Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: schimbare volan de pe dreapta pe stanga

Question schimbare volan de pe dreapta pe stanga

am si eu o intrebare ,am cumparat un bmw 320 coupe din 2001,dar are volanul pe dreapta,cam cat m-ar costa sa il mut pe stanga? piese+manopera? multumesc!

BMW e46 M-tech 170hp kRaiT's Avatar

aprox 2000 de euro

in cazul asta,e buna si asa merci pt raspuns.

Question

stie cineva de ce piese am nevoie ca sa pun volanul pe stanga?ms.

de prea multe,....ca sa-ti dai seama ,in final ca nu se poate,...

Quote Originally Posted by sbirni View Post
    de prea multe,....ca sa-ti dai seama ,in final ca nu se poate,...
    ...sa iasa asa cum ti-ai dorit!

pai stiu persoane care si l-au mutat si pana acum nu au avut probleme..

Se poate schimba,insa pentru o treaba facuta ca la carte e nevoie de multa multa munca.Si evident multe piese,implicit pe partea electrica.
    Consider ca nu e deloc rentabil,daca doreai sa faci schimbul asta de pe dreapta pe stanga mai bine cumparai o masina cu volanul pe stanga.Poate daca ai avea moca o "epava" cu volan pe stanga de pe care sa iei toate piesele...

Pai numai partea electrica e o intreaga aventura,mecanica n-are rost.Chiar cu masina donatoare `moca`.
    Si banuiesc ca urmeaza partea cu omologarea RAR...

naspa atunci .. mai bine ma las.. si inmatricularea pe bulgaria cam cat e? 350e? si sa duc masina in giurgiu?+30 euro platforma pana in bulgaria.

electrica ca electrica,......da sunt curios si eu eugene,...cum dreq reface traseul conductelor de frina si motorina,???

Da-mi ultimele 7 cifre din VIN-ul masinii te rog.

Default ..praf baietii.

m-am uitat pe cateva comentarii privind aceasta problema cu schimbarea volanului. nu pot sa zic decat: dumnezeu sa va ierte, ca e sarbatoare!!!!
    dupa asta bah baietii nu mai comentati aiurea in tramvai ca nu se poate , ca o sa coste 2000e ca vezi doamne e nerentabil....sunt la a doua masina la care ii schimb volanul... nu e mult de munca cam o zi si 2 prieteni sa te ajute....nu se schimba instalatia, ci se prelungesc cateva fire, caseta da se schimba , coaja de bord si tot ce e in ea, ala cu conductele de frana si motorina a fost chiar penibil. ca intrebare ...se muta si motoru in viziunea ta? piese cam 500-600 mana de lucru depinde cat dati la prieteni (important: pasionati) ))) dupa ce faceti asta o sa va puteti mandri cu un proiect facut de voi. si ca sa trecem si la partea cu rentabilitatea, stau 6 luni in anglia....masinile merita cu varf si indesat "transformate".
    ideea era ca cei care stiu sa ii ajute pe cei care nu stiu...nu sa se bage 20 de idioti...cu parerire lor tampite de mecanici romani care nu le place sa munceasca. bafta! si daca tot a inviat...desteptati-va si voi putin va rog. nu raspund la tel pt ca e perioada uk...si nu mai detin acea masinuta de la avatar
    Last edited by dj44arh; 15-04-2012 at 23:52. Reason: update
    aici ma gasiti: 0786 40 81 81

BMW E36 ....in constructie. tre sa iasa un avion din el

Quote Originally Posted by dj44arh View Post
    m-am uitat pe cateva comentarii privind aceasta problema cu schimbarea volanului. nu pot sa zic decat: dumnezeu sa va ierte, ca e sarbatoare!!!!
    dupa asta bah baietii nu mai comentati aiurea in tramvai ca nu se poate , ca o sa coste 2000e ca vezi doamne e nerentabil....sunt la a doua masina la care ii schimb volanul... nu e mult de munca cam o zi si 2 prieteni sa te ajute....nu se schimba instalatia, ci se prelungesc cateva fire, caseta da se schimba , coaja de bord si tot ce e in ea, ala cu conductele de frana si motorina a fost chiar penibil. ca intrebare ...se muta si motoru in viziunea ta? piese cam 500-600 mana de lucru depinde cat dati la prieteni (important: pasionati) ))) dupa ce faceti asta o sa va puteti mandri cu un proiect facut de voi. si ca sa trecem si la partea cu rentabilitatea, stau 6 luni in anglia....masinile merita cu varf si indesat "transformate".
    ideea era ca cei care stiu sa ii ajute pe cei care nu stiu...nu sa se bage 20 de idioti...cu parerire lor tampite de mecanici romani care nu le place sa munceasca. bafta! si daca tot a inviat...desteptati-va si voi putin va rog. nu raspund la tel pt ca e perioada uk...si nu mai detin acea masinuta de la avatar
    Nu cumva ai sarit gardu`geniule`.Ce inseamna `cateva `fire?O intreaga improvizatie...clar.N-are rost alte comenturi

iti dai seama ce "lucrari"face asta cu prietenii lui,pasionatii,...:
    ce atatea fire,.....mai taie din ele,...da-le dreaq,....

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread