Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 108

Thread: E36 328i Mein Katze

Senior Member flavius328i's Avatar

Quote Originally Posted by DaniRPM View Post
    Masterpiece sub capota.Asa imi place.Aparatu in mana si la turnat cadre

Grila ai pus-o invers de asta vede naspa.Scoate.o si pune-o cum trebuie.
    Da grila era pusa gresit.... am remediat aceasta problema si la motor nu am mai mesterit nimic si nici nu voi mesteri pt ca important e ca merge. Chestia e legata de estetica...cablurile alea etc etc....Momentan interiorul,puntea,discurile toate 4 si evacuarea sunt principale.

Astazi m-am interesat de material pt retapitarea interiorului de la jumatate in sus,adica,plafonul si stalpii fata spate si am gasit ceva frumos zic eu,dar inca nu dezvalui cum si ce sper ca va fi ok ce am dat comanda,adica din ce am vazut eu in poze parea cam ce vreau eu si culoare si textura,plus ca le-am trimis si eu monstre sa vada despre ce vb si ce vreau,dar acest capitol il voi deschide luna viitoare cand imi va sosii materialul din belgia

Mai jos am atasat niste poze facute azi in interior.....e toata dezmembrata pt ca la interior vreau sa o fac f placuta si cu gust si va fi si antifonata pt muzica. Nu va imaginati tuburi de bass si statii imense si wati multi. Nu, va fi antifonata atat pt diminuarea zgomotului exterior dar si pt claritate la sistemul audio ce il voi achizitiona. Caut claritate si placere nu putere si prostie

Mai departe se poate observa incompetenta mecanicilor care mi-au bagat in interior disc de ambreaj demontat de pe o alta masina. Din 3 mecanici si 2 patroni nici unu nu stie care a facut-o,dar evident i-am anuntat ca si daca afla sa nu imi spuna pt ca s-ar putea sa doara....

To be continued....am plecat la munca sa fac bani sa am de unde da
    Attached Images Attached Images

Un pont pentru bucatile de material patate....cumpara vanish pt covoare si pui o cantitate destul de mica intr-un pulverizator(mai putin de un sfert).Restul completezi cu apa, iti tai dintr-o perdea o bucata(ai grija sa nu-ti sara in cap rudele), pulverizezi pe zona afectata apoi pulverizezi si pe bucata de perdea care trebuie mai intai inmuiata intr-o galeata cu apa care sa o ai la indemana sa clatesti dupa ce freci.Si iti garantez ca iese.Am lucrat cu asa ceva pe interioare murdare la masini aduse din Deutch chiar si pe a mea si a iesit imaculat.
    Salutare! Nu-i mai fac nimica da-o in amaru ei ca oricum vine retapitat asa ca nu are rost sa o mai putuluiesc....Stiam si eu pontu asta cu perdeaua si ca e bun vanish-u pt ca anul trecut in primavara am curatat dar dupa ce o ii voi face interiorul o duc la detailing si dupa sedinta de detailing ii montez interioru.

Am innebunit sa moara lupu

una peste alta.....am constatat cu stupoare ca radiatorul s-a dus.... am comandat altul si in data de 26 il voi avea!

RECOMANDARE: cei care citesc acest post sa nu se sinchiseasca sa faca carpitura cand vine vb de radiator pt ca e f important si la fel si cu antigelul plus ca nu cred ca maxim 100 euro pt un radiator e o avere f mare...al meu a costat 357 lei plus 20 lei transportul

La banii astia e original garantat.Subscriu cele scrise de tine in recomandare.
    acuma nu stiu cat de original o fi sau nu...important e ca e nou si sper sa nu iau mumu cu el

acuma problema e alta....eu in mare eu stiu cum se aeriseste un radiator,dar din cate stiu trebuie aerisit ffff bine acuma si nu stiu cum ar trebui facut ca la carte pt ca variante cu desfacutu busonului de sub motor nu are rost pt ca antigelul e proaspat bagat si la fel si apa....cred ca o sa apelez la cineva care poate face operatiunea asta chit ca pare un nimic

apropo....la mine a venit Craciunita cu doua semnale fumurii noi noute

Soo nice!Care este pretul de achizitie?La culoarea actuala a masinii se potrivesc de minune!Asta cere si un set de stopuri smoked pe spate
    Salut! Si Craciun Fericit!!!!

Pretul a fost de 132 lei si sunt marca KLOKKERHOLM,dar cred ca se putea si mai ieftin da na...ce vrei,a fost prostita Craciunita de aia de la magazin sa dea 132 pe astea Stiu ca se potrivesc pt ca de cateva luni buni mi-am tot batut gura sa imi iau deastea si am fost scutit de taxe se pare

Stopurile nu stiu ce sa zic...intai sa vopsesc masina cum am zis eu...sa vad daca iasa cum vreau eu si atunci voi discuta si de stopuri!

Offtopic:Craciun Fericit si tie man si cat mai multe acareturi la masina acum si in noul an!!!

Sa inteleg ca ai in plan sa o vopsesti in culoarea cu care deschisesei topic??
    Corect!

Auzi ca tot vine radiatoru ala....cum fac sa il aerisesc calumea? Cica trebuie fff bine aerisit de data asta pt ca daca nu...il duc in cap usor

E vreo metoda mai stiu eu cum in afara de cea care o stim cu totii?

Eu nu stiu alta metoda sincer.Nu are cum sa se duca in cap sub nici o forma.Il demontezi(vezi ca ti-am lasat pe P.M link sper ca ti-a fost de folos), il montezi pe cel nou la loc, pui antigel si ii faci aerisirea pe la capacelele filetate care le are el.Daca mai stie cineva alta metoda este rugat sa posteze sa stim cu totii.Nu avem secrete unii fata de altii.

O metoda mai putin neortodoxa o stiam din germania....impatimiti de motoare dar mai ceva ca noi, le faceau aerisirea in cea mai abrupta panta care o gaseau ca acolo trage motorul cel mai greu.ii puneau sticla cu apa/antigel in cap si isi lua radiatorul cata apa/antigel avea nevoie.Cand le foloseau la burn cerculete sau linii nu aveau absolut probleme.Erau capabile BMW-urile alea sa faca burn incontinuu vreo 7-8 minute si n-aveau nici pe dracu.Bineinteles tie nu iti ajuta cu nimic dar asta ca o metoda asa mai aparte.
    ar fi o treaba sa vedem pe vreunu asa ceva de genul se face la dacie....se ridica vasul cu lichid sus si isi face aerisirea completa singur! Mersi inca odata! Pe mine ma tot bagau unu altu in sperieti ca trebe fff bine aerisit

Pai nu inteleg de ce sa te bage in sperieti.Aceeasi metoda se foloseste peste tot si nu vad niciun factor care ar influenta sa-ti pocneasca/buseasca iar radiatorul.Doar atat cand faci transferul sa fie atat masina cat si radiatorul la mediu ambiant sa nu faci trecerea brusca de la rece la cald cand faci swap-ul.
    pai toti aveau o exprimare gen! vaai vezi ca trebe aerisit f bine de data asta...mult mai bine ca inainte! de zici ca cine stie ce doamne iarta-ma...

Revin in a posta pe theard si cu veste noua

Sapt viitoare nu stiu exact cand, imi va veni o evacuare super beton :x

Catalizatorul facut la comanda undeva...nu stiu unde ca nu mi s-a spus...@DaniRPM: pt sufletu tau am o finala zuper

Filmulet detin cu sound-ul sau dar cred ca cel mai bine sa fac eu unul cand o voi pune pe masina mea!

Cu asta mi-ai inchis gura sincer iti spun.Ce marca e ca nu se vede bine in poza?Traseul din poza e cel care iti vine?Vezi ca se poate......important e sa cauti si sa te interesezi.Ai gasit ceva profi'.Ma bucur pentru achizitie si astept filmulet sa vad cum iti suna.Eu iti garantez ca vei fi multumit de sound la cum se prezinta finala.
    tot ce vezi in poza e al meu...asa cum vezi in poza asa si vine! e doar plug&play! finala este un DTM SuperSport la 200 euro! restul evacuarii este facut tot asa la comanda....si acuma ascult acel filmulet ....sper sa fiu multumit si in realitate atat eu cat si voi,cei care sustineti si ne sustinem reciproc in ceea ce priveste BMW

aseara eram cel mai deprimat de pe forum

Senior Member EVO325i's Avatar

Chiar citeam printre randuri..si la un moment dat..am obs ca eu pana acum nu am lasat nici un com la tine pe thread..chiar imi este rusine!
    oricum sa sti ca eu te felicit pt munca depusa stiu prin ce ai trecut...nervi ,,buzunare goale mai tot timpul...nopti nedormite daca un surub nu e strans si asa mai departe..
    oricum am vazut ai o inima mare..si acum poti intra in lupta!
    este ft frumoasa masina sa o stapanesti sanatos..dar mai ai unpic de lucru la ea si sunt comvins ca va iesi ceva ft ft frumos! te salut
    Totdeauna sfarsitul unei curse, este inceputul altei curse..

Quote Originally Posted by EVO325i View Post
    Chiar citeam printre randuri..si la un moment dat..am obs ca eu pana acum nu am lasat nici un com la tine pe thread..chiar imi este rusine!
    oricum sa sti ca eu te felicit pt munca depusa stiu prin ce ai trecut...nervi ,,buzunare goale mai tot timpul...nopti nedormite daca un surub nu e strans si asa mai departe..
    oricum am vazut ai o inima mare..si acum poti intra in lupta!
    este ft frumoasa masina sa o stapanesti sanatos..dar mai ai unpic de lucru la ea si sunt comvins ca va iesi ceva ft ft frumos! te salut
    stai linistit legat de postari! e democratie! suntem ca New York...Romania e tara tuturor posibilitatilor(rele)
    intradevar....e jale cu buzunarele! chiar uneori ramaneam fara si ma facem singur prost...dar nu ma las pana nu o vad asa cum trebuie sa fie. nopti nedormite...imi aduc aminte cand am adus motorul din ilfov(motorul are o poveste interesanta cum l-am achzitionat ) eram fff obosit si am ajuns noaptea la 2...am plecat ziua cu trenu si m-am intors abia a2a zi cu o masina de transport

aceleasi cuvinte bune spun si eu despre masina ta! si ai fost printre printre primii dn cate am vazut care s-a dat cu modificari si una alta si toate de bun gust!

mersi pt post si sa ne auzim cu bine! iti doresc asfalt de aeroport
    The countdown has started.....328i under construction

Uraaaaaaaa a sosit materialul de retapitare pt interior! Nu stiu cum vedeti voi culoarea,dar mie in pozele mele nu mi se pare f ok,in schimb in realitate toti care au vazut-o au spus ca e deosebita si asa si este! Isi merita toti banii!

Man da ce fel de material e?E piele, imitatie de piele sau un fel de stofa?Sincer nu imi dau seama din poze.Ca si nuanta e ok personal astept sa vad ce iti iese.
    Materialul Dani este plush/microfibra ceva de genul! este f placut si catifelat la atingere

Aseara am ajuns la ora 23:00 acasa si m-am apucat de treaba f nerabdator! :D mi-a luat f mult timp si am facut si cateva poze printre altele si mi-a mai ramas un stalp din spate si polita care cu siguranta imi va da de lucru! Mai sunt mici retusuri de facut....

si inca o veste...joi mi-am luat liber pt a putea monta pe masina evacuarea care dealfel tot joi soseste ....deci joi seara va fi un video prezent cu sunetul intregii evacuari

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)