Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33

Thread: X3 zgomot spate

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Quote Originally Posted by vio dragos1 View Post
    Am reușit sa aflu ce este....m-au sunat cei de la reprezentanta ....cele doua suporturi de la motor s-au rupt și a mai zis mi-a rupt ceva la toba.....Costul reparației 700 e ...norocos ce sa zic la doar 1 sapt de la cumpărare
    700 euro ?? aia da , te-au facut de bani !!
    “Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young.”
    “Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”
    “Don't find fault, find a remedy; anybody can complain”
    Henry Ford

Junior Member

Default X3

Salut , am un BMW 320 D din 2001 si m-am hotarat sa trec la X3 . As vrea modelul ala mai vechi pentru ca-mi place mai mult . Din cate am inteles ar fi niste probleme cu motorul. Poate sa-mi spuna cineva care sunt problemele sau poate cineva sa vina cu niste sfaturi va rog. Ca si idee mi-ar place BMW X 3 , 2.0 Diesel , varianta de 150 cai , sa zicem 2007 . Am inteles ca la unele motoare ar fi probleme la distributie , plus ca unele au distributia in fata altele in spate. Orice sfat conteaza. Multumesc.

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Quote Originally Posted by unoarecare View Post
    Salut , am un BMW 320 D din 2001 si m-am hotarat sa trec la X3 . As vrea modelul ala mai vechi pentru ca-mi place mai mult . Din cate am inteles ar fi niste probleme cu motorul. Poate sa-mi spuna cineva care sunt problemele sau poate cineva sa vina cu niste sfaturi va rog. Ca si idee mi-ar place BMW X 3 , 2.0 Diesel , varianta de 150 cai , sa zicem 2007 . Am inteles ca la unele motoare ar fi probleme la distributie , plus ca unele au distributia in fata altele in spate. Orice sfat conteaza. Multumesc.
    Daca vrei la 10.000 fix am unul. Foarte intretinut. 2007, 2.0d 150hp, m paket interior-exterior, xenon,etc. Roti de vara pe 18" gume noi. Roti de iarna pe 17" gume noi. Daca vrei detalii da-mi pm.
    “Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young.”
    “Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”
    “Don't find fault, find a remedy; anybody can complain”
    Henry Ford

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)