Results 1 to 8 of 8

Thread: indicatori bord

Default indicatori bord

Sal. Am o problema cu masina pe care o conduc in prezent, un BMW 320 I Vanos, fabricatie 1993.
    Nu functioneaza ceasurile si nici nu am lumina la bord. Indicatorii cum ar fi cel de benzina, apa, consum etc nu functioneaza deloc. Ma poate ajuta cineva cu un pont? Merci

ai verificat daca este bagata mufa in flansa de bord ? daca da si este bagata probabil este ars si necesita schimbare

Default sal...

am incercat sa dau jos ceasurile cu un prieten si nu am putut. O sa ma duc probabil la un service sa fac acest lucru si sa verific mufele din spatele ceasurilor. Merci

Merci ptr filmulet, dar cred ca in cazul acesta volanul era reglabil si permitea sa misti ceasurile mai bine. O sa verific link-ul impreuna cu cel care mi le va da jos. Merci

Default Salut din nou !

Cred ca am omis sa va spun o chestie, in locul unde ar trebuii sa imi arate km facuti, imi arata un fel de cod/eroare ppppp. Multumesc !

Junior Member

Quote Originally Posted by dannyblack View Post
    Cred ca am omis sa va spun o chestie, in locul unde ar trebuii sa imi arate km facuti, imi arata un fel de cod/eroare ppppp. Multumesc !
    Ai rezolvat problema? Ce era defapt? Si mie imi arata la fel de vre-o 3 zile.

Nu stiu dc este la fel, dar la un 520i E34 fabricatie 1990, aveam in spatele ceasurilor un acumulator...da, exact ca cel pe care il pui la telecomanda TV sau la ceasul de perete...tin minte ca am dat ceasurile din bord jos, m-am dus cu ele in brate la Germanos, mi-a schimbat acumulatorul, am pus ceasurile la loc si gata, consumul instant, turmoetru etc. au inceput sa functioneze...nu este gluma...dar repet nu stiu dc la E36 este la fel...

Bafta!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)