Results 1 to 5 of 5

Thread: Modificari in inlocuirea farurilor halogen cu faruri xenon?

Junior Member

Default Modificari in inlocuirea farurilor halogen cu faruri xenon?

Buna ziua. Am un bmw 120d, 2007, echipat din fabrica cu faruri halogen. Din dorinta de a pune xenoane am cumparat 2 faruri originale cu xenon, sistem auto-leveling aveam, am montat si spritiere la faruri.
    Dupa montarea farurilor xenon, angel eyes'ul se aprinde, se mai aprinde un proiector halogen pe faza lunga, dar becul xenon, care cred ca are rol de bi-xenon nu se aprinde. Aveam eroare in bord cu privire la faruri, am montat canbus si eroarea a disparut.
    Ce modificare ar mai trebui sa fac pentru a se aprinde xenonul ? Farurile sunt second hand si nu-mi dau seama daca mai trebuie ceva modificari sau sunt defecte becurile sau balasturile?
    Multumesc pentru eventualele raspunsuri.

Senior Member mihaiCJ's Avatar

din ce am gasit pe net se spune ca trebuie alt modul (blocul) de lumini si alte stopuri, pt a nu avea erori in bord.la e46 am instructiunile de la retrofit si scrie clar ca trebuie alt modul de lumini. pe un site scria ca ar trebui si instalatia electrica schimbata, dar nu ii vad rostul

Senior Member mihaiCJ's Avatar

Junior Member

Unii spun ca trebuie alt bloc de lumini, altii ca trebuie adaptor la imbinarea firelor ca este putin diferit. Am un kit xenon chinezarie...h7 si el merge. Farurile acestea fiind originale ai D1S si nu se aprind. Cum farurile luate sunt second, nu stiu daca balasturile sau becurile xenon merg. Totusi tind sa cred ca trebuie alt bloc de lumini. Multumesc de raspuns

Junior Member

Quote Originally Posted by mihaiCJ View Post
    Nu merge link'ul, spune ca nu mai exista.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread