Results 1 to 9 of 9

Thread: Bmw E36 M3 TURBO - PROJECT by KNZ PERFORMANCE.

Junior Member

Default Bmw E36 M3 TURBO - PROJECT by KNZ PERFORMANCE.

Bmw E36 M3 " FKA " - O poveste fara sfarsit

Salutare tuturor celor care urmarti aceasta pagina si pentru inceput,doresc sa ma prezint Dumneavoastra.

Ma numesc Alex Preda,si sunt fericitul posesor al unui Bmw E36 M3 din anul 1996.

Si cum orice masina are povestea ei,a noastra incepe in 2012,atunci cand am achizitionat aceasta masina,iar de atunci....pasiunea si iubirea acestei masini io daruiesc zi de zi.

De spus...ar fii multe,dar zic ca mai bine sa lasam pozele sa vorbeasca a tot ceea ce a fost si mai ales ce " VA FII".

Multi dintre voi cunoasteti masina de la evenimente,internet,etc

Modificarile acestei masini in momentul de fata sunt majore,si tin sa precizez ca la achizitionarea acesteia,masina era una stock,cu un motor de 2000cmc M52.

Modificarile aduse in 2 ani sunt urmatoarele:

-Kit exterior M3 original - Bavaria 2013
    -Motor M3 3200 cmc - 321 HP
    -Evacuare Super Sprint
    -Frane spate + punte M3
    -Frane fata HiSpec
    -Suspensie KW V2 Inox Line
    -Interior Vader full alcantara custom
    -Jante Oz Hartge 17"
    -Eleron Ltw OEM
    -Lip Gt + prinderi aferente OEM
    -Sistem audio InPhase
    -Etc etc

In prezent,masina a intrat in stagiul de reconditionare si modificare totala.
    - Motor = ???
    - Body Kit = ???
    - Interior = ???
    - Culoare = ???

Pe parcursul modificarilor,voi reveni cu noutati despre ceea ce se intampla cu masina si poze...cat de cat mascate.

Data terminari priectului este Mai 2015.

De data asta,de acest proiect se ocupa Kenzo ( KNZ Detailing ) si sunt convins 100% ca alegerile lui si vechimea in domeniu vor face diferenta.

Cu toate acestea...ramane de vazut pe parcurs cu ce vom fi surprinsi

Tin sa mentionez ca este un proiect 100% ROMANESC by KNZ PERFORMANCE

Junior Member

Intre timp....caroseria a fost vopsita,elementele de carbon finalizate,si in curand poze cu masina cat mai complecta

Pana atunci punem poze cu ceea ce am mai achizitionat pe parcurs totul nou OEM

Junior Member

1995 318i limo The German's Avatar

Felicitari pentru masina.Consider ca este absolut senzational sa o aduci din stadiul unui 320, in cel al unui M3.Stiu poze de pe facebook, de pe internet, din punctul meu de vedere a fost o masina modificata cu bun gust.Faptul ca mergi numai pe piese OEM (al doilea set de poze spune multe) denota faptul ca stii ce faci si pasiunea se cheama intr.adevar PASIUNE.Fetele de portiera sunt matritate/finisate excelent si arata ca pui pret pe calitate nu cantitate.Motorul se vede ca a fost intretinut si cel mai probabil restaurat atunci cand l.ai luat.Sunt curios ce va iesi pe parcurs din el.

Iti urez atat eu cat si in numele colegilor BUN VENIT pe forum si sa speram ca sederea ta aici va fi de lunga durata iar cand ai ocazia, pe celelalte topicuri, in limita timpului sa mai ajuti cu pareri si idei care sunt binevenite si constructive oricand la orice ora.

Junior Member

Multumesc frumos!Si eu sper sa postez si sa detaliez proiectul cat mai mult aici in functie de cat este de apreciat

Pana una alta,cei de la KNZ PERFORMANCE,monteaza si testeaza noul Ultra Shifter de la CAE RACING pe un Bmw E30.
    Attached Images Attached Images

1995 318i limo The German's Avatar

Nu stiu cat de apreciat va fi si de cine va fi apreciat pentru ca suntem cativa care mai stam pe forum si ne mai stim insa cei ce cunosc vor da review.uri cu siguranta.

Masina ca si forma finala carui scop va servi?Drag?Track day car?Daily Driven?....Atata timp cat pui acel schifter nu cred ca va fi masina de zi cu zi.

Senior Member mihaiCJ's Avatar

intr-adevar senzational si mai ales DE APRECIAT proiectul. multi dintre noi ne dorim dar putini au pasiunea si rabdarea necesara, si mai putini au situatia materiala necesara unui asemenea proiect. in orice caz, felicitari si tine-o tot asa!

Junior Member

Multumesc de aprecieri

Masina va fi folosita zi de zi,la orice ora sa pot merge oriunde imi doresc cu ea.

Cat despre schimbator...nu incomodeaza cu nimic mersul pe strada,fiind foarte comod si usor de manevrat

Senior Member rustudore36's Avatar

Salut ! In ce stadiu se afla proiectul ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)