PDA

View Full Version : Sfaturi achizitie bmw seria 1 116i

annabudala
08-05-2013, 09:00
Buna ziua tuturor,
Dupa cum suna si titlul topicului as avea si eu nevoie de cateva sfaturi pt a achizitiona un seria 1 pe benzina si cum nu prea stiu despre bmw ca este prima masina care intentionez sa o cumpar chiar m-ar ajuta orice sfat.
Masina este din 2005 cu carte service in germania nu prea are multe dotari dar arata chiar bine pt varsta ei este foarte ingrijita..
V-as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta putin la sfarsitul saptamanii o sa plec dupa ea.
Multumesc,
O zi buna.

annabudala
08-05-2013, 12:17
Nimeni nu ma ajuta?Multumesc frumos :p

23lky
09-05-2013, 10:11
Nimeni nu ma ajuta?Multumesc frumos :p

Hai sa te ajut eu, ca tot sunt posesor de aproximativ doi ani. Mergi cu incredere pe modelul acesta, sunt lipsite de probleme majore, de altfel eu in 2 ani nu am schimbat nimic inafara de consumabile di motorina buna. In ce suma de bani doresti sa te incadrezi?

annabudala
09-05-2013, 12:51
Pai am gasit 2 6.500 cam asa le-am verificat la bavaria si amandoua au km reali si reviziile la ei..astazi merg sa vad una si cred ca la sf saptamanii merg si la cealalta numai ca este cam departe si trebuie sa ma hotarasc.Spune-mi te rog daca are cd business ce inseamna???

23lky
10-05-2013, 08:12
CD-ul Business este echiparea de baza la BMW, nefiind atat de performant si necitind mp3-uri wma etc. Si eu tot asa am. Am ascultat si Professional si ala suna intr-adevar mai bine insa se poate trai cu asta, in BMW n-ai greierasi si merge silentios. Pe fostul Golf am avut sistem aftermarket profesional de peste 1000 euro investiti in sunet si sincer nu sufar asa mult acum.

Imi poti arata masinile, sa-mi fac o idee? Nu stiu daca te poti incadra ca bani ma refer la modelul face lift, care e mai evoluat atat ca materiale cat si ca look si economie de carburant. Astea fiind dupa 2007.

L.E. Nu te poti incadra, e peste 8000 euro unul bun :(.