Results 1 to 8 of 8

Thread: mini cooper

Junior Member

Default mini cooper

va rog ajutor!!!unde pot pune la punct distributia unui mini cooper?

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Quote Originally Posted by GeoAndre View Post
    va rog ajutor!!!unde pot pune la punct distributia unui mini cooper?
    Pentru a primi ajutor de la noi e cazul sa ne dai mai multe date, cum ar fii modelul, anul fabricatie, eventual motor...

Junior Member

Quote Originally Posted by dezsoszabi View Post
    Pentru a primi ajutor de la noi e cazul sa ne dai mai multe date, cum ar fii modelul, anul fabricatie, eventual motor...
    mini cooper,116 cp,2003,euro 4.garnitura chiuloasa arsa,remediata problema,dar ramane de pus la loc distributia,care se pune cu niste scule speciale si deocamdata doar la bavaria le-am gasit(nejustificat de scump)asa ca as vrea o alternativa...acele cale de aliniere trebuie sa le mai aiba cineva!ms

BANAT

foloseste programul AUTODATA si vei gasi schema.in ceea ce priveste uneltele,las-o asa...,incearca sa improvizezi daca nu vrei sa cheltui o groaza de bani pe niste scule pe care le folosesti poate 1-2 ori in viata.in rest...bafta!

Junior Member

Quote Originally Posted by cy-37 View Post
    foloseste programul AUTODATA si vei gasi schema.in ceea ce priveste uneltele,las-o asa...,incearca sa improvizezi daca nu vrei sa cheltui o groaza de bani pe niste scule pe care le folosesti poate 1-2 ori in viata.in rest...bafta!
    Domnu...pe programul autodata exista scheme pt toate masinile din lume...mai putin cadilac si mini...care au nevoie de niste sabloane(cale)pt a alinia distributia!uite...ti-am oferit niste informatii gratis pe care nu le stiai(chiar daca sunt fata)asta e...BAVARIA sa fie!

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Din pacate doar la bavaria gasesti blocator , asta daca nu cauti schita, si i'ti faci tu una , la bavaria e BMW : 11 8 250

BANAT

Quote Originally Posted by GeoAndre View Post
    mini cooper,116 cp,2003,euro 4.garnitura chiuloasa arsa,remediata problema,dar ramane de pus la loc distributia,care se pune cu niste scule speciale si deocamdata doar la bavaria le-am gasit(nejustificat de scump)asa ca as vrea o alternativa...acele cale de aliniere trebuie sa le mai aiba cineva!ms
    sunt absolut convins ca un mecanic bun poate alinia distributia fara nici o unealta speciala.pana la urma e un motor la fel ca toate celelalte.o fi mini cooper vreo bucata dintr-o naveta spatiala si nu stim noi?

Junior Member

Quote Originally Posted by cy-37 View Post
    sunt absolut convins ca un mecanic bun poate alinia distributia fara nici o unealta speciala.pana la urma e un motor la fel ca toate celelalte.o fi mini cooper vreo bucata dintr-o naveta spatiala si nu stim noi?
    nu are semne date...ca la celelalte masini!am si un bmw 320 la care sta altfel treaba dupa cum stiti(majoritatea aveti unul)si din intamplare mag de piese auto si mai multi prieteni cu service!cum imi place masina fff mult am duso la service!unde se poate...se poate...unde nu...NU!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)