Results 1 to 3 of 3

Thread: va rog sa ma ajutati. seria 1 116 i ?

Junior Member

Default va rog sa ma ajutati. seria 1 116 i ?

va salut .am mai frecventat acest forum , ca am avut un seria 3 1.9 benzina , dar acuma frecventez acest forum cu alt interes...acuma maxim un an am avut de ales intre un golf 5 mai demult si un seria 1 care nu era chiar ingrijit de fostul proprietar. acum doresc sa achizitionez un bmw seria 1 , 116i ...numai ca as vrea sa stiu problema lor cu lantul de distributie sau intinzatorul e una generala ? se poate remedia rapid problema si in ce costuri ? ca din ce am citit cam asta ar fi o problema comuna la ele ...multumesc pentru ajutor anticipat.

1995 318i limo The German's Avatar

Atata timp cat vorbim de lant distributie sau intinzator, facem referire la internele motorului.Indiferent ca este o problema unica sau generala intalnita la seria 1, ele pot fi reparate insa nu cu costuri prea mici.Deja cand ne gandim la cele 2 piese, vorbim despre motor desfacut in conditiile in care, in ziua de azi toate plasticele se repara numai la reprezentanta sau la service.uri specializate.Imi cer scuze ca le numesc asa dar asta este adevarul.Nici BMW nu mai fabrica ce era odata in fine....ideea este ca din vaga mea presupunere, aceste probleme apar din cauza mentenantei prost facute iar de multe ori o alta cauza tind sa cred ca o prezinta si modul sportiv de a conduce un BMW in general.Piese vei gasi ca seria 1 se desfac in tara/dezmembrari sau varianta OEM/aftermarket.

Atata timp cat cunosti din spusele altora ca sunt probleme comune inseamna ca.......sunt probleme comune deci odata si odata ele vor aparea insa in timp.In concluzie, daca doresti achizitionarea unui seria 1, vei lua in calcul si aceste probleme care deja esti constient ca se vor produce la un moment dat.

Junior Member

iti multumesc frumos pentru acest raspuns . ai tintit exact unde trebuie referitor la intrebarea mea . multumesc inca o data.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)