Results 1 to 13 of 13

Thread: Instalare kit angel eyes

Senior Member teodorescuflorin's Avatar

Smile Instalare kit angel eyes

Salutare. As vrea sa imi instalez un kit angel eyes ccfl pe al meu e36,dar sincer nu prea indraznesc sa ma bag. Stie careva in zona Ploiesti sau prin apropiere pe cineva ce monteaza asa ceva? Multumesc.

Member angelo07nvl's Avatar

Thumbs up

sa stii ca daca esti putin indemanatic faci si singur asta.eu le-am montat singur si am bagat si droserele in far.nu e greu.trebuie sa ai oleak de indamanare si rabdare.dar sa stii ca daca sunt din alea ieftine de pe net in 2 ani am schimbat 3 drosere.asta e......cad dai de atata te tin

Quote Originally Posted by angelo07nvl View Post
    sa stii ca daca esti putin indemanatic faci si singur asta.eu le-am montat singur si am bagat si droserele in far.nu e greu.trebuie sa ai oleak de indamanare si rabdare.dar sa stii ca daca sunt din alea ieftine de pe net in 2 ani am schimbat 3 drosere.asta e......cad dai de atata te tin

Ieftine nu stiu daca sunt sau nu,eu am dat 180 ron pe kit. Indemanatic sunt de fel,o idee generala despre cum se monteaza am,dar multe persoane mi-au recomandat sa nu ma bag,daca nu am mai pus sau macar sa fi vazut cum se monteaza. Risc sa le stric,sa nu le pun bine,sa sparg geamul,etc. Asta e motivul ptr care as prefera sa platesc pe cineva sa mi le monteze.

Member angelo07nvl's Avatar

Arrow

care geam sa il spargi?de la far sau din care sunt confectionate ccfl-urile?si apropo de pret eu am dat 200 de ron acum 2 ani.cred ca tot din alea sunt.si mai nasol e ca un droser din ala la galati e 80 de lei separat.am mai vazut maiieftin pe net dar cu transport tot pe acolo.si daca mai ai ceva probleme cu el trebuie sa-l cauti pe ala pe net.adik daca e vorba de garantie.

K,mersi de rapuns.

Am rezolvat problema,rog un operator sa inchida acest topic. Multumesc ptr. gazduire.

Senior Member FanBicicleta's Avatar

Default Youtube e raspunsul!

Cauta pe youtube, e usor de pus, as pune un link de pe youtube dar nu stiu daca e permis.
    Cauta cu cuvintele cheie, "cum se instaleaza angel eye" bmw;

Multumesc. Am ales pana la urma sa rog sa ma ajute la instalare pe cineva care a mai instalat,dar pe un E46. Oricum,a iesit super,sunt incantat.

Senior Member

Salut!
    Vreau sa-mi instalez si eu un kit de angel eyes si am una dintre cele 3 variante: smd, ccfl sau home made. Pt. inceput as dori sa incerc sa fac ceva home made, din pura curiozitate si abia apoi sa vad daca mi-ar placea, sa dau banii pe ceva serios.
    Intrebarea mea ar fi: care este dimensiunea inelelor? As vrea ca totul sa fie pregatit si cand dau jos farurile sa montez direct inelele.

Stima, Raul.

Sfatul meu:cumpara kit-ul ccfl special ptr. masina ta,de preferat nu de pe internet,ca sa ai posibilitatea sa le probezi inainte si astfel eviti surprizele neplacute;pe urma daca ai mai vazut sau ai mai montat,te bagi la munca;daca nu,lasa pe cineva care a mai facut macar o data. Dar,dupa cum am mai spus,asta e doar parerea mea. Bafta.

Senior Member

De montat ma descurc, am mai vazut si pe net si live cum se monteaza. De facut, am gasit un tutorial foarte frumos si de aceea mi le-as face eu.
    Referitor la cumparat, e buna ideea ta, doar ca, singura posibilitate mai buna la bani, ar fi sa iau de pe net.

stima, Raul.

Moderator

Quote Originally Posted by r4ulik View Post
    Salut!
    Vreau sa-mi instalez si eu un kit de angel eyes si am una dintre cele 3 variante: smd, ccfl sau home made. Pt. inceput as dori sa incerc sa fac ceva home made, din pura curiozitate si abia apoi sa vad daca mi-ar placea, sa dau banii pe ceva serios.
    Intrebarea mea ar fi: care este dimensiunea inelelor? As vrea ca totul sa fie pregatit si cand dau jos farurile sa montez direct inelele.

Stima, Raul.

- Cea mai buna varianta: Angel Eyes SMD.Mult mai bune decat cele CCFL
    - Dimensiunea inelelor....despre ce model de BMW vorbim? Interesanta initiativa;sunt si multe DIY-uri pe youtube,unde cu siguranta gasesti dimensiunea.Insa mai bine stai pana ai bani de un kit SMD,decat sa incerci,din doua motive:
    -poate reusesti sa strici,rupi ceva la faruri
    -calitativ nu se vor compara deloc cu cele cumparate.

Senior Member

Multumesc cefi pt. raspuns. Intr-adevar cele home-made, nu se compara cu cele cumparate, nici nu vor lumina asa tare si nici calitativ, nu cred. Aveam putin timp liber si cu o investitie minima, ma gandeam ca pot sa obtin un rezultat de efect, pt. inceput sa fiu multumit cu atat.

Imi cer scuze ca am uitat sa precizez modelul, este vorba despre un E36.

Multumesc frumos pt. raspunsuri, dar inca astept o dimensiune, daca cineva stie ceva, il rog sa ma ajute si pe mine, Raul.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)