Results 1 to 4 of 4

Thread: Probleme cutie transfer bmw x5 xdrive 2004

Default Probleme cutie transfer bmw x5 xdrive 2004

Am schimbat la un bmw x5 xdrive 3 cutii de transfer ATC 500. Am pus testerul cutia se calibreaza nu rezulta nici un defect dupa testarea masinii, dar cand pleaca de pe loc la accelerare masina franeaza. Am verificat toate sistemele dar nimeni nu stie care ar putea fi problema. Ultima cutie care este pe masina este exact cu seria care am avut/o eu originala si are aceleasi simptome. Am fost la 2 reprezentante bmw care mi/au spus ca nu corespund seriile de pe cutia de transfer cu seria masinii, am cumparat a treia cutie de transfer exact cu seria originala si exact aceeasi problema. STIE CINEVA CEVA ???????
    MULTUMESC.

salut.de curand si la mine au aparut ceva probleme la cutia de viteze,am un x5 3. diesel din 2005 luna 9,cand opresc la semafor si se reduce viteza schimbanduse treptele din superioare in inferioare si ajunge la viteza 1 se simte o usoara smucitura ce ma pus pe ganduri mai ales auzind cate probleme fac cutiile la bmw x5,poate ma ajuta cineva sa stiu la ce ma pot astepta....

@enica..daca incepe sa smucesca cutia fugi repede si schimba uleiul in ea , altfel te va costa 5000 de euro alta cutie !

Thumbs up Cutie de viteze

Salut,revin cu noi informatii despre cutia de viteze la x5 din 2005,am fost sfatuit sa schimb uleiul la cutie si am ajuns la acest pas dupa cateva intamplari neplacute....am mai spus si mai sus ca simt ceva smucituri la schimbarea vitezetlor 1-2 si intradevar era uleiul de vina,am schimbat uleiul si filtrul si acum sincer sa fiu nu mai am niciun feld e probleme park inainte era mai rigida cutia la schimbare dar acum este perfecta,in concluzie va sfatuiesc sa schimbati uleiul la cutie intre 80-100 mii km ....asa am gost sfatuit si de mecanici de la reprezentanta BMW.BAFTA

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread