PDA

View Full Version : probleme cu audio, nevoie de modul

symphara
14-06-2009, 09:49
Salut!

E39-ul meu din 2001 are o problema de sunet, se opreste din cand in cand (isi revine imediat, dar e cam enervant). L-am dus la AB si au spus ca-mi trebuie un nou modul radio, 3700 RON plus ceva pe langa.

Stiti vreun magazin online, eventual prin Germania, care vinde piese originale mai ieftin? Mi se pare totusi cam mult cat vor ei.

cefi
14-06-2009, 19:45
sunt extraordinar de scumpe daca le vrei noi originale.de ce nu incerci la dezmembrari,sau intrebi cine are sa iti vanda second?

symphara
23-06-2009, 16:30
As incerca, dar nu-mi dau seama cum se poate dovedi ca merge componenta, daca e cumparata de la dezmembrari. Stii pe cineva prin Bucuresti care vinde?

rac.val27
23-06-2009, 19:21
As incerca, dar nu-mi dau seama cum se poate dovedi ca merge componenta, daca e cumparata de la dezmembrari. Stii pe cineva prin Bucuresti care vinde?

la dezmembrari putem gasi piese in stare de functionare mai buna decat unele care la avem pe masini!se pot verifica mai ales cele electronice chiar la fata locului,daca functioneaza o iei,daca nu,nu se supara nimeni!!

symphara
13-07-2009, 11:08
Daca stii vreun loc unde se vand piese de la dezmembrari, ma intereseaza pentru ca as vrea un CD changer.

Cu radio-ul chestiunea e ceva mai complicata, se pare ca e legat de TMC. Am fost cu ea in afara si a mers perfect absolut peste tot. Cum m-am intors in Romania, cam de la Ramnicu-Valcea a inceput din nou cu intreruperile. De fiecare data cand intrerupe audio-ul face ceva cu TMC-ul, ba dispare icon-ul, ba apare.