Results 1 to 10 of 10

Thread: Help---- Inchidere Centralizata E 39

Default Help---- Inchidere Centralizata E 39

Da... am probleme cu inchiderea centralizata.. Masina E 39 5.20 D 2001 Cheia este rombica si la acest model nu se schimba bateria... se incarca in CONTACT..
    Problema consta in
    - Foarte rar ( cand reusesc ) inchid masina de pe cheie dar nu o pot redeschide neam...Doar de 3 ori ( pe bune si pe numarate ) am reusit sa redeschid masina de pe cheie.
    -Ce sa fac unde sa ma duc ....ca deja m-am saturat sa bag cheia in portiera (si sa dau la automat de 2 ori stanga )

Thx
    5.20 D 2001

inearca reinitializarea celei de a doua chei
    prima cheie nu mai are curent in baterie si nici nu ti se mai incarca
    asa am patit si eu cu una dintre chei,la E46
    zici ca nu se schimba bateria? ia vezi aici...

Am morcov sa fac asa ceva.. ( Din pacate am doar 1 cheie pe care o folosesc deja )
    Ma gandeam ca trecuie altceva...
    Am intrebat la BMW FILARET si mi-au zis EI ca bateria se incarca in contact
    Daca schimb inchiderea centralizata si pun alta. ???
    5.20 D 2001

eu am doua chei din care una n-o folosesc si se descarca in sensul ca nu deschide intotdeauna inchiderea centralizata.bateria e de fapt un acumulator care nu are o durata de viata nelimitata.eu zic sa schimbi acumulatoru din cheie decat sa te apuci de centralizata care se poate sa fie buna.

BANAT

Quote Originally Posted by cojan_ciprianion View Post
    Da... am probleme cu inchiderea centralizata.. Masina E 39 5.20 D 2001 Cheia este rombica si la acest model nu se schimba bateria... se incarca in CONTACT..
    Problema consta in
    - Foarte rar ( cand reusesc ) inchid masina de pe cheie dar nu o pot redeschide neam...Doar de 3 ori ( pe bune si pe numarate ) am reusit sa redeschid masina de pe cheie.
    -Ce sa fac unde sa ma duc ....ca deja m-am saturat sa bag cheia in portiera (si sa dau la automat de 2 ori stanga )

Thx
    am avut eu ceva problema asemanatoare. dintro data nu a vrut sa se inchida si deschide de la buton, doar daca deschideam cu cheia. adica numai cu cheia functiona inchiderea centralizata. daca tie nici cu cheie nu ti se deschide, atunci tre sa mergi la o firma care se ocupa cu inchidere centralizata

[QUOTE=franz34sm;119564]am avut eu ceva problema asemanatoare. dintro data nu a vrut sa se inchida si deschide de la buton, doar daca deschideam cu cheia. adica numai cu cheia functiona inchiderea centralizata. daca tie nici cu cheie nu ti se deschide, atunci tre sa mergi la o firma care se ocupa cu inchidere centralizata[/QUOT

Pot deschide cu cheia.. o bag in butuc invart si se deschide...
    Zi-mi cum ai rezolvat tu. ??
    5.20 D 2001

[QUOTE=cojan_ciprianion;119628]
    Quote Originally Posted by franz34sm View Post
    am avut eu ceva problema asemanatoare. dintro data nu a vrut sa se inchida si deschide de la buton, doar daca deschideam cu cheia. adica numai cu cheia functiona inchiderea centralizata. daca tie nici cu cheie nu ti se deschide, atunci tre sa mergi la o firma care se ocupa cu inchidere centralizata[/QUOT

Pot deschide cu cheia.. o bag in butuc invart si se deschide...
    Zi-mi cum ai rezolvat tu. ??
    Schimba acumulatorul din cheie. Trebuie sa intrebi la magazine de specialitate pentru un acumulator pentru cheie auto BMW e39 Panasonic VL2020.Gasesti pe ebay la vreo 10€. Uite asa arata:

DSCF2060.jpg
    BMW E39, 525dA, 2003

[QUOTE=rares_crbl;120451]
    Quote Originally Posted by cojan_ciprianion View Post
    Schimba acumulatorul din cheie. Trebuie sa intrebi la magazine de specialitate pentru un acumulator pentru cheie auto BMW e39 Panasonic VL2020.Gasesti pe ebay la vreo 10€. Uite asa arata:

DSCF2060.jpg
    A....schimb doar bateria sau trebuie si Cheia din nou so reinitializez.. ??
    5.20 D 2001

BMW îndrăgostit pe viaţă Ivan's Avatar

Quote Originally Posted by adrianpgt View Post
    inearca reinitializarea celei de a doua chei
    prima cheie nu mai are curent in baterie si nici nu ti se mai incarca
    asa am patit si eu cu una dintre chei,la E46
    zici ca nu se schimba bateria? ia vezi aici...
    In cheie trebuie sa instaleze un acumulator nu o baterie! Daca pui baterie va tine 2 - 6 luni si trebuie inlocuita din nou.

@cojan: Dupa schimbarea acumulatorului,se face o reinitializare,care dureaza 1 minut.
    Mai dificil e sa schimbi acel acumulator,caci trebuie sa tai carcasa,dupa cum ai vazut in clipul postat de adrianpgt.Si acel acumulator este destul de greu de gasit.
    Cei de la Filaret nu ti-au spus prostii,acumulatorul intr-adevar se incarca asa,prin inductanta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)