.a costat 500 de lei dar nu mi.a dat radiatorul mare deci daca il pui si pe ala la socoteala e undeva la 600 lei.

Cu referire la motor daca vrei sa iti iei 2.0 non vanos, iti pot furniza eu o baza dar asta inseamna sa iti completezi tu piesele la el.Este un motor chel, fara admisie fara injectoare, fara baie ulei, fara capac la distributie, fara bobine, bujii, clapeta, dar astea se pot lua.Am lista cu ce ar trebui de completat la el.Eu am vrut sa il fac pentru ca are bloc motor forjat in timp.Poate ca are peste 300k km dar crede.ma blocul motor e baza iar restul componentelor se pot lua.Nu am mai continuat sa il completez pentru ca l.am gasit pe asta vanos care l.am luat de la un drogat si avea nevoie de bani cel mai sigur pentru prizat si a ramas asa.Cam 150 de euro ai de investit si e complet eu oricum nu a ce face cu el.L.am primit degeaba de la un prieten, a ramas in garaj, sta si acum acoperit......eu vroiam prima data sa il fac turbo.Vorbim in P.M daca vrei sau imi zici si iti las numarul de telefon.Si asa garajul e plin pana peste cap cu componente.
    Attached Images Attached Images

Mane.....mai exista masina? Ce s.a mai facut la ea?

Salutare!! Normal!!
    La masina s-a mai facut urmatoarele: 2 schimburi de ulei si filtru. Am pus Castrol 10w40 A3/B4 si filtru MANN. In aprilie am pus discuri si placute frana ATE. Total nemultumit de calitate... Scartie foarte tare dupa un timp, la franare. Au fost aproape cele mai scumpe, dar data viitoare voi lua Textar, Brembo sau Zimmerman. Cu TRW am avut alta experienta neplacuta pe alta masina, dar poate a fost si vina mecanicului.
    Am avut inainte de Craciun un eveniment neplacut, o doamna a intrat in masina mea (condusa de mama) Cu ocazia asta au fost afectate aripa dr, semnalizare si bara. Mai caut aripa, in rest am reparat. Am pus bara facelift
    De 2 luni merg cu o bataie puternica... e de la bieleta antiruliu. Azi imi ajunge si o schimb personal. Am mai luat un brat si o bucsa, pentru ca stiu ca am o problema la pivot..
    In rest...doar benzina. Consumul e undeva la 8%-8,5% maxim. In conditiile in care nu o calc prea mult, mers foarte lejer.
    Pielea de pe scaunele fata a inceput sa se rupa, vopseaua de acum ceva timp nu mai rezista
    BMW 1.jpgSk1.jpg
    Sk2.jpg

Bine ca esti tu bine...fierul se indreapta.Bine ca nu a afectat structura masinii. Succes cu ea in continuare. Nu am mai tinut legatura deci nu stiu ce planuri mai ai cu ea!

Multumesc. Da, nu am mai intrat nici eu pe aici.. Ca planuri...ramane de vazut. As vrea ceva mai mare pentru confort.

Arrow

Din pacate pentru mine si din fericire pentru NOUL PROPRIETAR... Masina s-a dat... Cu anumite regrete dar totusi, este momentul pentru o schimbare.
    Masina ma dus unde am dorit din prima zii de posesie... Niciodata nu ma dezamagit!!!
    Poate viitorea masina o sa fie prezentata tot pe acest forum! Toate cele bune va doresc!

Viata merge inainte! Daca prezinti aici urmatoarea masina inseamna ca va fi tot BMW. Succes si spor la cautat!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)