Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34

Thread: My bmw

Senior Member EVO325i's Avatar

in primul rand vreau sa te intreb ce motor ai cumparat tot 1.6 ?cel putin asta vad eu din poze..si hai sa iti mai zic ceva...nu credca neamtu nu a strans suruburile cum trebuie probabil s-a umblat la masina inainte sa ajunga la tine..oricum respect pt ceea ce faci..iti doresc sa ai parte de noua motorizare si binenteles de masina:D
    ceaooo

Senior Member DARK_ANGEL03's Avatar

Quote Originally Posted by EVO325i View Post
    in primul rand vreau sa te intreb ce motor ai cumparat tot 1.6 ?cel putin asta vad eu din poze..si hai sa iti mai zic ceva...nu credca neamtu nu a strans suruburile cum trebuie probabil s-a umblat la masina inainte sa ajunga la tine..oricum respect pt ceea ce faci..iti doresc sa ai parte de noua motorizare si binenteles de masina:D
    ceaooo
    da tot motor de 1.6 in cartea masinii scrie ca motorul nu se poate pansona(adik fara serie motor)...daca era puteam sa-i pun si motor de 1.8 dar la urmatoarea vanzare trebuia sa-i pun de 1.6 altfel nu trecea la rar....tinand cont ca motorul asta a stat 3 ani pe bara eu zic ca trage destul de bine dar tot trebuie sa-mi i-au senzorul de detonatie si e foarte ieftin(doar 450 lei) in rest o sa vad eu ce-i mai fac primul lucru urgent este sa-mi iau jante de tabla cu cauciucuri de vara

Junior Member

Default Primul meu BMW (e90 320d)

arata destul de bine masina!Scuze ca am adaugat pozele cu masina mea din greseala pe topicul tau

1995 318i limo The German's Avatar

Quote Originally Posted by DARK_ANGEL03 View Post
    Dupa o lunga perioada de stat in umbra am revenit cu cateva detalii despre ce am mai reusit sa-i fac masinii...in primul rand i-am schimbat motorul(vechiul motor inca il mai am este foarte bun doar ca are chiuloasa fisurata)...dupa ce am schimbat motorul am pus-o pe tester si mi-a dat eroare la senzorul de detonatie l-am curatat si cand o sa mai am bani o s-o bag din nou pe tester sa vedem daca mi s-a dus eroarea in rest mai am catalizatorul infundat si trebuie sa renunt la el si n-o sa mai pun nici unu si mai am un tampon crapat la motor am luat piesa si maine ma apuc de treaba
    am dat pe motor 300E pe tampon 220lei iar ca sa renunt la catalizator si sa-mi puna o teava normala 20lei+un suc)....cateva poze cu motorul cel nou
    Se prezinta bine!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)