Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 182

Thread: E36 Bimmer-slow reconstruction process

1995 318i limo The German's Avatar

Si pozele:
    Attached Images Attached Images

Black Beauty SILVIU76's Avatar

E da... vine foarte frumos in bord. E ok si partea audio?
    Pe viitor poate treci si tu la clima dualzone... e ceva de munca, dar se merita.
    Acum dau si eu fuga jos la masina poate reusesc sa montez bagheta la portbagaj si sa fixez definitiv camera... cablaraia pana la dynavin poate maine.
    BMW E46 318i 1999

Quote Originally Posted by SILVIU76 View Post
    E da... vine foarte frumos in bord. E ok si partea audio?
    Pe viitor poate treci si tu la clima dualzone... e ceva de munca, dar se merita.
    Acum dau si eu fuga jos la masina poate reusesc sa montez bagheta la portbagaj si sa fixez definitiv camera... cablaraia pana la dynavin poate maine.
    La partea audio inca nu l.am probat Silviu.E pus de forma cablurile nu sunt trase...e un frig afara si in garaj de mori deci inca mai astept.

De trecut am sa trec si eu la clima...stiu ca este treaba a facut operatiunea un bun prietene si l.am asistat cat am putut in timpulliber...e o nebunie curata legat de fire insa DA se merita.Strangem bani cat de curand si pentru asta.

Ai grija sa nu ingheti.Pai asteapta sa vezi poate primesti pe topic un raspuns de la baieti sa fii sigur cu trasul firelor corect.

L.E-Ma cam oftica ca nu pot pune lupele dar nu am ce face.Cred ca pana la urma am sa raman la varianta de a cumpara un alt set iar asta sa ramana de rezerva.

Update:

Ieri si astazi m.am ocupat de cd-player.Desi sunt bata, cu ajutorul lui Tibi (multumesc inca odata pe aceasta cale) am reusit sa fac treaba de unul singur.Merge si aude bine sunt multumit de calitatea lui tinand cont ca ruleaza pe config 4x25W.Am probat si telecomanda, merge ok.

Am gasit si adaptor pentru antena...difera de la Sony la AKAI.

Si un filmulet de proba:

http://s1370.photobucket.com/user/ma...esp33.mp4.html

Legat de faruri, voi ramane pe cele fara lupa.Nu ma deranjeaza absolut deloc.Intr.adevar ar fi fost o imbunatatire din punct de vedere tehnic insa nici asa cum sunt cele stock nu ma afecteaza.S.ar putea doar in viitorul apropiat, sa dau jos intermediarele facute cu galben si sa transfer 2 intermediare de la bosch curatate.Asta ca sa pastram linia OEM dar si aici inca sunt in dubii.

Astazi fiind ultima zi de concediu, combinat cu faptul ca era frumos afara si ma plictiseam de moarte acasa, am fost la garaj si am montat trim.ul parbriz.Se vede ca e nou se muleaza, cel vechi era rascopt si se crapa imediat la prima indoitura.Job Done!

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Quote Originally Posted by The German View Post
    Astazi fiind ultima zi de concediu, combinat cu faptul ca era frumos afara si ma plictiseam de moarte acasa, am fost la garaj si am montat trim.ul parbriz.Se vede ca e nou se muleaza, cel vechi era rascopt si se crapa imediat la prima indoitura.Job Done!
    Good good, si a meu deja s-a mulat de parbiz, e numa ok acuma
    “Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young.”
    “Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”
    “Don't find fault, find a remedy; anybody can complain”
    Henry Ford

Ce bine e cand ai piese OEM pe mana....goodies!

Black Beauty SILVIU76's Avatar

Ce bine e cand ai piese OEM pe mana....goodies!
    Mda... si eu trebuie sa-l schimb pe al meu... sa-l caut mai bine ca aveam un site, dar nu mai stiu de el.
    BMW E46 318i 1999

Quote Originally Posted by SILVIU76 View Post
    Mda... si eu trebuie sa-l schimb pe al meu... sa-l caut mai bine ca aveam un site, dar nu mai stiu de el.
    Reprezentanta cel mai ieftin pe piese oem...
    “Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young.”
    Henry Ford

Quote Originally Posted by dezsoszabi View Post
    Reprezentanta cel mai ieftin pe piese oem...
    Subscriu!

--UPDATE--

Astazi mi.a ajuns kit.ul de reconditionare al interiorului Recaro.Sper undeva luna asta sa ma pot apuca de ele....mai greu din cauza extra muncii de aici si lipsa mea pe forum.Totodata am dat comanda si de un set de faruri...sper de data asta sa fie ce trebuie...maine ar trebui sa imi ajunga:

--UPDATE--

Astazi mi.a ajuns kit.ul de reconditionare al interiorului Recaro.Sper undeva luna asta sa ma pot apuca de ele....mai greu din cauza extra muncii de aici si lipsa mea pe forum.Totodata am dat comanda si de un set de faruri...sper de data asta sa fie ce trebuie...maine ar trebui sa imi ajunga:
    Bun bun, faurile nu-mi plac, dar kitul ala il stiu, este bun, numa sa ai rabdare multa !
    Henry Ford

Member Alin Coupe's Avatar

Te rog, spune-mi ca nu vrei sa pui farurile alea pe masina...
    E36 316i Coupe

Astazi mi.au ajung farurile.....se pare ca pe traseu au fost schimbate cu....niste ZKW.uri cu lupa.Bun deci treaba sta in felul urmator....nu gasesti set faruri cu lupa pentru E36 in 200 de lei intr.o stare decenta si m.am invatat minte cu setul nr.2 adica cel luat acum.Partea de plastic din spate cea ce tine de cleme e varza insa in int arata ok.Pe viitor voi strange bani si imi voi lua singur partea din spate OEM....la 72$ bucata de pana mea.In felul asta ma voi asigura ca ce fac cu mana mea e ce trebuie.

Au ajuns, au avut clei pe ele un fel de smoala sau vaselina...le.am curatat, am desfacut putin in int si le.am sters urmand cand am timp liber sa le desfac de tot inclusiv sticlele intermediare si sa fac un total clean.....si s.ar putea sa fac sticlele de pe pozitie galbene...am cumparat spray de la duplicolor special cica pentru asa ceva doar ca pentru stopuri....or merge si pe sticle.In fine cam asa arata...poza de seara e dupa ce au fost cat de cat curatate:

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)