PDA

View Full Version : apa in bmw

razvancorneanu
18-07-2007, 17:36
Buna,
am un bmw 320i si intra apa in el, nu stiu pe unde si se infiltreaza intre tapiterie si tabla in partea de jos, presupun ca prin partea din fata intra apa; doar cand ploua abundent se intampla acest lucru. apa am gasit-o la pasagerul din dreapta fata si spate la picioare.
daca aveti sugestii va rog sa le trimite-ti.
multumesc

tingaumihai
30-07-2007, 19:15
salut. Am avut si eu un Passat si am avit aceeasi problema. Mi-am schimbat geamu si asa zishi "mesteri" nu au apasat destul pe geam incat sa faca priza pin toate locurile (sau poate nu au pus destul lipici). Abia dupa ce am dat jos geamu am observat care era cauza. Poate a fost si la tine schimbat geamu ...Bafta:kool:

tingaumihai
30-07-2007, 19:16
poate nu am fost destul de explicit ... geam = parbriz :p

sergiu67
21-08-2007, 12:44
totusi e si asta o varianta cu parbrizul, dar trebuie sa vezi si locurile de scurgere a apei.respectivele furtunase se pot infunda din cauza mizeriei.daca ai trapa poti sa incepi de acolo.furtunele trec prin stalpii din fata si spate. verifica....bafta

razvancorneanu
21-08-2007, 17:23
am fost pana la urma la reprezentanta bmw cluj, mi-au spus ca au mai intalnit problema cu apa in bmw-uri, ca ar fi destul de generala si solutia a fost izolarea cu mastic a usiilor; deja au trecut 3 saptamani, ploi am tot prins si din fericire nu a mai intrat apa, se pare ca asta a fost solutia la mine.
va multumesc de sfaturi si sa ne vedem pe sosele!