Page 100 of 103 FirstFirst ... 50909899100101102 ... LastLast
Results 1,486 to 1,500 of 1535

Thread: Ce ai facut astazi la BMW-ul tau

Senior Member gabu_alex's Avatar

Quote Originally Posted by The German View Post
    Pare rau ca nu am apucat sa fac o poza.Am vorbit cu omul de la care le.am luat si mi.a spus ca are 2 gume 245/45/17....alea pe fata care le am acum sunt 40 dupa cum am specificat ieri.65 de lei bucata si l.am rugat sa mi le tina deoparte.Teoretic nu ar trebui sa imi mai atinga.

Asa am zis si eu alex dar crede.ma jur......ca in realitate da mult mai bine.....am intors astazi volanul in partea dreapta...om bun....sa mor de se mai termina cauciucul deci cum vede moriiiiiii.

Acu ce zici mai am nevoie de distantiere?Eu zic ca nu......doar o suspensie reglabila care sper sa apara si asta dar undeva pe la anul.

L.E-Cel mai rau imi pare e ca am atins bara mor de nervi.Nu se vede tare dar am ciobit.o putin

Bai fratilor...in concluzie stiu ca ma misc greu dar eu zic ca incet incet pare ca prinde forme.Luna care vine sa vad ce bani imi raman ca l.am rugat pe om sa se uite si dupa un OBC mare de 6 cilindri complet sa il iau lapachet cu gumele si sper...sper....restul de bani sa ma apuc incet incet sa imi trag curent in garaj sa ma pot apuca de treaba.

In rest...stay tuned si ma bucur ca sunteti alaturi de mine pe forum si la sfaturi bune si la rele.Omul cat traieste invata.Personal va multumesc pt sfaturile date pana acum.
    man. sunt prea late 245. iti zic din experienta
    mai ales pe fata. pff..unu la mana ca tragi de volan la parcari doi la mana tre sa tii bine de volan la viteze mari ca fuge stg dreapta din cauza latimii se ia dupa orice denivelare din asfalt...

eu ma uit la mine. cand trec de la 215 astea de vara la 185 alea de iarna..pff..parca s-a rupt volanu' . asa diferenta este..dar nah...tu poti sa-ti faci damblaua. poate sunt eu mai morocanos

true cars are RWD
    BMW : "FWD cars are the work of satan"

Senior Member mihaiCJ's Avatar

Pam pam:
    salut Dani!frumoase jantele. am insa o nelamurire. in catalogul acela 'felgenatalog' cu jantele acest tip de jante are r18. exista si cu r17 originale? am vazut pe masini si una si alta insa nu stiu cat sunt de originale. si mie imi place acest model, aproape la fel de mult ca cel style 68, imi place si style 135, insa iarasi e r18, prea mult pt e46 touring.
    sa le stapanesti sanatos!

Quote Originally Posted by mihaiCJ View Post
    salut Dani!frumoase jantele. am insa o nelamurire. in catalogul acela 'felgenatalog' cu jantele acest tip de jante are r18. exista si cu r17 originale? am vazut pe masini si una si alta insa nu stiu cat sunt de originale. si mie imi place acest model, aproape la fel de mult ca cel style 68, imi place si style 135, insa iarasi e r18, prea mult pt e46 touring.
    nu neaparat. cauta e46-le lui musculescu
    m3 turbo...800cp.. jante pe 19... mie imi place maxim cum arata
    dar nah. gustu' nu se discuta

true cars are RWD

1995 318i limo The German's Avatar

Quote Originally Posted by gabu_alex View Post
    man. sunt prea late 245. iti zic din experienta
    mai ales pe fata. pff..unu la mana ca tragi de volan la parcari doi la mana tre sa tii bine de volan la viteze mari ca fuge stg dreapta din cauza latimii se ia dupa orice denivelare din asfalt...

eu ma uit la mine. cand trec de la 215 astea de vara la 185 alea de iarna..pff..parca s-a rupt volanu' . asa diferenta este..dar nah...tu poti sa-ti faci damblaua. poate sunt eu mai morocanos
    Alex ma repet....mocaciune de gume.65 de lei bucata?Momentan le iau asa doar stii bine ca nu ruleaza dar sa fie acolo.In timp voi trece la ceva mai ingust gen 215.Asa au venit asa le las...momentan.Si nu esti morocanos inseamna ca nu mi s.a parut ca tragea greu volanul cand l.am bagat inapoi in garaj.....deci gumele sunt de vina....bine de stiut.Voi rectifica treaba in viitor cand voi lua set de gume noi fata/spate.Bine ca mi.ai zis sa stiu.Man sunt detalii tehnice pe care chiar vreau sa le discutam.Acum nu am ce face pentru ca asa au venit pana mea.

Multumesc Mihai.Cele din catalogul online sunt originale BMW de pe E46 M3.Ce am eu sunt facute in Italia.....o copie fidela a celor de M doar ca in varianta pe 17.Depinde ce vrei tu mie personal mi se par prea mari pe 18.....17 ramane compromisul ideal.

La 800 de cai le trage fara probleme....zic eu.....sau nu conteaza puterea cand vorbim de jante mai mari si mai late?

La 800 de cai le trage fara probleme....zic eu.....sau nu conteaza puterea cand vorbim de jante mai mari si mai late?
    clar conteaza si puterea.. dar aici era vorba de look

true cars are RWD

clar conteaza si puterea.. dar aici era vorba de look
    Look.ul e bestial dar dupa parerea mea ar fi mers mai bine si dadea mai agresic un set de BBS pe 18 sau 19 cum sunt modelele de pe CSL de la E46 M3.

Apropo.....platforma E46 este una buna?Motoarele in 6 cilindri de la acest model sunt satisfacatoare?

Editate:

L.E-Sper in timp la un aparat foto mai profesional.
    Attached Images Attached Images

exact cum ai spus: gusturile nu se discuta, style 68 e pe gustul meu pt e46.

Apropo.....platforma E46 este una buna?Motoarele in 6 cilindri de la acest model sunt satisfacatoare?[/QUOTE]

fiind detinator de e46 trebuie sa spun ca e buna platforma, nu? desigur ca aparitia unui nou model de seria 3 surclaseaza precedenta serie. asa cu e46 fata de e36, asa si e90 fata de e46. depinde cu ce o compari, motorizarile in principiu sunt identice cu cele de pe e39, din cate am auzit cele pe benzina sunt destul de fiabile, un detinator de acest tip de motorizare iti poate spune mai multe.

Apropo.....platforma E46 este una buna?Motoarele in 6 cilindri de la acest model sunt satisfacatoare?
    fiind detinator de e46 trebuie sa spun ca e buna platforma, nu? desigur ca aparitia unui nou model de seria 3 surclaseaza precedenta serie. asa cu e46 fata de e36, asa si e90 fata de e46. depinde cu ce o compari, motorizarile in principiu sunt identice cu cele de pe e39, din cate am auzit cele pe benzina sunt destul de fiabile, un detinator de acest tip de motorizare iti poate spune mai multe.[/QUOTE]

Intrebam doar pentru ca am cativa cunoscuti in oras care au facut swap pe E36 la motorizari M54b28/b30 si din ce am auzit pleaca blana.Plus de asta observ o gramada de E4 pe toate drumurile...si nu vreau sa traiesc cu impresia ca sunt luate doar pentru a demonstra ca oricine poate avea un BMW...ci vreau sa cred ca sunt cumparate pentru ca sunt cu adevarat fiabile.

am e46 de la sfarsitul lui 2009, 318d, nu folosesc masina pt drumuri lungi, mai degraba drumuri scurte si dese (cum e mai rau pt masina) si pot sa spun ca e46 al meu este fiabil. nu am bagat multi bani in piese, am schimbat telescoape, o fulie, termostat, un pistonas de frana,si alte 'imbunatatiri' interioare (cotiera, climatronic...).

am e46 de la sfarsitul lui 2009, 318d, nu folosesc masina pt drumuri lungi, mai degraba drumuri scurte si dese (cum e mai rau pt masina) si pot sa spun ca e46 al meu este fiabil. nu am bagat multi bani in piese, am schimbat telescoape, o fulie, termostat, un pistonas de frana,si alte 'imbunatatiri' interioare (cotiera, climatronic...).
    Si atunci de ce naiba se plang unii ca nu este fiabil modelul in sine?Nu mai inteleg nimic.....asta asa spre curiozitatea mea.

Bun treaba sta asa: dupa multe cautari si gandiri noapte de noapte, zi de zi, am ajuns la concluzia ca voi merge ce tine de evacuare, pe o finala stoc dar facuta ca la carte.Dupa o tura data cu un amic ce detine un 325 (vezi FB sesiune foto: pacat ca nu mai aveam baterie sa fac un filmulet cu evacuarea), am hotarat sa iau o finala de 320 si sa o modific.Asta nu ar fi problema absolut deloc insa ma intereseaza sa stiu daca nu mai bine iau o evacuare cap coada de pe un 325 si incerc sa o adaptez la motorul de 2000....se poate?Vorbim de traseu cu 2 iesiri eu avand cu o iesire de la serpi spre finala.Atasat se gasesc pozele.Ce pot sa spun este ca se aude demential si spre surprinderea mea nu a avut probleme cu garda.Sunetul este mai mult gen un supersprint race cam pe acolo aduce.Un filmulet cu asa ceva montat doar ca finala de M3 pe un 320....la cald aude demential:

In trecere:

L.E- Peste 2 luni cumparam etrieri si discuri ventilate de 330Ci.Luna care vine gume pe spate si sper obc 6 cilindri complet!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)