Results 1 to 7 of 7

Thread: BMW E39 Touring N1

Member

Default BMW E39 Touring N1

Salut! De curand sunt posesorul unui BMW e39 cu motor de 3.0L si masina are foarte putini km, consuma cat un golf de 1.9tdi si imi place mult. Dar platesc impozit ireal pentru traiul din Ro, asa ca mi-a venit ideea de a-l transforma in autoutilitara de 5locuri.
    Ma poate ajuta cineva cu idei sau sfaturi unde sa il transform?
    Multumesc.
    Attached Images Attached Images

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Parerea mea, decat sa strici masina, mai bine punea pe o alta tara !! , Nici nu stiu daca poate fi facuta autoutiliara in primul rand..
    “Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young.”
    “Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”
    “Don't find fault, find a remedy; anybody can complain”
    Henry Ford

1995 318i limo The German's Avatar

Quote Originally Posted by dezsoszabi View Post
    Parerea mea, decat sa strici masina, mai bine punea pe o alta tara !! , Nici nu stiu daca poate fi facuta autoutiliara in primul rand..
    Subscriu!

Member

Nu o stric. in locul grilajului de ata, ca sa zic asa va fi un grilaj de fier. Intrebarea mea era daca se poate face. Ma bate gandul sa imi cumpar o locuinta in BG, costa cam 2000e, dar nu se stie exact ce va fi....

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Quote Originally Posted by cristi.sladariu View Post
    Nu o stric. in locul grilajului de ata, ca sa zic asa va fi un grilaj de fier. Intrebarea mea era daca se poate face. Ma bate gandul sa imi cumpar o locuinta in BG, costa cam 2000e, dar nu se stie exact ce va fi....
    Poti alege alta tara, nu numai bulgaria, sunt o multime de tari unde se pot inmatricula masinile, cu costuri mai mici ca la noi, Nu stiu daca i-ti acepta Bmw-ul , fiindca bmw.ul din cate stiu eu nu a produs o astfel de platforma, dar stii cum e la noi in romania "orice e posibil"...
    “Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young.”
    “Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”
    “Don't find fault, find a remedy; anybody can complain”
    Henry Ford

Member

Nu vreau sa pun masina pe alta tara...Deocamdata nu vrea asta. Mai intai as vrea sa vad daca se poate face N1 cu gratar in spate...O sa intreb la RAR si eventual o sa postez si aici raspunsul primit.

Senior Member ElDiablo's Avatar

Pentru aceasta transformare ai nevoie de o adresa de la BMW pe care sa o prezinti la RAR precum ca modelul transformat a fost produs in serie de uzinele BMW ceea ce, cu parere de rau, nu vei obtine. Poti merge pe omologare artizanala si chiar daca nu modifica cu nimic trenul de rulare, franare si structura caroseriei, tot vei fi supus unui test dinamic care e undeva la 8000 ron si il poti face doar la RAR Bucuresti cu dosar aprobat in prealabil.
    Nimic nu este imposibil insa tot deranjul asta costa ceva bani daca vrei ca masina sa fie inmatriculata in Ro.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)