Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 68 of 68

Thread: i-Drive E90 (se blocheaza)

Administrator dooh's Avatar

Quote Originally Posted by dumitru_cozmin View Post
    Satul,

In cazul in care fac upgrade in a pune un alt sistem de ventilatie in modul mulf, problema pe care o am in numai a putea activa BT se rezolva?
    Stau si ma gandesc ca daca numai pot activa BT, e posibil sa se fii stricat....? voi ce ziceti?

Exista un mod prin care pot vedea daca e stricat sau nu modul mulf?

Va multumesc.
    Este foarte probabil ca problema sa fie alta, incearca sa discuti cu un electronist, sa ii duci modulul BT si sa se uite prin el, poate observa ceva(desi nu cred). Daca totusi uneori merge, cu siguranta vorbim de aceeasi problema si se va rezolva prin instalarea unui ventilator, altfel va trebui sa achizitionezi altul.

I don't have any solution but I certainly admire the problem.
    Jump for JOY, JOY is BMW.
    LSD Junkie.

Junior Member

Salut,

Am o intrebare interesanta. S a defectat si mie modulul MULF ( E91 an 2006). Am deconectat mufa cu fibrele si surpriza tot sistemul audio functioneza (fara bucla fe FO)
    Cum este posibil? Ms.

Member bogdan_emu's Avatar

Quote Originally Posted by Lumpy View Post
    Salut,

Am o intrebare interesanta. S a defectat si mie modulul MULF ( E91 an 2006). Am deconectat mufa cu fibrele si surpriza tot sistemul audio functioneza (fara bucla fe FO)
    Cum este posibil? Ms.
    Pai tuturor ce am avut/avem probleme cu modulul mulf prin simpla deconectare a sa sau scoaterii siguranta nr26 navi/unitatea centrala inceteaza sa mai intrerupa/faca figuri . Treaba cu mufa(bucla) este valabila pt cei ce au si magazie care fara bucla nu v-a mai functiona.

Junior Member

Am inteles, daca caut dezmembrat la ce sa fiu atent ? va functiona dupa conectare ? Ms pt raspuns.

Junior Member

Default mufa cu un led aprins + piesa 9

Quote Originally Posted by tomylio View Post
    poza cu piesa nr 9 .
    salut

am scos fibra (fir verde + negru) din unitate... dar in capat are o mufa cu un led aprins...
    nu-mi e clar cum pot sa bag piesa nr 9 in aceasta mufa

merci

Junior Member

Vreun update? Am si eu aceias problema, nu pot activa BT si se blocheaza daca nu scot mufele. As cumpara alt modul (sh) dar ar fi super daca as putea monta un modul functional pe masina mea sa ma asigur ca problema e din el :D
    Vrea cineva? :D

Junior Member

Inca o intrebare, pot monta mulf 2 daca eu am mulf 1? Din ce am citit eu mulf 1 a fost cam fail, 2-ul fiind mult mai bun, stabil...
    Merci!

Junior Member

Default probleme x3

salutare,
    ....daca mai sunteti pe faza
    Pe un bmw x83/2006 a fost totul ok pana acum ceva timp cand am obs.lipsa din meniu a "telephone". Am verif.sig. - ok, am deconectat si conectat unit. MULF si se pare ca era un contact imperfect, meniul a revenit dar:
    - o singura prima data am avut "bmwxxxxx" vizibil insa fara a reusi conecta tel.Samsung (anterior a functionat)
    - acum, dupa alte deconectari/conectari nu mai reusesc sa mai vad masina, intra in "bluetooth pairing" si ramane asa.....iar telef. nu o detecteaza !

ati intalnit asa ceva ?
    multam,

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread