Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 71

Thread: Bmw E46 coupe...

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

A lui motzu e bestiala, are rondell pe ea acuma foarte frumoase :D

Senior Member EVO325i's Avatar

Default home sweet home..

dupa multe asteptari am ajuns amandoi acasa...intregi!:D
    mult chiar nu mam ocupat cu masina..pt ca nici timpul nu imi permite...chiar ft putin am tot umblat dupa acte si alea alea..
    sa facut RAR ul binenteles euro3 a iesit)
    taxa 650 euro pt cei care nu cred pot posta o poza cu decizia de calcul..dece spun asta? ca nimeni nu ma crezut))
    am pus cauciucuri de iarna pe jante 225/45 /17 la fel fata spate..nuca schimbator m3 iluminata,schimb antigel,sa reparat si butonul de la cb era rupt firul in maneta..si a mai primit o splare ca la carte!:D deocamdata atat in 2 saptamani inmatriculam...si pe anul asta sa terminat..in primvara incepem cu forta!schimb bucsi ulei filtre alea alea..si jante bbs ...vedem mai incolo rezultatul..
    si 2-3 poze..06112012699.jpg02112012693.jpg06112012697.jpg06112012698.jpg10112012700.jpg10112012701.jpg
    Totdeauna sfarsitul unei curse, este inceputul altei curse..

Default :d

in a 12 a poza se afla ceea ce imi doresc eu sa fac din masinuta asta...doar unpic cu mai multe surprize:D dar toate la timpul lor...primul proiect mai indraznet va fi interiorul si atata pot sa zic ca cele 2 usi vor fi modificate total si va primi o piele de culoarea caramelului ceva mai inchis atat fete usi plafon scaune si bord..deci tot interiorul va fi culoarea respectiva..dar pana atunci mai tre sa mai trag unpic..:D

Quote Originally Posted by DaniRPM View Post
    Daca il faci apropiat de poza care iti place e perfect.Sincer chit ca dai un ban dar as zice sa optezi pt Rs-uri.RC-uri ai avut pe E36.Sunt ceva mai greu de gasit la noi Rs-urile dar macar investesti un ban si stii ca esti unic.
    da este adevarat ca la noi e greu de gasit eu as vrea totusi sa vad cum vor da jantele cu configuratia noua pe masina..si apoi vad poate ma orientez spre alt model....hai sa pun si o poza :D
    Attached Images Attached Images

Sa inteleg ca astea sunt celel vechi de pe E36.Config buzelor a ramas aceeasi sau le-ai schimbat?

De dat vor da bine vezi ca am postat mai sus o poza cu un coupe negru cu RC-uri miezul facut galben si mi se pare frumos tare.
    da asta e configuratia polish buzele si mijlocul alb...la cauciucuri nu mam hotarat inca...totusi miar place ceva strech dar nu exagerat!ramane de vazut in primavara!pana atunci ma cam bate gandul la niste semnalizari dupa modelu de america..cu faruri si semnalizari aprinse..in acelasi timp...si cred ca voi si opta pt chestia asta..pt ca imi place la nebunie..!

Default La Multi Ani

In primul rand doresc tuturor un an nou fericit..un an mai bun ca 2012..cu mai multe realizari si cu multe bucurii..
    revenind la bmw...am avut ocazia sa o testez din plin..si pot sa spun ca sunt ft multumit de ea...
    am avut si zile negre)era sa ii amputez fata..dar a scapat fara nici o zgarietura:D) prostia se plateste..dar sanse iti mai da cel de sus)

inainte..de craciun am schimbat antigelu si a crescut sufletul in mine cand am vazut ca bratele de la elevator nu intra sub el))
    apoi a urmat bujiile NGK Iridium cu 4 electrozi..am ramas afis cand am vazut ca 3 modele de bujii am in masina..cum ar fi 2 bosch,1 Ngk R si 3 ngk Iridum
    apoi cu foarte multi nervi am constata ca si bobinele au fost schimbate identic tot cate una...deci urmeaza sa imi vina bobinele beru 6 buc.
    intre timp se lucreaza la interior deocamdata doar pe foaie..(desen) vreau sa fie ceva special...

Apropo: caut scaune sport M3 !Nu recaro! daca stie cineva va rog un pm sa sa posteze aici pe forum..

am multe planuri pe anu asta...sper sa le pot face pe toate..!

si niste poze din zilele trecute..

Senior Member flavius328i's Avatar

ahooo ahoooo la multi ani EVO!!!

super tare ce ai gasit niste bani daca gaseai era si mai si! La multi ani si tie si asteptam se vedem ce aduce anu la masina! eu inca sunt pe strans fonduri si cand intru intru puternic sa o fac...atat cat pot si cum pot!

Quote Originally Posted by flavius328i View Post
    ahooo ahoooo la multi ani EVO!!!

super tare ce ai gasit niste bani daca gaseai era si mai si! La multi ani si tie si asteptam se vedem ce aduce anu la masina! eu inca sunt pe strans fonduri si cand intru intru puternic sa o fac...atat cat pot si cum pot!

La Multi Ani si tie Flavius...si eu tot asa sunt referitor la fonduri!voi avea un interior de invidiat)))

Quote Originally Posted by EVO325i View Post
    La Multi Ani si tie Flavius...si eu tot asa sunt referitor la fonduri!voi avea un interior de invidiat)))
    da chiar te rog sa il ai! cu cea mai mare placere si confort sa il stapanesti!

Senior Member

Frumos BMW-ul, il recunosc dupa numar. Sa ai grija de el, ca pana acum!

Quote Originally Posted by flavius328i View Post
    da chiar te rog sa il ai! cu cea mai mare placere si confort sa il stapanesti!
    Multumesc:D

La Multi Ani, un an nou cu cat mai multe succese!Masina se prezinta ireprosabil in continuare.Incetul cu incetul ne ocupam si de partea tehnica vad si in viitor partea estetica.

L.E-Ai precizat scaune sport M3?Fitmentul de pe E46 pe E36 in ce priveste scaunele fata se potriveste din ce stiu eu si tind sa cred ca de la E36 la E46 la fel...in concluzie scaune sport de M3 E46 sau de E36 cauti?Nu de alta dar daca vrei de E46 nu cred ca dezmembreaza cineva M3.De E36 gasesti ceva mai usor.Un pont ar fi sa incerci sa dai se userul MariusTXA de pe 4tuning din niste topicuri cu mult timp in urma deschise de el omul dezmembra la greu si BMW-uri generatie mai noua.....deci ai putea legatura cu el sa te puna in tematica cu stock-ul lui.
    Scuze ca mai fac un post de-aiurea dar uite aici:

http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...2-9531026.html

Nu stiu cat de valabil mai este anuntul dar poti intreba sau lua legatura cu el!Sper sa iti fie de folos.

Referitor la Marius...l-am sunat pt niste piese mai devreme..in legatura cu piese la pisica..si mi-a dat niste preturi..de mi-a picat fata..
    am gasite scaune..de m3 e46 asta si vreau..dar la un pret ft piperat dar in schimb sunt intacte..oricum mai astept unpic cu ele..poate poate prind vreo oferta buna..!
    daca nu ma indrept spre unguri...la ei gasesti tot ce vrei si aproape la jumatate de pret!

Quote Originally Posted by r4ulik View Post
    Frumos BMW-ul, il recunosc dupa numar. Sa ai grija de el, ca pana acum!
    mersi...desi nu prea circul cu el..chiar ft rar..!)

am mai gasit 3 poze:D

Quote Originally Posted by EVO325i View Post
    am mai gasit 3 poze:D
    superbe!!!! era si eu sa achizitionez jante f super si am fost atat de entuziasmat incat nu am vazut ca sunt doar 3 bucati
    The countdown has started.....328i under construction

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)