Page 2 of 102 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 16 to 30 of 1526

Thread: Ce ai facut astazi la BMW-ul tau

Senior Member gabu_alex's Avatar

sa intru si eu in "club"
    azi mi-am schimbat plutitorul din rezervor, cel de pe partea cu pompa
    daca bagam peste 15L imi arata ori 0 ori full
    ce bine e sa indice normal

true cars are RWD
    BMW : "FWD cars are the work of satan"

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Quote Originally Posted by DaniRPM View Post
    Hahaha....because stance works!

L.E: Aveti idee se potrivesc bratele cu tot cu discuri etrieri port-etrieri de pe o punte de E46 pe o punte de E36?Teoretic eu zic ca da.Vreau un raspuns concret sigur si ferm de la cineva care cunoaste sau a facut asa ceva.Pe forumurile din afara nu gasesc.
    Nu merge, seamana dar nu rasare, daca chiar vrei po-ti sa-o pui. - Vorbim de puntea spate sper... din cate stiu dimensiunile difera, nu stiu exact sa-ti zic ce si cum, doar cand sunt la pc.ul celalalt

Da de puntea spate vorbim.Lasa ca raman eu pe brate de E36.Mai sigur asa.Am gasit pe un 320....daca pana am banii le mai are le.am luat.

Zi.mi te rog unde gasesc lip ca in poza care sa arate cam asa:
    Lip de renault megane 1, si eu trebuie sa-mi cumpar , sper saptamana viitoare, cumpar unu nou sa vad ce si cum pot face cu el

Pe bimmerforums e numit non M lip cel putin asa era intitulat thread.ul si ma enerveaza ca nu scria de unde e luat.In orice caz mi se pare ok.

Astept sa vad ce iti iei si ce rezolvi si daca imi place posibil sa imi iau si eu.Il iei de nou sau SH??
    Cred ca de nou, maine ma duc sa vad cat e unu nou, tatal meu are megane doar ca e model nou, si nu are lip
    Dp modelul vechi e foarte suplu si frumos, l-am vazut live e chiar "fain", la un search pe gogu
    Renault_Mégane_I_Cabriolet_front_20090920.jpg

as vrea si eu un lip
    sa-mi spuneti si mie, va rog, de unde le veti lua

true cars are RWD

Nu e rea nici ideea aceea, nu stiu daca sunt la noi de genul, dar merita incercat,

Senior Member

Buna treaba, sunteti o mica echipa acolo.
    Cu ocazia asta, imi prezint si eu echipa ...
    101_2933.jpg

Sincer nu mai stiu despre ce vorbeam ultima data (cred ca despre bara spate), dar intre timp, m-am apucat de altceva ... doar un mic preview:
    101_3169.jpg101_3210.jpg

Quote Originally Posted by r4ulik View Post
    Buna treaba, sunteti o mica echipa acolo.
    Cu ocazia asta, imi prezint si eu echipa ...
    101_2933.jpg

Sincer nu mai stiu despre ce vorbeam ultima data (cred ca despre bara spate), dar intre timp, m-am apucat de altceva ... doar un mic preview:
    101_3169.jpg101_3210.jpg
    Daca sunt facute de tine nota 10 !!!, si la mine incep sa se lase pe la colturi, deci trebuie info, s-a ma apuc si eu

Senior Member

Ieri cred ca am intrat pe aici, am citit, dar efectiv ma dureau degetele de la atata gaurit si lucru...o sa va dati seama din poze, din ce cauza ma dureau...

101_3220.jpg101_3221.jpg101_3223.jpg101_3225.jpg101_3228.jpg

Fetele de usi nu le-am retapitat eu, din 3 seturi de fete de usi, am facut unul bun, sper Un set de fete de usi care era varza, dar avea miezul de piele in stare buna, l-am combinat cu un set de fete de usi cu difuzoare hi-fi + setul meu de fete de usi care au cleme in regula, fara rupturi etc.

Era sa renunt la sistemul hi-fi, dar dupa ce am dat jos fetele de usi din fata, am ramas prost ca nemtii s-au gandit inaintea mea la asta...am gasit mufe pt. inca un set de boxe, deci m-au scutit de ceva munca si pe langa asta, eram aproape sigur ca voi renunta la boxele in plus, deoarece nu aveam rabdare de tras fire. Problema e alta... mufele sunt trase, dar pe ele nu vin curent ... adica boxele nu functioneaza ambele, ci doar una. Ceva solutii? pareri? astept sfaturi utile ...

Raul, cauta un pinout la casetofon, si poti vedea deacolo daca vine curent tot, daca retin bine mufele sunt de culoare albastra de genul, sunt legate impreuna cu cele de fata sau de genul..
    page22.jpgRadio_Head_Unit_Pinout.jpgradioWD.jpg

Mi-am comandat un lip de golf3, am analizat cel de megane 1, parca e prea simplu, si am comandat de g3, cel din 2 piese, nou, astept sa vina sa vad cam ce pot face cu el, daca nu atunci il donez

Senior Member

Mersi frumos, dar cred ca le scot la imprimanta si merg la cineva cu ele...ma pricep eu cat de cat, dar nu stiu cum sa fac, ce sa verific....

Senior Member sorinjoke's Avatar

Azi am facut un mare rau pt un mic bine. Dupa ce am ajuns la al 3lea rand de oglinzi (al 2-lea inscriptionat) si ambele oglinzi smulse ca lipisem sticla cu bison sa nu mi-o mai poata fura, astazi am vrut sa ii fac cusca otelita dar dupa ce am pus-o pe masina am renuntat pt ca era prea urat, am dat gauri si am bagat suruburi in rama oglinzii sa nu mai aiba pe unde sa le scoata si astept idei ceva sa scap de ele si sa raman totusi cu oglinzile si daca nu mai apuc sa intru pe forum inseamna ca am ucis un hot de bmw sau un cumparator de la hoti de bmw. O seara buna si astept idei estetice

Quote Originally Posted by sorinjoke View Post
    Azi am facut un mare rau pt un mic bine. Dupa ce am ajuns la al 3lea rand de oglinzi (al 2-lea inscriptionat) si ambele oglinzi smulse ca lipisem sticla cu bison sa nu mi-o mai poata fura, astazi am vrut sa ii fac cusca otelita dar dupa ce am pus-o pe masina am renuntat pt ca era prea urat, am dat gauri si am bagat suruburi in rama oglinzii sa nu mai aiba pe unde sa le scoata si astept idei ceva sa scap de ele si sa raman totusi cu oglinzile si daca nu mai apuc sa intru pe forum inseamna ca am ucis un hot de bmw sau un cumparator de la hoti de bmw. O seara buna si astept idei estetice
    Poti lua un burghiu mic de 6 sau 8, dai cate gauri in oglinda, si banuiesc ca nu-i mai trebuie.... si daca chiar vrei poti pune si suruburi... nu stiu daca ai prins ideea, dar daca nu am ceva cunostine in paint

Quote Originally Posted by dezsoszabi View Post
    Mi-am comandat un lip de golf3, am analizat cel de megane 1, parca e prea simplu, si am comandat de g3, cel din 2 piese, nou, astept sa vina sa vad cam ce pot face cu el, daca nu atunci il donez
    cat ai dat pe el ? si de unde?

true cars are RWD

Page 2 of 102 FirstFirst 12341252 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)