Results 1 to 3 of 3

Thread: Sfaturi de cumparare

My other car is a Trabant

Default Sfaturi de cumparare

Salut, kamarazi !

Am un E28 din 85 de care a fost incantata toata familia, in ultimii 8 ani de cand il avem. Acum a venit momentul sa ii alegem un succesor mai scurt (asta nu incape cu totul in garaj- ramane botul un pic in afara si nu se inchide usa).
    Asa ca am gasit un E36 318i touring din '97 (!) in Iasi, la 6300 E discutabil. 170600 km, stare beton (inb poze), dar a avut un accident reparat la Bavaria in Iasi. Exista Bavaria in Iasi? Merita sa fac joi drumul acolo sa-l vad?
    Si am mai ochit un E36 318i din 93, la 125000 km, in Buc, auriu, cu plus bej inauntru, absolut impecabil, dar la 6800. Ce ma sfatuiti? Sau sa raman cu "my other car"?

mrrrrr! mikilol's Avatar

Bmw-ul auriu din 93 de care spui tu…intamplator l-am vazut si eu de cateva ori prin oras…eu nu ti-l recomand..gandeste-te ca e 93…sunt 12ani de “tavaleala”, iar in ce priveste km cu sigurantza nu sunt reali..te bagi la cheltuiala cu el…celalalt e 97 are cu totul alta tehnologie..km sunt cat de cat rezonabili(adica mai aproape de realitate)…daca ai si familie..touring-ul e perfect
    In Iasi este rep BMW si se numeste Trado Motors
    Showroom si Service BMW
    Str. Sergent Grigore Ioan 7

Telefon:
    +40 232 264050

Fax:
    +40 232 402603

E-mail: bmw@tradomotors.ro
    Website: www.bmw.ro/iasi

My other car is a Trabant

Dar daca Touringul a fost lovit nu inseamna ca e mai nasolit, ca poate rugini tabla de-acolo? Am de gand -daca-mi place- sa-l pastrez...
    Si alta intrebare, merita sa-l trec pe gaz? Sau e o terfelire a spritului BMW ? (Stiu ca E36 316 a existat si bi-fuel)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)