Results 1 to 3 of 3

Thread: Problema 118D 2009 1800-2200 RPM

Junior Member

Default Problema 118D 2009 1800-2200 RPM

Salutare, sunt nou pe forum si nou ceea ce inseamna BMW. De curand mi-am cumparat un 118D 2009 143 Cp (170.000) Km. Toate bune si frumoase numai ca de doua zile am sesizat o mica problema. Atunci cand o accelerez foarte foarte lin de la 1800 RPM pana la 2200 RPM sau atunci cand vreau sa o tin constant pe la 2000 RPM simt cu masina da mici dar foarte mici rateuri. Mentionez ca face ca si cum ar da sa se inece. Dupa ce trec de 2200 RPM sau daca o calc mai tare acele "rateuri" dispar Daca o accelerez mai tare, nu mai simt acele rateuri pe care oricum nu le face mereu. In speranta ca cineva e mai priceput decat mine, astept parerile voastre

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

cu dpf,ul cum sta ?
    “Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young.”
    “Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”
    “Don't find fault, find a remedy; anybody can complain”
    Henry Ford

Junior Member

[QUOTE=dezsoszabi;169312]cu dpf,ul cum sta ?[/QUOTE

DPF-ul te rog sa ne explicit ce este
    Cat despre problema ta despre turatia dintre 1800 si 2000 iti pot spune ca si eu am aceiasi problema acum, am curatat egr-ul si nimic, dar trebuie sa dau acusi jos galleria de admisie si fitru de la electrovalva si sa vad daca asa va merge, daca nu reusesc ma duc la bmw reprezentanta ca am fost la un mecanic din asta de dupa ureche si am ... facut nimic

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)