Results 1 to 6 of 6

Thread: 650i 2009

Junior Member

Default 650i 2009

Salut.

Saptamana trecuta am achizitionat un seria 6 nou,650i, anul de fab e 2009 dar a fost masina de showroom si nu are decat 24km.
    N-am mai avut BMW pana acum,dar m-a incantat f mult ca am luat-o in bani buni fiind ultimul BMW 650i nou din tara.
    Se poate sa imi dati si mie niste informatii privind consumul , intretinerea , revizii etc?
    Masina sapt viitoare merg sa o ridic.

Ms .

Senior Member laf_c's Avatar

Pai nu o sa ai garantie pe el?

E o masina super, si daca ai mers cu ea, stii deja asta. Drum bun!
    Cea mai scumpa si rara resursa pentru om este timpul, paradoxal acesta este infinit!

Moderator

Quote Originally Posted by florin_mfv View Post
    Salut.

Saptamana trecuta am achizitionat un seria 6 nou,650i, anul de fab e 2009 dar a fost masina de showroom si nu are decat 24km.
    N-am mai avut BMW pana acum,dar m-a incantat f mult ca am luat-o in bani buni fiind ultimul BMW 650i nou din tara.
    Se poate sa imi dati si mie niste informatii privind consumul , intretinerea , revizii etc?

Ms .

Mda....
    De consum,intretinere,revizii trebuia sa te interesezi inainte de a cumpara masina.

Junior Member

ba da ...are garantie 5 ani/100.000 km
    am intrebat si de consum,intr. etc.
    dar nu te poti luat dupa ce spune dealerul.
    Normal...acum am luat-o...nu ar trebuie sa imi pun problemele astea,eram doar curios si m-am gandit cu o fi vreun cunoscator ...

Ma gandesc ca reviziile sa i le fac la craiova la BMW .e mai aproape de mine.Stiti ceva despre seriozitatea mecanicilor de acolo?

Junior Member tudorelul's Avatar

Default s

Intre 18- 20 L/100 km consum mixt ( insa fara Mdrive) ....la un M6..... :blink:

a intrebat la 630i sau 650i nu la m6 , shtim ca ai........ m6

care are motor de 5000 de fapt...

shtiam , dar majoritatea cred ca 650i consuma mai putin decat un m6 care are tot motor de 5000 cmc

Ideea era ca , aseara de exemplu, am scos; in ORAS, pe destula aglomeratie......17,4 l/100 km, adica mers cam tot BUc....departe de cei 20 % ai lui Romulus

bravo , bun consum acum depinde si de sofer e prea mica diferenta la cmc astia numai 2,3 l

asta e o discutie dintre posesori ....oricum mi se pare o prostie sa intrebi dupa ce ai cumparat o deja...si odata ce ai avut bani sa o cumperi presupun ca nu duci bani sa pui si pline la ea de acu in colo ... sa o stapanesti sanatos... oricum o masina mult prea prea pt umila noastra tara

Senior Member cristianAR82's Avatar

Quote Originally Posted by florin_mfv View Post
    Salut.

Ms .
    Acum am vazut postul.. tu ai scris tampeniile astea la betie sau visai? Cine tine masina exclusivista ca asta in showroom?????? Bai nene masinile astea se fac la comanda.. nu le iei de la magazin cum iti cumperi chipsuri sau prezervative de la alimentara.
    Lasa-ne cu bancuri de genu`.. unu care isi ia masina cu motor de 5000 benzina isi pune problema consumului? Raspuns final, NUUUUUUUUUU!
    Nimeni nu moare virgin! Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)