Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 249

Thread: E36 sedan - Un vis se naste !

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Nu sunt eu genul cu km.putini, ziceam motor in stare buna, care a fost ingrijit, si stii ce poate, oricum cand cumpar motor,test la tot ce se poate, si si dyno, dar nu sunt hotarat in privinta motorului, va fi o hotarare pe viitor la anu, cand voi m-ai acumula cv bani, ca am ramas fara )). Da stiu acel video, l-am vazut :D, nu sunt genul care merge tare, cu masina, ci genul care savureaza un drum bun, si m-ai ales feelingu care il ai in momentun cand ai o "acceleratie" buna, ceace nu prea am la motorul meu de 1.8 :D, dar este ok pentru moment, fiidnca merge foarte foarte bine..

Senior Member flavius328i's Avatar

Quote Originally Posted by dezsoszabi View Post
    nu sunt genul care merge tare, cu masina, ci genul care savureaza un drum bun, si m-ai ales feelingu care il ai in momentun cand ai o "acceleratie" buna.

mic update, masina e pe drumuri :D, am reusit sa asamblez majoritatea plasticelor in interior, i-mi lipseste doar parasolarul pasagerului si cam atat, dupa aceea urmeaza o clatire buna, o sa incerc sa fac si pozele promise. ! ,

Senior Member flavius328i's Avatar

Quote Originally Posted by dezsoszabi View Post
    mic update, masina e pe drumuri :D, am reusit sa asamblez majoritatea plasticelor in interior, i-mi lipseste doar parasolarul pasagerului si cam atat, dupa aceea urmeaza o clatire buna, o sa incerc sa fac si pozele promise. ! ,
    asteptam asteptam pozele

un mic update,

am adaugat un amplificator crunch pe 4 canale la boxele stock, vor veni si boxe maniac sound sistem, in locasul original,
    am schimbat telescoapele cu bilsteain cele fata, erau deja sub 60%, asa ca am hotarat sa cumpar un set de bilsteain , si le-am montat pe arcurile normale, nu cele sport, sa vedem cum se comporta zilele astea, o sa fac si poze, ca tot promit, dar din pacate nimica, ))),
    am schimbat si uleiul din cutia de viteze, spre surprinderea mea aveam doar 600ml maxim, din 1,1l, a intrat cred ca 1.3l, acuma este mult mai ok, desi si inainte era ok intra in viteze bine, dar cand era frig afara, uleiul era gros, si da nu a fost schimbat niciodata el datand din 1994, ,
    totodata am mai adaugat unele plastice pe ici pe colo-, si dupa asamblare am cam ramas cu foarte multe piese de rezerva, am sa fac un thread separat si le cam vand , cele de care nu am nevoie . :D

Quote Originally Posted by DaniRPM View Post
    Doar atat:
    Attachment 51299
    mersi mersi, astazi am legat firele la midul de 7 , sa fie si el acolo, daca il aveam, pana strang bani de un obc

Vine el si ala..e mai greu de obicei sa gasesti unul pt 4cil....
    Nu, nu merge de la orice bmw, si daca e diesel, numa trebuie sa'i faci o codare pentru motorul tau, fiecare obc, este codat pe motor, mi-e indiferent de care este, numai ca caut cu maneta, si cu senzori, sa fie complet , si apoi iara ma apuc de tras fire ))))

La un moment dat eram interesat sa iau un obc full cu 18 butonae dar nu gaseam pt 4 cilindrii si mi se tot spunea ca pt 6 nu e bun deloc sa il pui pe 4 bineinteles sa-l faci sa mearga full cu toate functiile si am renuntat la idee in vederea achizitionarii unuia decat cand voi face un eventual swap de motor.
    Eu am renuntat din cauza lipsei de bani, si de accea mi-am legat acel mid micut, macar sa consume si el bateria ))

Bineinteles si la mine tot lipsa de bani m-a facut sa ma gandesc.Un OBC cu 18 butoante se invarte undeva la 4-5 mil....si momentan la cat produc ma abtin.
    Corect, am m-ai gasit si al 3mil, dar totusi mai astept, poate ma hotarasc si m-ai strang bani si cumpar un 325i, sau daca gasesc in stare buna in 328i sedan bineinteles, am sa fac swapul de motor, :D:D, asteptam timp avem ))

Bun si asa.Daca gasesti unul full la optiuni,pachet,interior de piele si jante, te-ai scos maxim la treaba asta.Alea pe anglia sunt bogate in chestii de genul.
    Dap anglia m-am gandit si eu , sa speram , sincer numa motorul ma intereseaza cel mai mult ,eventual jante daca are frumoase.., in rest cu cat mai multe optiuni cu atat mai bine.

Senior Member

Salut!
    Nu am urmarit topicul de la inceput (rusine mie ) dar cu prima ocazie il voi citi. Masina in stadiul actual arata foarte bine, imi place !

Daca pot sa-ti dau un sfat, o parere si nu te superi pe mine: sa faci ca tot ce tine de semnalizare/ iluminare sa mearga pe acelasi stil (adica ori semnale albe, lucasuri albe, stopuri M, ori clasic, portocaliu, sa fie toate).
    Sper sa o iei ca pe o parere personala si nu ca un punct negativ al masinii tale, e doar o chestie de opinie.

Spor la tot ce faci, sa ai mare grija de masina, ca merita!
    O zi faina!

Quote Originally Posted by r4ulik View Post
    Salut!
    Nu am urmarit topicul de la inceput (rusine mie ) dar cu prima ocazie il voi citi. Masina in stadiul actual arata foarte bine, imi place !

Daca pot sa-ti dau un sfat, o parere si nu te superi pe mine: sa faci ca tot ce tine de semnalizare/ iluminare sa mearga pe acelasi stil (adica ori semnale albe, lucasuri albe, stopuri M, ori clasic, portocaliu, sa fie toate).
    Sper sa o iei ca pe o parere personala si nu ca un punct negativ al masinii tale, e doar o chestie de opinie.

Spor la tot ce faci, sa ai mare grija de masina, ca merita!
    O zi faina!
    Salut, stai linistit sunt din ardeal nu ma supar ))), da am stopuri M, dar nu le-am pus inca, si si lucasuri albe :D, merg pe alb :D, si o s-a pun in curand si poze cu interiorul :D

Default 2-3 poze facute in graba la interior :D

M-ai trebuie facuta tapiteria pe usi, cred ca voi merge pe piele acolo, si de dat jos acel dvd player , si montat volanul in 3 spite :D

IMG_20130417_173229.jpgIMG_20130417_173359.jpg
    IMG_20130417_173407.jpgIMG_20130417_173418.jpg

later edit : si de montat plasticul de sub volan :D

Default NOh

Cum a venit caldura, senzorul de turatia al climei, fsr,ul celebra "piesa cu tepi" da semne de moarte )), aman montarea plasticului sub volan, pana nu schimb senzorul in sine,..

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)