Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 71

Thread: Bmw E46 coupe...

Senior Member EVO325i's Avatar

Default Bmw E46 coupe...

Buna...nu cred ca ar trebui sa ma prezint..unii deja ma stiti din threadul anterior..si acolo de ceva timp spuneam ca voi reveni..si am zis ca e momentul sa imi prezint din nou masina..acuma sunt 100% comvins ca voi duce proiectul acesta la bun sfarsit..si dupa 6 luni de cautari si asteptari...mi-am vazut visul cu ochii..
    cum spune si titlul un e46 coupe...

ca si dotari nu are multe...dar totusi..
    4 geamuri electrice..un climatronik
    suspensii sport H&R(care cu timpul vor fi schimbate)
    jante pe 17 M cu 225/45 fata si 245/45 spate
    interiorul e cam simplu dar super curat..
    masina e din 1999/8
    km 213000 care pot sa zic ca de loc nu ma deranjeaza la cum suna motorul..
    radioator nou nout
    primul lucru la care voi lucra va fi interiorul! acuma am zis ca vreau ceva ft special..dar asta lasam pe mai tarziu...
    deocamdata lasam pozele sa vb
    Totdeauna sfarsitul unei curse, este inceputul altei curse..

Bimmer ! dezsoszabi's Avatar

Bine ai revenit !! Sper ca proiectul sa ajunga la final, cum ai abandonat e36, m'am apucat eu de un proiect e36 fiindca te'am vazut pe tine.... sper sa nu ai probleme cu masina arata impecabil !!

Quote Originally Posted by DaniRPM View Post
    Sa o stapanesti santos.Din punct de vedere estetic arata impecabil sincer atat interior cat si exterior.Imi place culoarea mult, cred ca oricarui BMW ii sta bine in gri.Nu sunt genul care sa ma dau in vant dupa imitatiile din lemn de mahon dar pe al tau se prezinta ok ca si aspect vizual.Sunt foarte curios ce alegi la exterior...sa o lasi asa clean sau un pachet ceva...

Kilometrajul nu cred ca conteaza asa cum spui si tu din moment ce motorul a fost intretinut.In concluzie masina e de nota 10 cu plus.As fi foarte curios care este pretul de achizitie asta daca decizi sa ne spui sau daca nu astept un eventual P.M.Asteptam multe sedinte foto fie ele profi sau nu si eventuale modificari care stiu cu siguranta ca vor fi de bun gust.Asteptarea ta indelungata nu a fost in zadar.

L.E-Inca imi pare rau ca nu ai avut ocazia sa termin E36-le.

in primul rand iti multumesc pt laude......referitor la interior mai precis la mahon...va fi schimbat..inca nu stiu pt ce voi opta dar nu va ramana asa..
    ca si schimbator il va mosteni pe cel de la e36 cel M3 cu 5 viteze iluminat
    jantele vor fi schimbate..cu cele de bbs rc si ele vor fi reconditionate..(deocamadata nu voi spune cum vor arata doar atat pot spune ca demential!)
    ca si kit exterior ceva timp va ramane asa..am si pentru modelu asta ideile mele..mai precis csl..un kit complect! ce include bari praguri eleron si capota!dar toate la timpul lor..
    inca in prezent sunt in germania si voi face mai multe poze cand ajung in tara!
    pretul initial a fost 3500 euro dar...cum masina nu e 100% ok sa mai negociat...botonul de la computerul de bord nu functioneaza..in spate la diferential bate o bucsa..si are o zgarietura pe bara din fata aprox 10 cm..de culoare neagra.plus ca la radiator in fata un furtun a fost spart si a trebuit schimbat...aceasta schimbare suportata de fostul proprietar si asa sa ajuns la ultimul pret de 3050 de euro
    eu zic ca am facut o afacere buna
    pe viitor vreau sa modific si interiorul!
    am multe planuri dar toate le voi prezenta la timpul lor!
    mersi inca data si te salut

Quote Originally Posted by dezsoszabi View Post
    Bine ai revenit !! Sper ca proiectul sa ajunga la final, cum ai abandonat e36, m'am apucat eu de un proiect e36 fiindca te'am vazut pe tine.... sper sa nu ai probleme cu masina arata impecabil !!
    mersi bine te-am regasit:Dsi eu sper din tot sufletul..sincer referitor la e36 de multe ori am avut asa o retinere in mine de a o termina..dar am zis ca tot nu merita ca visul meu era acest e46 coupe de cand a aparut..dar eu simt si stiu ca acest proiect va ajunge la final!
    momentan nu am timp sa ma ocup de ea...momentan sta in garaj eventual maine ii si fac niste poze si le postez..pana atunci numai bine!:D

Senior Member MirceaRM's Avatar

Ce motor are?
    320ci
    GSX-R 750

Senior Member flavius328i's Avatar

faina rau masina... si eu sunt in gand cu masina sa o prepar,dar deocamndata mai strangem fonduri si intru in forta cand intru!

o bara de M la E46 al tau ar da foarte bine,iar restul le poti face dupa gustul tau...pt interior nu as da sfaturi decat sa il schimbi pt ca este genul acela mai elegant si aici ma refer la material,dar gusturile nu se discuta. bafta cu masina si o sa urmaresc cu interes pagina

Quote Originally Posted by MirceaRM View Post
    Ce motor are?
    2.0 150 cp...deocamdata!:D

Quote Originally Posted by flavius328i View Post
    faina rau masina... si eu sunt in gand cu masina sa o prepar,dar deocamndata mai strangem fonduri si intru in forta cand intru!

o bara de M la E46 al tau ar da foarte bine,iar restul le poti face dupa gustul tau...pt interior nu as da sfaturi decat sa il schimbi pt ca este genul acela mai elegant si aici ma refer la material,dar gusturile nu se discuta. bafta cu masina si o sa urmaresc cu interes pagina
    mersi..pai acuma ceva timp va ramane stock..interiorul va fi ceva special!chiar ft special..
    iar la exterior va primi un kit csl dar si asta mai asteapta unpic..in noiembrie vin in tara..si pana la craciun misc ceva la ea:D
    dar toate la timpul lor..am ft multe lucruri in cap referitor la masina..

Quote Originally Posted by EVO325i View Post
    mersi..pai acuma ceva timp va ramane stock..interiorul va fi ceva special!chiar ft special..
    iar la exterior va primi un kit csl dar si asta mai asteapta unpic..in noiembrie vin in tara..si pana la craciun misc ceva la ea:D
    dar toate la timpul lor..am ft multe lucruri in cap referitor la masina..
    foarte bine...astept si eu ce faci cu interiorul...si al meu e in "spital" ma gandesc ce combinatii si cum....pana acum am zis ca fac stalpii fata-spate si plafonu in alcantara crem...ca deh,asa am crem si bej in interior

oricum am sa urmaresc cu interesa pagina ta si te asteptam cat mai des sa scrii

Evo tati tu ai ramas pana la urma cu e36 ? hiberneaza ? sau ce ai facut cu saraca ? ...

Evo tati tu ai ramas pana la urma cu e36 ? hiberneaza ? sau ce ai facut cu saraca ? ...
    salut sincer sa fiu am dat ft multe dupa ea..la un moment dat am zis ca reiau proiectul..dar mi sa ivit sa vin in germania pe cateva luni si am zis ca atunci renunt definitiv la proiectul cu e36..si am zis ca imi indeplinesc visul..adica e46 coupe!
    inainte sa vin in germania am dat masina ft multe nu a mai avut..doar caroseria,motor si suspensii..atat..bara fata spate ,aripi...si multe altele sau dat...
    atata pot sponu ca asa ulterior imi pare rau pt e36 am depus ft multa munca timp..si asmdp.
    dar eu cred ca e46 va fi ceea ce miam dorit din totdeauna..
    jantele de pe e36 vor fi puse pe e46..doar vor arata unpic altfel pe masina..
    a avut cineva din cluj facute asa cum is ale mele..mai multe detalii nu vreau sa dau...
    le voi posta mai incolo..
    la interior fetele de usi vreau sa le modific unpic si apoi vreau sa le imbrac in piele...
    vom vedea ce va iesi..
    te salut

Cine din cluj ? ce masina :>? Sper sa iasa demential masina.... eu am trecut de la vag... jetta mk1, 80" dupa ce am bagat 3.500 de euro in ea.. am vanduto, si am trecut la e36... e saraca dezasambalata... merg pe stock , pe cat mai curat,... si oem.. la fel am facut si la vw..... sper sa iasa cv frumos...., am vazut proiectul tau e36, si deacolo mi'a venit si mie sa incep unul ))

Cine din cluj ? ce masina :>? Sper sa iasa demential masina.... eu am trecut de la vag... jetta mk1, 80" dupa ce am bagat 3.500 de euro in ea.. am vanduto, si am trecut la e36... e saraca dezasambalata... merg pe stock , pe cat mai curat,... si oem.. la fel am facut si la vw..... sper sa iasa cv frumos...., am vazut proiectul tau e36, si deacolo mi'a venit si mie sa incep unul ))

Motzu :D

pana la urma urmei toti trag la bmw))

BMW brothers ....ceva miscare la masina EVO?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)