Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: schimbare volan de pe dreapta pe stanga

Default ...e mai greu...

...pt voi. cu munca e ca peste tot in romanica.lenea ne caracterizeaza pana in maduva oaselor, nu v-am dat detalii dar uite printre altele se muta si motorul in portbagaj, spoilerul fata se intoarce invers...pana si rotile se muta de pe stanga pe dreapta(nu am inteles de ce dar cred ca e mai uzata cea din dreapta fiinde pe partea soferului si dupa sa nu traga dreapta . e mai simplu ca la un passat am vrut sa zic, bmw venind din fabrica cu caraseria pregatita pt aceasta operatie. de ''lucrari'' pe care le fac eu, nu a sarit nimeni in sus pana acum, s-a trecut prin rar. dar uite pt voi mai tampi asa, luati piesele astea: de la volan la panoul frontal tot mai putin airbagurile, si caseta de directie. daca aceste lucruri le luati de la un singur ''dealer'' va costa mai putin. a se ferii de cei mari in domeniu ca au astia niste preturi nesimtite...dar sunt o gramada de oameni care nu au reusit sa le inmatriculeze, si le fac bucati. mai tarziu puteti schimba ceasurile, mocheta , plasticele dintre scaune....mai raman cateva. dar operatia costa la un service in craiova cam 1000-1200 euro. la o masina din 2004 (coupe) care se da pe aici pe la 2000-2500, cam 3000euro sa zicem merita sa ii faci operatia, sa nu uitam ca englezi astia au bani si le fac frumoase, ba chiar le intretin la timp, mai pui drumul pana in tara vreo 3-4 sute si yte-ai ales cu masina de 7-8 mii. si nu numai ca face mai putin dar vedeti voi noi le luam si le folosim si aici prin tara asta (uk)plina de praf, mizerie, oameni lenesi. aici e f rau, nu avem ce manca, muncim ca sclavi pe 60-70 de lire pe zi, astia sunt ca la noi unde patronul isi ia a8 si trebuie sa ii fwta pe angajati sa isi plateasca taxele.

ce am vrut sa zic prin asta!? poate ar trebui sa invatam si noi de la altii si sa nu ne mai vaicarim atat:
    in romania imi tin masina cu carte de service, dar e greu cand te duci la mecanici lu`peste si ii vezi cum se vaieta: oooh, aici e naspa, e greu, nu merita, si uite asa mergi la 3-4 service-uri pana se gaseste unu la care ii place ce face sa te ajute. deci fratilor LENEA E MARE nu munca e multa.
    aici ma gasiti: 0786 40 81 81

BMW E36 ....in constructie. tre sa iasa un avion din el

Default nu mai descurajati lumea daca nu ati desfacut un bord pana la geam

unii se ocupa in stil mare de asta: http://www.carconversion.me.uk/portfolio
    se fac transplanturi la masini de nenea gica nu i-ar deschide nici usa sa nu o strice... de altfel sunt si la noi in tara baietii, ba chiar service-uri care fac asta

eu nu vreau nici sa incurajez schimbarea asta din rhd in lhd dar daca omu isi iubeste masina...!?
    eu am una din masini schimbata si a facut europa fara probleme --nu odata.
    deci de schimbat se poate. tre numai sa gasesti omu`potrivit!!!!!!!
    aici ma gasiti: 0786 40 81 81

BMW E36 ....in constructie. tre sa iasa un avion din el

se pare ca ai evoluat din 2007 pana acum...http://www.bmwforum.ro/showthread.ph...ight=...succes cu avionu care din cate stiu are volanu pe mijloc,deeeeci nu necesita nici o schimbare!
    iar ca sa fiu,asa...sustin in continuare ca nu merita desfacuta o masina buna,ma duce cu gandu la ceva de genul unei schimbari de sex...

Senior Member klaudiu's Avatar

Quote Originally Posted by dj44arh View Post
    m-am uitat pe cateva comentarii privind aceasta problema cu schimbarea volanului. nu pot sa zic decat: dumnezeu sa va ierte, ca e sarbatoare!!!!
    dupa asta bah baietii nu mai comentati aiurea in tramvai ca nu se poate , ca o sa coste 2000e ca vezi doamne e nerentabil....sunt la a doua masina la care ii schimb volanul... nu e mult de munca cam o zi si 2 prieteni sa te ajute....nu se schimba instalatia, ci se prelungesc cateva fire, caseta da se schimba , coaja de bord si tot ce e in ea, ala cu conductele de frana si motorina a fost chiar penibil. ca intrebare ...se muta si motoru in viziunea ta? piese cam 500-600 mana de lucru depinde cat dati la prieteni (important: pasionati) ))) dupa ce faceti asta o sa va puteti mandri cu un proiect facut de voi. si ca sa trecem si la partea cu rentabilitatea, stau 6 luni in anglia....masinile merita cu varf si indesat "transformate".
    ideea era ca cei care stiu sa ii ajute pe cei care nu stiu...nu sa se bage 20 de idioti...cu parerire lor tampite de mecanici romani care nu le place sa munceasca. bafta! si daca tot a inviat...desteptati-va si voi putin va rog. nu raspund la tel pt ca e perioada uk...si nu mai detin acea masinuta de la avatar
    Pretenas in cazul in care nu vrei sa lasi pedala de frana pe dreapta si sa mearga omu` tot timpul cu echipaj in masina cred ca trebuie sa mute si pompa de frana eventual si conductele daca vrea sa functioneze! Dar noi suntem numai idioti iar tu oi fi vreun ingineras de la "fabrica de oltcituri".
    L.E. Se pare ca nu esti ingineras de pe timpul lui raposatu` pt ca in 2007 habar nu aveai ca pompa de servo face zgomot cand virezi la maxim....

Quote Originally Posted by klaudiu View Post
    Pretenas in cazul in care nu vrei sa lasi pedala de frana pe dreapta si sa mearga omu` tot timpul cu echipaj in masina cred ca trebuie sa mute si pompa de frana eventual si conductele daca vrea sa functioneze! Dar noi suntem numai idioti iar tu oi fi vreun ingineras de la "fabrica de oltcituri".
    Nu te-ai prins Klaudiule,ii pune dubla comanda ca la masinile `Scoala`

Va descurcati si fara mine?

Senior Member MARIORAR's Avatar

Idioti suntem toti cei care avem idei;
    ...cum suntem caracterizati de unii nu ne intereseaza,oricum nu semana ura ca sa nu culegi razboi;in + sunt unii pe-aici care pot sa-ti de-a sfaturi utile daca sti sa etalezi problema!
    NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!

Quote Originally Posted by cefi View Post
    Va descurcati si fara mine?
    chiar nu,ca nu avem butoanele!

Quote Originally Posted by MARIORAR View Post
    Idioti suntem toti cei care avem idei;
    ...cum suntem caracterizati de unii nu ne intereseaza,oricum nu semana ura ca sa nu culegi razboi;in + sunt unii pe-aici care pot sa-ti de-a sfaturi utile daca sti sa etalezi problema!
    asta e idiot simplu,fara idei,..

Prefer sa cred ca thread-ul se va indrepta si nu se va mai recurge la jigniri din partea nimanui,decat sa-l inchid.
    Incercati sa ramaneti on-topic cu totii si sa va rezumati doar la sfaturi,fara atacuri.
    Btw:
    Hristos a inviat!

Adevarat a inviat;ai dreptate!
    ...ia zi,vin in vara la Oradea,ne vedem sa ingropam securea razboiului,sau?....
    scuze de off topic!

E ingropata de multa vreme,Mariorare!

Default slabutz

Baietii astia nu prea stiu despre ce vb aici, te costa 400 euro si o poti face daca ai putin habar si pasiune. nu mai vb aiurea ca va rade lumea . am schimbat si o sa mai schimb, modific si imbunatatesc.

Default sal

Se rezolva cu 900 euro cu tot cu manopwea. da un pm si vb daca esti intetesat
    Quote Originally Posted by simpaticK View Post
    am si eu o intrebare ,am cumparat un bmw 320 coupe din 2001,dar are volanul pe dreapta,cam cat m-ar costa sa il mut pe stanga? piese+manopera? multumesc!

Default sal

Tocmai am terminat al 8-lea bmw de modificat..astept clienti noi cu masini cu volan pe dreapta sau cu orice alta modificare vreti voi sa ii aduceti.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread