Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Welcome home/follow me home la cam toate modelele bmw dupa 1998

Member

Quote Originally Posted by doruzta View Post
    poti sa-mi spui te rog si mie cum pot anula faza scurta la follow me home si sa mi se aprinda proiectoarele? am un bmw e46 din 99. multumesc!
    pai trebuie cu cablu inpa cu ncsexpert sa codezi blocul de lumini ce sa aprinda la follow me... deci cauta pe cineva care stie sa foloseasca ncsexpert ...

Member

Quote Originally Posted by bogdan2119 View Post
    Crezi ca pot face pe pozitii? sau pe faza scurta? pentru a evita flash-ul. Pe a mea sunt montate xenoane OEM. Multumesc si foarte bun topicul asta.
    pai flash oricum da pentru ca follow me se activeaza in momentul in care dai flash... nu pricep exact ce vrei tu sa faci ..

Junior Member

Salut !
    Am facut si eu modificare dar cand dau pe butonul de inchidere centralizata apare un flash scurt.
    ce tb sa fac ?
    si vreau sa se aprinda pozitia , proiectoarele , numarul si pozitia pe spate.

Member

Quote Originally Posted by mariusbbb View Post
    Salut !
    Am facut si eu modificare dar cand dau pe butonul de inchidere centralizata apare un flash scurt.
    ce tb sa fac ?
    si vreau sa se aprinda pozitia , proiectoarele , numarul si pozitia pe spate.
    mai leaga un releu care sa intrerupa firul care duce la maneta de flash atunci cand este contactul pus si gaseste pe cineva care stie sa codeze blocul de lumini sa aprinda proiectoarele in loc de faza scurta...

Member

Quote Originally Posted by papu84 View Post
    mai leaga un releu care sa intrerupa firul care duce la maneta de flash atunci cand este contactul pus si gaseste pe cineva care stie sa codeze blocul de lumini sa aprinda proiectoarele in loc de faza scurta...
    follow.jpg

si cu ncsexpert se codeaza lma-ul asa

HEIMLEUCHTEN_NSW din nicht_aktiv in aktiv
    HEIMLEUCHTEN_AL din aktiv in nicht_aktiv

succes

Member

Sall! se poate activa doar din ncs fara a improviza "mica instalatie"? Deci sa le activez de la distanta, de ex cand deschid usile sau ceva asemanator? la e46 din 99

Activ Member alin_virga's Avatar

Quote Originally Posted by Costelk View Post
    Sall! se poate activa doar din ncs fara a improviza "mica instalatie"? Deci sa le activez de la distanta, de ex cand deschid usile sau ceva asemanator? la e46 din 99
    Nu merge. Nici la e90 nu merge din codari sa faci. Deci tot cu "improvizatii" trebuie
    =============
    Q: De ce prefera femeile barbatii cu BMW?
    A: Se gandesc la initiale: "Be My Wife"
    =============

Junior Member

salut, se poate lega sa se aprinda farurile doar la deschis si la inchis sa legam acelasi sistem dar pe semnalizare??

Activ Member alin_virga's Avatar

Quote Originally Posted by doruzta View Post
    Salut ! poti sa-mi spui te rog si mie cum pot anula faza scurta la follow me home si sa mi se aprinda proiectoarele? am un bmw e46 din 99. multumesc!

eu unul folosesc softul Nav.coder. Daca vrei kitul, da-mi un mail la adresa alin_virga@yahoo.com
    0742.624.213
    =============
    Q: De ce prefera femeile barbatii cu BMW?
    A: Se gandesc la initiale: "Be My Wife"
    =============

Junior Member Chris346's Avatar

Intresant topicul si foarte util, felicitariile mele celor care vor sa ne faca viata mai ''luminata''

Sunt foarte bune si ideile de a face cu manuta ta acest MOD LIGHT cum se mai spune..
    Dar am gasit ceva pe eBay care chiar isi face treaba la fel cum ai face cu manuta ta doar ca costa ceva dar nu iti mai bati capul pentru cei mai fara putina cunostiinta de electrica si ''lene'' bineinteles..

va las linkul aici http://www.ebay.co.uk/usr/alfonbucht...p2047675.l2559

Multa bafta si drumuri bune bmw-istilor

Junior Member

Default Rezistenta welkome light

]
    === Mai departe am luat un releu de 12V si 30A, (poate fi si mai mic de 30 de amperi) cu tot cu soclu cu fire Attachment 47309 si o rezistenta de 900 ohmi Attachment 47310

Multumesc mult pt informatii si bunăvoință..azi am dat de acest post si vreau si eu sa fac dar nu am gasit decat rezistente de 750ohm...oare va merge? Sau trebuie neaparat intre 800/1000 ohm
    Stiu ca este un thread vechi...dar chiar as avea nevoie de ajutor!!!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)