PDA

View Full Version : Sfat

Bogdan1234
05-02-2015, 00:08
Buna seara. O sa trec direct la subiect.. In prezent lucrez, am un salariu de 2200 Ron plus doua chirii a cate 280 euro fiecare.. asta inseamna cam 47 milioane lei vechi.. putin peste o mie de euro.. in prezent detin un renault megane 1.6.. si dupa cum va inchipuiti nu am probleme cu intretinerea acestei masini.. Recent am vandut o casa, mi-am luat un apartament, am mobilat-o, am luat un teren la munte si mi-au ramas si ceva banuti pentru o masina ( aproximativ 50.000euro) din care sunt dispus sa dau 30-35k pe un x6 ( second hand, bineinteles) dupa informatiile de mai sus, credeti ca pot sa intretin o asemenea masina ? este o diferenta enorma intre 1.6 si 3.0, stiu.. daca nu, de ce? cam care sunt costurile anuale pt o asemenea masina? ( in afara de motorina).am mai vazut topicuri asemanatoare si nu am gasit nici un fel de raspuns.. decat ceva de genul "cum sa intrebi de impozite,rca etc daca vrei bmw.. pai intreb.. pt ca imi doresc masina asta ca si multi altii si nu am pe cine sa intreb toate aceste detalii.. va multumesc si fara flame va rog, doar strict pe subiect..