Results 1 to 4 of 4

Thread: Tip ulei cutie automata

Junior Member

Default Tip ulei cutie automata

Salut baieti. Sunt posesorul unui Bmw X5 din 2003 3.0 diesel. Am o problema : cand o turez mai in forta si franez are o scapare parca din cutie. Face un zgomot. Daca merg normal cu ea merge foarte bine. As dori sa ii schimb uleiul la cutia automata dar nu stiu ce tip si ce cantitate. Daca se poate sa ma ajute cineva as fi recunoscator.

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Quote Originally Posted by dorindex View Post
    Salut baieti. Sunt posesorul unui Bmw X5 din 2003 3.0 diesel. Am o problema : cand o turez mai in forta si franez are o scapare parca din cutie. Face un zgomot. Daca merg normal cu ea merge foarte bine. As dori sa ii schimb uleiul la cutia automata dar nu stiu ce tip si ce cantitate. Daca se poate sa ma ajute cineva as fi recunoscator.
    Dute la reprezentanta, oricum numa acolo gasesti ulei pentru cutie de viteze si filtru etc... pe oem...

Junior Member

Default ulei cutie automata

Quote Originally Posted by dorindex View Post

Cutie GM sau ZF?

http://www.xoutpost.com/articles/x5/...nce-guide.html

Junior Member

Default Schimb ulei cutie aut zf 6hp21

Salut! Am un 320d 135 kw din 2011 automat si de curand am schimbat uleiul in cutie la Service Faur. M-a costat 1918.80 lei toata operatiunea incluzand diagnoza, 7.5 litri de ulei, baie de ulei cutie care are filtru incorporat si o mufa cilindrica din plastic pt cablajul calculatorul cutiei.
    Recomand cu incredere acest service pt aceasta operatiune pt. ca au preturile cele mai mici de pe piata, sunt singurii autorizati ZFin Romania, iar cei de la reprezentanta repara cutiile in garantie aici. Si cu asta am spus tot.
    Am facut schimbul de ulei acum 2 zile adica pe 28.04.2016 si sunt f multumit.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)