Results 1 to 3 of 3

Thread: Becuri halogen

Junior Member

Lightbulb Becuri halogen

Salut,

Sunt posesorul unui Seria 1, model 2009, achizitionat recent. As vrea sa imi pun niste becuri mai competente pe faza scurta (cele pe care le am acum sunt uluitor de chioare). Aveti ceva recomandari? Mentionez ca becurile sunt pe halogen

Multumesc!

PS: Primul meu post aici

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Osram nightbreaker !

Junior Member

Default Ziua bunā,

Quote Originally Posted by Zeus_XP View Post
    Salut,

Sunt posesorul unui Seria 1, model 2009, achizitionat recent. As vrea sa imi pun niste becuri mai competente pe faza scurta (cele pe care le am acum sunt uluitor de chioare). Aveti ceva recomandari? Mentionez ca becurile sunt pe halogen

Multumesc!

PS: Primul meu post aici
    "Becuri mai competente".....
    Având o experientā de 23 de ani in conceptie si māsurātori pt faruri, îmi permit sā te sfātuiesc urmātoarele:
    -farurile sunt concepute peuntru un tip de bec (unul singur) , orice schimbare de tip de bec nu poate avea decât o influentā negativā asupre performantelor
    - este extrem de important ca fascicolul luminos al farurilor sā fie reglat la acelas nivel; in cazul tāu, cut-off la -1%
    - fabriantii de becuri care asigurā o calitate otimalā si un rezultat corect sunt: Philips si Osram

Foarte important: becurile trebuiesc cumpārate in ambalajul de origine si parte de sticlā a becului nu trebuie atinsā sub nici un pretext. Orice contaminate cu pref sau grasimimi creiasā o peliculā matā pe suprafata reflctorului si pierderile in performante pot depāsi 50%; singurul remediu in acest caz este .... schimbarea farului ;o(

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)