Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: bec h7 led smd

Default bec h7 led smd

am vazut pe net si ma bate gandul sa imi iau 2 ptr faza scurta, acuma va intreb daca a mai folosit cineva asa ceva si cum se vad? exista si fara eroare de bec ars? as vrea sa imi pun si in proiectoare..... astept pareri si sfaturi de la cunoscatori
    Bmw 318d E90

Senior Member

la ce scoruri sunt pe piata, nu e mai bine sa mai pui o diferenta si iti cumperi un kit xenon philips? vizibilitatea e mult mai buna cu xenon decat cu oricare alt bec.

in proiectoare de ce vrei sa pui becuri puternice?

Quote Originally Posted by ms99ass View Post
    la ce scoruri sunt pe piata, nu e mai bine sa mai pui o diferenta si iti cumperi un kit xenon philips? vizibilitatea e mult mai buna cu xenon decat cu oricare alt bec.

nu vreau puternice, vreau acel alb rece (nu sant unul dintre care orbeste lumea in trafic)
    cat despre xenon nu stiu ce sa zic, nu am o parere prea buna daca nu e oem.
    Bmw 318d E90

Senior Member

eu sunt multumit de xenon chiar daca nu e oem(pe vremea lui e36 nu exista). nu poti avea doar echipamente originale pe criza asta nu?

spalatoarele de faruri sunt intr-adevar utile, dar nu inteleg care e logica asocierii cu xenon-ul. adica daca ai farurile murdare nu mai vezi cu xenon?
    la bmw, farurile oem dotate cu xenon au si spalatoare. eu le consider niste magarii caci daca speli parbrizul iti spala si farurile si consuma mult lichid...

am inteles ca la xennon iti trebe obligatoriu si spalatoare de faruri.. poate imi explica cineva de ce....
    Bmw 318d E90

pe faza scurta era intrezis becuri cu led.agreabile sunt doar acele care le zic lumina de zi.acum nu mai stiu.dar o sa ai o problema in dispersia lumini el focalizand intrun punct.is curios ce o sa fie.

De ce sa fie interzise led-urile pe faza scurta? Atata timp cat nu sunt rosii,albastre,verzi,mov
    INSA sa iti pui astfel de becuri pe pozitie cred ca este o aiureala,caci din cate am inteles,lumineaza sub orice critica.

Daca ai becuri de calitate si ti-s reglate bine luminile,isi fac treaba foarte bine,nu e necesar sa-ti cumperi xenon.Caci mai nou,xenonul parca a ajuns o optiune "trendy",nu neaparat pt utilitatea acesteia.

Default led in proiectoare

as incerca becurile acestea cu led smd in proiectoare, oare cum se vad?
    a mai incercat careva?
    Bmw 318d E90

ti ai pus? dau eroare de bec ars? pe mine ma intereseaza pt faza lunga.

Si eu am vrut sa pun H1 led pe faza scurta, si proiectoare, ptr simplu motiv ca nu imi place halogenul galben. Am cautat pe piata si chiar am gasit la un moment dat H1, dar avea doar 5 led-uri per bec si am zis ca nu e treaba, la 100 RON.In schimb mi-am luat H1 vison plus bullshit (nu stiu exact cum se numesc) si inca unele tot albastre pe care scria "produs Cora", si mai ieftine..si ce crezi? alea Cora se vad si bine (alb alb) si bat parca si mai tare decat saraciile alea de 70 lei xenon vision plus.Cand voi gasi H1 iar pe led, imi iau sa vad daca e diferenta.Xenonul xenon nu ma atrage e prea "la moda".
    Ideas cannot be killed!

Quote Originally Posted by ms99ass View Post

sa nu uitam totusi ca orice bec cu descarcare in gaze are o durata de viata de pana la 10.000 ore, pe cand cele pe LED au o durata de viata de pana la 10 ori mai mare

astept sa mi spuna cineva daca pe faza lunga pun un bec h7 din acela cu 68 de smd-uri da eroare sau nu! ms

si unde se gasesc aceste becuri??ca vreau si eu:D
    bmw 320d

cauta pe okazii sau direct pe google si o sa gasesti!

Senior Member

nici sa nu te gandesti sa dai banii pe asemenea prostii. nu au putere de patrundere.sunt albe, frumoase dar degeaba.poate pe proiectoare,dar doar de design

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)