PDA

View Full Version : Incepator

john.doue
31-05-2015, 06:01
Sal la toata lumea ,am venit pe acest forum in speranta ca voi ma puteti ajuta !!!

Problema 1

Am un BMW 318d 2011 2000cmc doresc sa schimb becurile exterior si interior cu led ,vreau sa cumpar dupa aliexpres.com unde sunt preturile relativ rezonabile (si oricum tot se face in china azi) leduri dar NU STIU CUM SA DEPISTEZ CE SA CAUT

Problema 2

Doresc sa pun si CCFL sau LED fiindca acum abia daca se vad angel-urile (asta noaptea ca ziua ca si cum n-ar fi) ,apropo de angel eyes eu nu am lupe pe faruri ,deci presupun ca nu am xenon ,unii imi recomanda sa pun xenon fara lupe chiar daca este ilegal ,nush ce sa zic ...cum ies mult din tara, si daca ma opresc baietii ... CE SA CAUT/CUM SA STIU CARE ESTE BUN PT 318 D 2011 (sedan)

Problema 3

Inca nu sunt 100% sigur daca este e90 ,unii spun ca este ,cum pot sa stiu asta ? masina fiind cea din poza

PS va rog sa nu ma injurati fiindca cat am stiut/putut m-am interessat si pe net si daca gaseam nu va mai deranjam cu intrebari

Multumesc anticipat

mihaiCJ
02-06-2015, 08:40
salut! am vazut un site, performance auto se numeste, unde au lupe, kit xenon, angel eyes, after market care din poze cel putin arata ca cele originale, preturile le vezi pe site, dar nu ii stiu, eu personal inca nu am comandat nimic de la ei, doar m-am uitat. daca iesi din tara (si nu numai) recomand sa-ti pui neaparat si lupe, cu banii de o amenda+ talon luat platesti lupele

referitor la model, daca e fabricatie 2011, e facelift-ul la e90, ar trebui sa ai semnalizarile si stopurile led

john.doue
05-06-2015, 02:30
salut! am vazut un site, performance auto se numeste, unde au lupe, kit xenon, angel eyes, after market care din poze cel putin arata ca cele originale, preturile le vezi pe site, dar nu ii stiu, eu personal inca nu am comandat nimic de la ei, doar m-am uitat. daca iesi din tara (si nu numai) recomand sa-ti pui neaparat si lupe, cu banii de o amenda+ talon luat platesti lupele

referitor la model, daca e fabricatie 2011, e facelift-ul la e90, ar trebui sa ai semnalizarile si stopurile led

Salut,merci pt ajutor,semnalizrile nu stiu ,dar stopurile sigur nu sunt led ,le-am desfacut deja si ii bulb :wallbash: 62867

john.doue
05-06-2015, 02:38

Daca stii... ca sa pun lupe trebuie schimbat farul sau doar cumpar Kit-ul ?intreb asta fiindca ce Kit am vazut pana acum nu am vazut lupele in poza produsului

mihaiCJ
07-06-2015, 22:02
eu am e46, la acest model sticla farului nu e lipita, montarea lupelor e foarte usoara(vezi tutorial pe youtube), insa din cate am vazut la e90 sticla e lipita. montarea lupelor, din cate stiu, nu necesita alte faruri, dar trebuie incalzit farul sa dezlipesti sticla, iar apoi montezi lupele

mihaiCJ
07-06-2015, 22:05
o alta varianta mai usoara e sa schimbi farurile cu unele cu lupa+xenon, dar cred ca iesi mai scump

john.doue
08-06-2015, 00:45
o alta varianta mai usoara e sa schimbi farurile cu unele cu lupa+xenon, dar cred ca iesi mai scump
cred ca ii mult mai scump, poti te rog sa-mi lasi un link de pe youtube cum monteaza lupe pe un far care nu a avut lupe inainte? eu am cautat dar nu am gasit decat cum sa demontezi faruri becuri etc:wallbash:
cum stii daca este e 90 sau alt model? unde scrieasta ? eu ma tot uit pe youtube dar cele de acolo nu au capota ca si a mea ,este o diferenta intre modele si baietii au titlu cu e90

mihaiCJ
10-06-2015, 07:56
la e90 nu am gasit nici eu cum se monteaza lupele, eventual incearca sa-i intrebi pe cei care le au la vanzare daca au instructiuni.
legat de aflarea modelului, intra pe realoem, inscrie ultimele 7 caractere din vin-ulmasinii si ar trebui sa-ti arate ce model, motorizare, caroserie si an de fabricatie este masina

john.doue
11-06-2015, 14:35
la e90 nu am gasit nici eu cum se monteaza lupele, eventual incearca sa-i intrebi pe cei care le au la vanzare daca au instructiuni.
legat de aflarea modelului, intra pe realoem, inscrie ultimele 7 caractere din vin-ulmasinii si ar trebui sa-ti arate ce model, motorizare, caroserie si an de fabricatie este masina
Multam fain ,de ajutor informatia !!!

mihaiCJ
11-06-2015, 21:48
Multam fain ,de ajutor informatia !!!

cu placere!

dezsoszabi
11-06-2015, 23:35
La e90 , se monteaza lupe , prin fata le pui, sunt lupe bixenon :p

john.doue
15-06-2015, 03:45
La e90 , se monteaza lupe , prin fata le pui, sunt lupe bixenon :p
Merci colegu,poti sa-mi dai u link de pe youtube ,eu am cautat dr nu am gasit e90 montaj xenon